שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "פיליפ מוריס מסתירים את האמת - סיגריית האייקוס מסוכנת"

  בעקבות החלטת משרד האוצר למסות סיגריות אלקטרוניות וסיגריות אייקוס המשמשות לאידוי טבק כמו סיגריות רגילות, ד"ר חגי לוין, מזכיר איגוד רופאי בריאות הציבור מתריע כי לא מדובר בתחליף בריא אלא בסיגריה מסוכנת. "מי שמרוויח מהמהלך אלה חברות הטבק"

   

   

  אחרי שהודיע כי לא ייגע במיסוי הסיגריות האלקטרוניות וסיגריית האייקוס של פיליפ מוריס (המאדה את הטבק במקום לשרוף אותו), שר האוצר משה כחלון יעלה את המיסוי וישווה אותו לסיגריות הרגילות בעקבות לחץ של משרד הבריאות ומשרד המשפטים.

   

  בעקבות זאת הזמנו לאולפן את ד"ר חגי לוין, מזכיר איגוד רופאי בריאות הציבור, הדסה והאוני' העברית בירושלים. הוא אומר כי "השקרים של חברות הטבק, הניסיונות שלהם לרמות אותנו, אפשר לראות איך הם היו לאורך השנים ואיך הם ממשיכים גם היום. סיגריית האייקוס וסיגריות אחרות שגם אותן אולי נראה בקרוב בארץ ובעולם, הן סיגריות, הן מוצרי טבק, הן ממכרות, הן מזיקות לבריאות.

   

  "קודם כל לפי הצהרת החברה עצמה, מדובר במוצר מזיק לבריאות. אנחנו יודעים שיש בתוכו טבק. זאת לא סיגריה אלקטרונית שיש בה איזשהי תמצית אלא יש בה את הטבק עצמו. הטבק עצמו מכיל בתוכו הרבה מאוד רעלים ולקח הרבה שנים לגלות את זה שמי שמשתמש בו סובל אח"כ ממגוון רחב של מחלות סרטן, מחלות לב, מחלות ריאה".

   

  לדבריו, הנציגים של פיליפ מוריס נפגשו עם מנכ"ל האוצר. "אנחנו ארגוני הרופאים ביקשנו להיפגש איתו אבל לא הצלחנו. היחידים שמרוויחים מזה הן חברות הטבק".

   

  מחברת פיליפ מוריס נמסר: "נערכו בתקופה האחרונה מספר בדיקות מדעיות עצמאיות על ידי רשויות ממשלתיות בהן אנגליה וגרמניה, שאישרו כי מוצרי טבק לחימום כדוגמת IQOS עשויים להיות מסוכנים פחות מאשר המשך עישון סיגריות רגילות. בנוסף לכך ולהבדיל מישראל, גישתו הברורה של ה-FDA האמריקאי היא כי יש צורך במסגרות רגולטוריות התומכות ומעודדות פיתוח מוצרים בעלי פוטנציאל להפחת סיכון".

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים