שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ליברמן נגד הרב הראשי: "לא יוזמן לאירועי צה"ל עד שיחזור בו"
  שר הביטחון תקף את דברי הרב הראשי יצחק יוסף והרב שלמה אבינר נגד גיוס נשים ואת הקריאה של רב העיר צפת להתפטרות הרמטכ"ל איזנקוט. "הנחיתי שלא ישתתפו בטקסים רשמיים עד שיחזרו בהם", אמר בביקור במתחם קניות באשדוד הפתוח בשבת. "אין מקום להקצנה הבלתי סבירה בעליל הזו". על חוק המרכולים: "מקווה שראשי הציבור הדתי והחרדי יירגעו"

  ליברמן באשדוד, הבוקר (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
  ליברמן באשדוד, הבוקר(צילום: אבי רוקח)

  שר הביטחון אביגדור ליברמן תקף היום (שבת) את דבריהם של הרבנים שלמה אבינר ושמואל אליהו נגד שירות נשים בצה"ל, וכן גינה בחריפות את קריאתו של אליהו להתפטרות הרמטכ"ל גדי איזנקוט. בביקור שערך באשדוד על רקע סגירת מרכולים בעיר בימי שבת, אף הצהיר ליברמן כי הוא הורה שלא להזמין את שני הרבנים או את הרב הראשי הספרדי יצחק יוסף, שחיזק את דבריהם, לטקסי צה"ל עד שלא יחזרו בהם מהדברים.

   

   

  שר הביטחון נגד הרבנים: "לא יוזמנו לאירועי צה"ל"    (צילום: רועי עידן)

  שר הביטחון נגד הרבנים: "לא יוזמנו לאירועי צה"ל"    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "לא הרב ראשי, ולא הרב אבינר, ולא הרב אליהו ישתתפו בטקסים של צה"ל וממשלת ישראל – עד שלא יחזרו בהם. כך הנחיתי", אמר ליברמן לתושבים שהגיעו למתחם הקניות "ביג" באשדוד. "זה פשוט דבר בלתי סביר לתקוף את צה"ל, לדבר נגד שירות ואחר כך עוד להשתתף באירועים במסגרת צבאית".

   

  מוקדם יותר השבוע הזדעק הרב שלמה אבינר, מהחשובים והבולטים בציונות הדתית, כי "עד שלא תהיה הפרדה מוחלטת בין גברים לנשים בצה"ל – אסור להתגייס". הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, אמר כי האמירה הקשה של הרב אבינר מראה כי "המצב קשה באמת", וכי על הרמטכ"ל איזנקוט להתפטר.

  ליברמן יחד עם חבר מועצת העיר אשדוד שמעון כצנלסון (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
  ליברמן יחד עם חבר מועצת העיר אשדוד שמעון כצנלסון(צילום: אבי רוקח)

  שרת הקליטה סופה לנדבר עם ליברמן (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  שרת הקליטה סופה לנדבר עם ליברמן (צילום: רועי עידן)

   (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)
  "לצערי מה ששמעתי בשבוע האחרון זה דבר בלתי סביר", אמר היום ליברמן. "בלתי מתקבל על הדעת שרבה של צפת תוקף את הרמטכ"ל ודורש להדיח אותו; שאחד מהרבנים החשובים גם קורא לא להתגייס לצה"ל אם אין יחידות נפרדות; שרב ראשי לישראל מגבה את רבה של צפת, זה דבר בלתי סביר.

   

  "נשים תמיד היו חלק אינטגרלי מהביטחון של העם היהודי, מדבורה הנביאה דרך שרה גיבורת ניל"י ועד חנה סנש", חידד שר הביטחון. "ההקצנה הזו דווקא עכשיו היא בלתי סבירה בעליל, אין לה מקום. הרב ראשי לישראל והרב של צפת הם עובדי מדינה, והם חייבים לייצג את עמדות המדינה ולא כנגד המדינה. לכן אני רואה את זה בחומרה רבה".

   (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
  (צילום: אבי רוקח)

   (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)
   

  השר התייחס בביקורו באשדוד גם לסוגיית חוק המרכולים הנפיץ: "מי שאומר שלחוק המרכולים אין שום משמעות טועה ומטעה. לחוק המרכולים לצערי יש משמעות מרחיקת לכת. אנחנו רואים באשדוד את ההשפעה. עד לאחרונה חיו באשדוד בהרמוניה, ועכשיו העיר מפולגת ואני מקווה שזה לא יקרה בערים נוספות. הפילוג הזה פוגע בחוסן הלאומי. כל הסיפור הזה פשוט יוצר פה מתח מיותר, חיכוך מיותר לגמרי. הדבר האחרון שאנחנו רוצים זה לראות חברה ישראלית מפולגת.

   

  "אני מקווה שגם ראשי הציבור הדתי הלאומי, כמו גם הציבור החרדי, יירגעו. כמו שאני מכבד כל אחד שהולך לבית כנסת בשבת בבוקר, אני מצפה שיכבדו את מי שבא לשתות כוס קפה עם החברים".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ליברמן נגד הרב הראשי: "לא יוזמן לאירועי צה"ל עד שיחזור בו""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים