שתף קטע נבחר

פוחדים מהשקעת נדל"ן בארה"ב? הפיתרונות לפניכם

שוק הנדל"ן בארה"ב מציב הזדמנויות יוצאות דופן למשקיעים, אך מצד שני טומן בחובו גם סכנות. כך תשיגו תשואה גבוהה ותמנעו מהסיכון ככל האפשר

*התכנים במדור זה מוגשים בשיתוף עם החברות המצולמות במדריך הנדל"ן

 

אחד הנעלמים הגדולים בהשקעות בכלל ובהשקעות בנדל"ן בפרט, הוא נושא התשואה. רבים וטובים כבר ניסו לפצח את הדרך לייצר איזון מושלם בין סיכון לסיכוי, בין השקעה לתשואה ובין רווח להפסד. הכלל הידוע, כגודל הסיכון כך פוטנציאל הרווח, אולי נכון בקרב רוב אפיקי ההשקעה, אבל הוא טומן בחובו הרבה מאד דילמות למשקיע.

 

שוק הנדל"ן בארה"ב הוא שוק בעל פוטנציאל עצום. בניגוד לשוק הנדל"ן האירופאי, גודלו מאפשר עדיין, גם בשנת 2018 – 10 שנים אחרי משבר הסאב פריים, להציג הזדמנויות יוצאות דופן למשקיעים. באיזורים מסוימים ניתן להגיע לתשואות שנתיות דו-ספרתיות ולמכור את הנכסים ברווחים משמעותיים לאחר השבחתם.

 

עם זאת, בכל השקעה יש ספק וסיכון. כשזה מגיע לרגע האמת, רוב המשקיעים היו שמחים לקבל תשואה ידועה, קבועה וגבוהה, להפחית גורמי סיכון ולישון בשקט בלילה.

 

הפתרונות לכל פחדי המשקיעים

 

לרכוש נכס במחיר מופקע, מעל לשווי השוק. הפיתרון: וודאו כי מחיר הנכס נקבע באמצעות הערכת ברוקר מוסמך או בהערכת שמאי. בדקו והשוו את מחיר הנכס באתרים הרלוונטיים. לא מוסרים לכם את כתובת הנכס? כנראה שיש להם מה להסתיר. בדקו מי הלקוחות של החברה. האם גם אמריקאים מקומיים רוכשים מהם? אם כן, כנראה שמדובר במחירים טובים אשר קורצים לכל המשקיעים.

 

לרכוש נכס בשכונת רפאים. הפיתרון: וודאו שאתם משקיעים באמצעות חברה אשר חולקת אתכם אם הסיכון. במידה והנכס לא יושכר, גם היא תיפגע ולכן האינטרסים שלכם חופפים. כך הסיכון שהנכס שלכם לא יושכר ותישארו עם פיל לבן, קטן משמעותית.

 

לנהל נכס מרחוק. הפיתרון: נכון, החיסרון בהשקעה בנדל"ן בארה"ב הוא בעיקר המרחק. לכן ישי משמעות קריטית לבחירה בחברת השקעות שלוקחת על עצמה גם את ניהול הנכס באופן מלא. בארה"ב, בעל הנכס, המשכיר, אחראי על ניהול הנכס מא' ועד ת' ולכן רק חברה שמבטיחה מענה מקיף ומלא לכל הקשור בניהול, תחזוקת הנכס והקשר עם השוכרים, תאפשר לכם באמת לישון בשקט למרות המרחק.

 

לגלות שאתם לא הבעלים האמיתיים של הנכס. הפיתרון: וודאו כי חברת ההשקעות דרכה אתם רוכשים את הנכס מבצעת בדיקה ורישום מלא בטאבו (DEED) של כל המסמכים. בקשו להנפיק לכם פוליסת ביטוח (Title insurance) על הבעלות, המבטחת ב-100% את הבעלות שלכם על הנכס.

 

לא להצליח למכור את הנכס. הפיתרון: בקשו התחייבות מחברת ההשקעות שלכם לקבלת סיוע במכירת הנכס בתום התקופה, תוך דאגה לסכום המכירה הטוב ביותר שיהיה ניתן להשיג לאותו נכס ספציפי.

 

לגלות שחברת ההשקעות פשטה את הרגל או נעלמה. הפיתרון: וודאו כי הנכס נרשם אך ורק על שמכם וכך, גם אם חברת ההשקעות תצא מהתמונה, עדיין נותרתם עם הנכס המניב.

 

חוסר וודאות בנוגע לתשואה. הפיתרון: העדיפו להשקיע עם חברה אשר מציעה לכם מסלול המאפשר קבלת תשואה קבועה וצמצום אי-הוודאות.

 

מה הפיתרון? העדיפו תמיד להשקיע עם חברה אשר מציעה לכם מסלול המאפשר קבלת תשואה קבועה וצמצום אי-הוודאות וכמובן הקפידו לוודא שהתשואה מגובה בערבות בנקאית.

 

משקיע שמחפש שקט נפשי, במודל יציב, ברמות סיכון נמוכות, עם תשואה שנתית גבוהה אשר מגובה בערבות בנקאית בפלטפורמה שקופה לחלוטין – מוזמן להיכנס ולקבל פרטים נוספים על מודל ה-CMA של חברת פסיפיק הולדינגס .

 

למידע נוסף על השקעה בנדל"ן בארה"ב במודל CMA לחצו כאן

 

הכותב הוא סמנכ"ל שיווק ומכירות בחברת פסיפיק הולדינגס

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים