שתף קטע נבחר

רם בן ברק, הרכש החדש של יש עתיד: "הדשדוש המדיני בעוכרינו"

המשנה לראש המוסד לשעבר שהצטרף ליש עתיד מתח ביקורת על ההתנהלות המדינית שמובילה הממשלה, והביע ביטחון כי השלטון יוחלף. על חקירות נתניהו אמר: "ראש ממשלה שמקבל מתנות בסדרי גודל כאלה - זו תופעה לא טובה"

 

 

 

ביקורת על התנהלותו של ראש הממשלה בתחום האישי והציבורי כאחד השמיע הבוקר (יום ד') רם בן ברק, שהצטרף לאחרונה ליש עתיד. בהתייחס לזירה המדינית הוא הבהיר: "בנושא הפלסטיני אפשר לעשות הרבה יותר. אני חושב שאנחנו מספיק חזקים בשביל שנוכל לקחת על עצמנו סיכונים. הדשדוש או חוסר המעש - מרעים את מצבנו ולא משפרים אותו. הזמן לא פועל לטובתנו".

 

לדבריו בן ברק, לשעבר המשנה לראש המוסד, "יש לנו מארג אינטרסים משותף גם עם המצרים וגם עם הסעודים, גם עם מדינות מוסלמיות אחרות. הייתי מנצל אותו כדי להגיע למצב שאנחנו יכולים להגיע להסדר עם הפלסטינים, שזו תהיה האבן דרך הראשונה בקואליציה נגד האיום המרכזי על ישראל, שזה האיום השיעי".

 

את המפלגה בחר כיוון ש"יש עתיד זה מקום שמכריעים בו. מכריעים בו לקבל החלטות שטובות לעם ישראל ולא רק לסקטור אחד. אתה יכול לראות בזה משהו כזה שנחמד לכולם אבל זה ממש לא ככה. מהתחלה ניהלתי מגעים עם יאיר לפיד והיה ברור שאצטרף אליו", אמר, והכחיש כי שקל להצטרף למפלגות אחרות

 

בן ברק נשאל אם נוכח השאיפות הפוליטיות של שותפיו למפלגה, אין כפילות בשאיפותיהם של ח"כ עפר שלח, ח"כ יעקב פרי ושלו. הוא השיב: "המטרה שלנו היא להחליף את השלטון, ואחרי שנחליף אותו - נראה מי יקבל מה. כל דבר שהוא בעשייה במדינת ישראל, בין אם זה תיירות ובין אם זה שר הביטחון, הכל מספיק חשוב בשביל שנמלא כל תפקיד.

 

"ברור שאם יציעו לי להיות שר ביטחון אני אשמח, אבל לא בשביל זה באתי למפלגת יש עתיד, אלא כי אני חושב שהגיע הזמן לעשות שינוי, ויש עתיד יכולה לעשות אותו".

 

בהתייחס לחקירות ראש הממשלה אמר בן ברק: "האם אני מסתכל למעלה ואוהב את מה שאני רואה? לא, ממש לא. אני מייחל לזה שראש הממשלה ייצא לא אשם בשוחד ועניינים כאלה, כי זה לא ראוי למדינת ישראל. מצד שני, כשאני מסתכל למעלה ואני רואה ראש ממשלה שמקבל מתנות בסדרי גודל כאלה, אשתו מקבלת מתנות כאלה ואחרות, אני חושב על כל אותם פקידים במקומות בכירים בשירות המדינה שמסתכלים למעלה ובסוף זה מחלחל. זו תופעה לא טובה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
רם בן ברק
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים