שתף קטע נבחר

בעת ביקורה בהודו: שימוע לשרה נתניהו

פרקליטי רעיית ראש הממשלה הציגו את עמדתה ב"פרשת המעונות". במקביל המדינה הגישה כתב הגנה בתיק העובדת שירה רבן: "הוסבר לה אופי העובדה שכולל ניקוי חלונות, שאיבת אבק, כביסה וגיהוץ"

שימוע לרעיית ראש הממשלה בהיעדרה: היועץ המשפטי לממשלה קיים היום (ד') בלשכתו שימוע בעניינה של שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה, שנמצאת כעת בהודו. בישיבת השימוע, שהסתיימה אחר הצהריים, טענו מטעמה של נתניהו באי כוחה, עו"ד יעקב וינרוט ועו"ד יוסי כהן. 

 

השימוע נערך לאחר שלפני ארבעה חודשים הודיע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט כי הוא שוקל להעמיד את שרה נתניהו לדין, בכפוף לשימוע, בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ועבירות מרמה והפרת אמונים, בשל חלקה "בפרשת הזמנת הארוחות", שנחקרה כחלק מ"תיק המעונות".

 

בשימוע היום נכחו פרקליט המדינה, המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, פרקליט מחוז ירושלים וצוותו, וכן גורמים בכירים נוספים. במהלך השימוע נשמעו טענות ההגנה מטעם פרקליטיה של שרה נתניהו. בתום השימוע ביקשו הסנגורים להשלים את טיעוניהם בכתב. בקשתם התקבלה והם צפויים להעביר טיעונים כתובים נוספים בהקדם. לאחר זאת, ייבחנו הדברים ותתקבל החלטה סופית בפרשה.

 

בתוך כך, הליכי השימוע לבאי כוחו של עזרא סיידוף, סמנכ"ל מבצעים ונכסים במשרד ראש הממשלה, בגין חלקו בפרשות השונות שנחקרו - מתקיימים בפרקליטות מחוז ירושלים.

בני הזוג נתניהו בהודו (צילום: אבי אוחיון לע"מ) (צילום: אבי אוחיון לע
בני הזוג נתניהו בהודו(צילום: אבי אוחיון לע"מ)

מטעמה של נתניהו נמסר: "באי כוחה של רעיית ראש הממשלה, עורכי הדין יעקב וינרוט, יוסי כהן ועמית חדד, הציגו היום במשך כארבע שעות שורה ארוכה של טיעונים משפטיים וראייתיים כבדי משקל, המפריכים מכל וכל את הטענות כלפי הגברת נתניהו. חלק משמעותי מהטיעונים הנ"ל לא התפרסמו בתקשורת וטוב שכך, מפני שראוי כי ההליך המשפטי יתנהל בהגינות ובמקצועיות על ידי רשויות האכיפה המוסמכות, ולא בתקשורת. אנו שמים מבטחנו בראשי מערכת הפרקליטות והיועמ"ש שישקלו את מכלול הדברים שהוצגו בפניהם היום בכובד ראש ויוציאו את הצדק לאור".

 

במקביל, הגישה המדינה כתב הגנה בפרשת עובדת משק הבית שירה רבן. בכתב ההגנה נאמר כי "אין כל בסיס לטענות התובעת נגד משרד ראש הממשלה במסגרת כתב התביעה. בקומה הראשונה במעון מתנהלת פעילות ציבורית ענפה ומגוונת, אך הקומות העליונות במעון הן קומות פרטיות שבהן מתנהלים חייהם הפרטיים של בני משפחת ראש הממשלה ואין רשות לעובדי משרד ראש הממשלה להיכנס לקומות אלו ללא בקשה מפורשת של מי מבני המשפחה".

 

בנוסף נאמר כי "במסגרת הראיונות שנערכו עם התובעת, היא נפגשה לפגישת היכרות עם אפי אזולאי, אב הבית. בשיחה הוסבר לה אופי העבודה וכי קיים הבדל בין קומת הכניסה לקומה השנייה וכי מדובר בעבודת ניקיון ומשק הבית בקומה השנייה במעון ראש הממשלה המיועדת לבני משפחת ראש הממשלה. עבודה זו כוללת, בין היתר, ניקוי חלונות, שאיבת אבק, כביסה, גיהוץ וכו'. אזולאי הדגיש בפני התובעת שאין מדובר בעבודת ניקיון רגילה אלא בעבודת משק בית".

 

עו"ד אורן גרוס, עורך דינה של התובעת ממשרד נעמי לנדאו, הגיב לאותו כתב הגנה: "תשובת המדינה ארוכה ומסורבלת, אך מסקנתה אחת - שרה נתניהו הייתה הממונה הישירה והיחידה של התובעת, זאת בניגוד לניסיונה של שרה נתניהו לחמוק מאחריות. המדינה אף מודה כי איש לא עולה לקומה השנייה פרט לבני המשפחה ואין מי שיודע או רואה כיצד מתנהלת שרה נתניהו אל מול עובדי הניקיון בקומת המגורים. האירועים הפוגעניים שאותם חוותה התובעת היו בקומת המגורים ללא נוכחותם של כל אותם גורמי מדינה שמתפקידם לפקח על אופן העבודה ותנאי ההעסקה. נציגי המדינה מודים כי אין להם יכולת לפקח על סביבת עבודתה, חרף העובדה כי היא המממנת את עבודתן. זו הסיבה מדוע שרה נתניהו לא יישמה את פסק הדין בעניינם של מני נפתלי וגיא אליהו והמשיכה לנהוג בעובדים במשטר עבדות מודרנית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי אוחיון לע"מ
שרה נתניהו בהודו, היום
צילום: אבי אוחיון לע"מ
מומלצים