שתף קטע נבחר

לאומי קארד: פרישה מרצון של 130 עובדים; מועדון לקוחות עם פוקס

כ-130 עובדים צפויים לפרוש מלאומי קארד במסגרת תוכנית התייעלות בחברה. בתוך כך, חברת כרטיס האשראי תקים מועדון לקוחות משותף עם קבוצת פוקס שיתבסס על מועדון ה-DREAM CARD

חברת כרטיסי האשראי לאומי קארד הודיעה היום (א') על תוכנית התייעלות במסגרתה יפרשו 130 עובדים מהחברה. ההחלטה התקבלה בעקבות "הטמעת חידושים טכנולוגיים, שינוי תנאים עסקיים וההתייעלות הנדרשת כחלק מיישום חוק שטרום וזאת לצד ההפחתה הצפויה בעמלה הצולבת".

 

במסגרת תוכנית הפרישה, שתחל ברבעון הקרוב, יוצע לעובדים מענק פרישה חד פעמי בגובה 200% על בסיס משכורת אחרונה, מימון ייעוץ פרישה והשלכותיה הפיננסיות ואפשרות להמשיך להחזיק בהטבות שונות שהעניקה החברה כגון ביטוח, סלולר ורכב - תמורת תשלום מופחת.

 

תוכנית ההתיעלות מגיעה כאמור ברקע המכה שחטפה לאומי קארד בעקבות הפסקת השותפות במועדון הלקוחות של שופרסל, שכלל יותר מ-500 אלף חברים והניב לחברה עשרות מיליוני שקלים בשנה מעמלות וריביות. בנוסף, החוק להגברת התחרות במערכת הבנקאית (חוק שטרום), חייב את בנק לאומי למכור את חברת האשראי שבבעלותו - מהלך שיקשה על לאומי קארד לגייס הון בזול בעתיד, וכן דורש ממנה כבר כעת להציג ערך לקונה פוטנציאלי.

 

במסגרת זו מחפשים בחברה שיתופי פעולה נוספים להרחבת הפעילות וכך במקביל נודע הבוקר על משא ומתן בין החברה לרשת פוקס להקמת מועדון לקוחות משותף, במסגרתו יונפק ללקוחות כרטיס אשראי שיעניק הטבות ברשתות השונות של קבוצת פוקס.

 

הקבוצה כוללת בין היתר את רשת חנויות פוקס ופוקס הום, מנגו, ללין, The Childrens Place ועוד. בנוסף, היא מחזיקה במועדון הלקוחות DREAM CARD בו מאוגדים כמיליון חברים ועליו תתבסס השותפות.

 

165 מיליון שקל ב-10 שנים

על פי ההסכם, כחלק ממנגנון ההתחשבנות בין הצדדים, תשלם לאומי קארד לפוקס סך כולל של כ-165 מיליון שקל במשך תקופת ההסכם. הסכום ישולם לחברה גם במקרה בו לא יווצרו רווחים במועדון.

 

בהסכם נקבע, כי בשנת הפעילות הראשונה תשלם לאומי קארד סך של 45 מיליון שקל, כשחלק קטן מסכום זה מותנה בקיום מינימאלי של כרטיסים פעילים (כרטיס שבוצעה בו פעולה אחת לפחות במהלך 3 חודשים). בנוסף נקבע, כי החל מהשנה השנייה ועד השנה החמישית (כולל), לאומי קארד תשלם לפוקס סך של 10 מיליון שקל ובחמש השנים האחרונות תשלם בהדרגה סכום שיסתכם בכ-80 מיליון שקל נוספים. 

   (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
 

השקת המועדון המחודש צפויה בחודש מאי הקרוב, לאחר קבלת האישורים הנדרשים.

  

כאמור, בלאומי קארד מנסים לתת מענה לפגיעה הקשה הצפויה בהכנסות ובין הייתר, כפי שפורסם לראשונה ב- ynet, החברה צפויה להשיק בקרוב כרטיס אשראי חדש שיכלול החזר של 2.5% מהקניות שיתבצעו ב-10 רשתות מזון גדולות, ובהן שופרסל ושיתוף הפעולה עם פוקס, הוא מהלך נוסף שנועד להתגבר על הקשיים.  
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים