שתף קטע נבחר

בוסקילה מתמודד על ראשות מרצ: "ניתן לאנשים תקווה"

הבית הימני שממנו הגיע לימד אותו עד כמה חשוב לדבר בשפה שונה, להגיע לקהלים חדשים שיאמינו לאנשים כמוהו ולשדר אופטימיות. צפו בראיון עם המועמד לראשות מפלגת השמאל

 

לאחר שהודיע על התמודדותו לראשות מרצ, מצהיר אבי בוסקילה, מנכ"ל שלום עכשיו, כי בכוונתו להגיע עם המפלגה לקהלים חדשים ולהחיות את החיבור לשטח. בראיון לאולפן ynet הוא אף הציע להותיר את המרמור והביקורת מאחור, ותחת זאת "לתת לאנשים תקווה ושמחה כי יכול להיות פה יותר טוב". 

 

לדבריו, "אנחנו מגרדים את אחוז החסימה כי אנחנו לא נותנים תקווה. אי אפשר כל הזמן להתרכז רק במה לא בסדר כי קורים גם דברים בסדר וצריך להגיד אותם. וצריך לחזק אותם".

"להגיע לקהלים חדשים". אבי בוסקילה (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
"להגיע לקהלים חדשים". אבי בוסקילה(צילום: טל שחר)

מבחינתו מרצ צריכה "לדבר בשפה אחרת וגם לפנות לקהלים אחרים", אבל הערכים שהיא מתעקשת עליהם נכונים בעיניו לגמרי. "שמעתם את הרב אבינר ואת ח"כ סמוטריץ', הליברליזם שלנו הוא לחלוטין לא במקום בטוח, הוא תחת מתקפה וצריך לחזק אותו". 

 

לדבריו, מרצ לא מגיעה למקומות רבים. "אני מגיע ממשפחה שהיא בדיוק הטייפקאסט של מצביע הימין. כשאתה לוקח את המונחים הגדולים כמו שתי מדינות לשני עמים, אתה לוקח מונח כמו סוציאליזם ומפרק אותו רגע ומסביר לאנשים בשפה פשוטה מה המשמעות ומה ההשלכות לגביהם, אז תפיסת העולם שלהם משתנה. הם פתאום מתרככים ופתאום אמא שלי, מצביעת ליכוד מסורתית, מקשיבה רגע ואומרת: וואלה, יש משהו במה שאתה אומר. אסור לזלזל באנשים האלה, הם חכמים, הם מבינים עניין".

 

מרצ זלזלה באנשים האלה בשנים האחרונות?

"אני לא יודע אם מרצ זלזלה באנשים האלה, אני חושב שלא, אבל אני חושב שהיא בוודאות לא הצליחה להנגיש את עצמה.

 

"מרצ צריכה להיות מפלגת שטח, מפלגה שיודעת להוביל מאבקים חברתיים. לצורך העניין סביב מאבקי השחיתות אני מצפה ממרצ להרים מוקדי הפגנות בכל רחבי מדינת ישראל כי יש לה אנשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים