שתף קטע נבחר

הפשיטה בג'נין: שני לוחמי מג"ב נפצעו קשה וקל, רוצח הרב שבח חוסל

בפשיטה לילית של כוחות הביטחון על העיר הפלסטינית חוסל אחד מחברי החולייה שרצחה את הרב רזיאל שבח בחוות גלעד. שני לוחמי ימ"מ נפצעו בחילופי ירי עם מחבלים - האחד באורח קשה והשני קל. שר הביטחון ליברמן: "מבצע מורכב ומוצלח, נשיג את המחבלים בכל מקום". אלמנת הרב רזיאל: "מודה לכוחות על פעילותם הנחושה"

 

 

שני לוחמי ימ"מ, היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור של מג"ב, נפצעו הלילה באורח קשה וקל במהלך פשיטה על העיר הפלסטינית ג'נין, בסיומה חוסל המחבל שרצח את הרב רזיאל שבח בפיגוע הירי בחוות גלעד, נעצר מחבל נוסף וחשודים אחרים נלקחו לחקירה.

 

במהלך הפעילות נפצעו שני הלוחמים במהלך חילופי אש עם המחבלים והם פונו לבית חולים לקבלת טיפול רפואי. מצבו של הפצוע קשה התייצב והוא יצא מכלל סכנה.

 

 
המבצע בג'נין התאפשר בזכות פעילות מודיעינית משמעותית ורחבה של שב"כ וצה"ל ולמאמץ איסופי שהתקיים במרחב. שב"כ אף הכווין את הכוחות במהלך פעילותם בשטח.
 
במסגרת הפעילות הרסו כוחות הביטחון את בית המחבל אחמד ג'ראר ובית נוסף צמוד שהיה שייך לדודו. ישנם דיווחים על פעולות להריסת ששני בתים נוספים וצמודים לבית ההרוס, אשר שייכים גם הם למשפחת ג'ראר.
פעילות הכוחות בג'נין (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
פעילות הכוחות בג'נין(צילום: דובר צה"ל)
 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)
הריסת בית המחבל ()
הריסת בית המחבל
 
 
ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את לוחמי מג"ב והימ"מ על פעולתם: "נגיע לכל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל, ומדינת ישראל תמצה עימו את הדין". נתניהו שלח גם ברכת החלמה מהירה לפצועים.

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן שיבח הבוקר את פעולות הלוחמים: "כוחות הביטחון ביצעו הלילה מבצע מורכב ומוצלח ללכידת רוצחי הרב רזיאל שבח הי"ד. אני מברך את לוחמי הימ"מ על אומץ ליבם ומאחל החלמה לפצועים. למחבלים לא יהיה מסתור. נשיג את המחבלים בכל מקום".

פעילות הכוחות בג'נין (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
פעילות הכוחות בג'נין(צילום: דובר צה"ל)
 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

מפקד מג"ב מתדרך את הלוחמים לפני הפשיטה ()
מפקד מג"ב מתדרך את הלוחמים לפני הפשיטה

מפקד משמר הגבול, ניצב יעקב (קובי) שבתאי, ביקר הלילה בבית החולים את הלוחמים שנפצעו ושיבח את עמידתם האיתנה והנחושה של לוחמי הימ"מ אל מול איומי הטרור: "היחידות המיוחדות של משטרת ישראל, לרבות יחידת הימ"מ, יחד עם ארגוני הביטחון השונים ימשיכו לרדוף את מי שיפגע בביטחונם של אזרחי ישראל בכל מקום ובכל זמן".
 

פעילות הכוחות באזור נמשכה לאורך הלילה והחלו הפרות סדר - מאות פלסטינים החלו ליידות אבנים וכוחות צה"ל ומג"ב פעלו מולם באמצעים לפיזור הפגנות. במהלך הפעילות התפתחה הפרת סדר אלימה במרחב, שכללה זריקת מטענים, השלכת בלוקים וסלעים וירי לעבר הכוח.

הפעילות נמשכה גם בבוקר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
הפעילות נמשכה גם בבוקר(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

הרב רזיאל שבח ז"ל ()
הרב רזיאל שבח ז"ל

 

אלמנת הרב רזיאל: "מודה לכוחות על פעילותם הנחושה"

יעל שבח, אלמנתו של רזיאל שבח, אמרה בתגובה לתפיסת וחיסול המחבלים שרצחו את בעלה כי היא "מודה לכוחות הביטחון על פעולתם הנחושה לתפיסת המחבלים, ושולחת מכאן איחולי החלמה לפצועים שפעלו בנחישות ובגבורה".

 

 

היא הוסיפה: "הנחמה שלנו היא לא בנקמה אלא בבניין הארץ. אני מבקשת מראש הממשלה, שבור את השתיקה שלך, אמץ את ההצעה של שר הביטחון לאשר את חוות גלעד והעלה אותה ביום ראשון לאישור הממשלה".

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין, אשר עקב אחר ההתפתחויות במהלך הפעולה, אמר הבוקר: "גאה ומלא הערכה לטובי בנינו אשר עדיין פועלים בשעות אלה במרדפם העיקש אחר רוצחיו של הרב רזיאל שבח ז"ל. תודתנו להם ולכל כוחות הביטחון שלוקחים חלק בפעולה חשובה זו בעוז רוח וגבורה. תפילותינו נתונות לשלומם של הלוחמים הפצועים ואנו שולחים להם חיבוק של חיזוק ואהבה".

אחמד ג'ראר, המחבל שחוסל ()
אחמד ג'ראר, המחבל שחוסל

הפלסטינים דיווחו הלילה כי המחבל שחוסל בקרב היריות הוא אחמד ג'ראר, המזוהה עם חמאס. אביו נסר ג'ראר היה מבכירי הזרוע הצבאית של חמאס בגדה בתקופת האינתיפאדה השנייה ונהרג בהיתקלות עם כוחות הביטחון באינתיפאדה. לפי הפלסטינים עשרות כלי רכב של כוחות הביטחון הישראלים נכנסו לעיר והחרימו מצלמות אבטחה של תחנת דלק. לפי הדיווח, כוח אחר נמצא בחלק המערבי של העיר.

 

אתמול בצהריים חלה התקדמות בחקירת רצח הרב שבח ובימים האחרונים התגברה הערכה במערכת הביטחון כי חוליית המחבלים נמלטה לאזור ג'נין.

 

הרב שבח, אב לשישה מחוות גלעד, נרצח בשבוע שעבר מירי מחבל סמוך ליישוב שבו התגורר. שבח, שהיה מוהל והתנדב במד"א, נורה מירי חולף בעת שנהג במכוניתו, נפגע בצווארו ונהרג. מאז כוחות צה"ל סגרו צירים, הציבו מחסומים באזור שכם וביצעו סריקות אחר המחבלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
כוחות הביטחון בג'נין, הלילה
צילום: דובר צה"ל
מומלצים