שתף קטע נבחר

נדחה הערעור: יגאל סרנה ישלם למשפחת נתניהו

העיתונאי ערער על הפסדו במשפט הדיבה לאחר שנתבע על-ידי בני הזוג נתניהו בגין לשון הרע בעקבות פוסט שפרסם. בית המשפט דחה את ערעורו וסרנה ישלם מאה אלף שקלים למשפחת נתניהו ועוד 20 אלף שקל הוצאות

 

סרנה ובני הזוג נתניהו (צילום: AFP, EPA) (צילום: AFP, EPA)
סרנה ובני הזוג נתניהו(צילום: AFP, EPA)

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה היום (א') את ערעורו של העיתונאי יגאל סרנה על הפסדו בתביעת דיבה שהגישו נגדו ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה. סרנה ישלם 100 אלף שקלים לבני הזוג נתניהו ועוד 20 אלף שקל הוצאות בית משפט ושכר טרחה.

 

סרנה נקבע אז בבית משפט השלום, נדרש לפצות את בני הזוג נתניהו לאחר שהם תבעו אותו, באמצעות עורך דינם יוסי כהן, בגין לשון הרע בעקבות פוסט שפרסם בפייסבוק. בפוסט טען כי שיירת ראש הממשלה נעצרה בדרכה בכביש 1 משום ששרה נתניהו לא רצתה שראש הממשלה יישאר ברכב שבו נסעו יחד.

 

סרנה, באמצעות עורך דינו ליאור אפשטיין, ביקש להפוך את ההחלטה. הוא טען כי מדובר בתביעת השתקה מובהקת ושיש חוסר שוויון בין התובע-ראש הממשלה כל יכול, לדבריו מול, סרנה עיתונאי בודד שלא פעל במסגרת העיתון "ידיעות אחרונות" שבו עבד. עילת התביעה, טען סרנה, ההייתה מפוקפקת ובית משפט השלום כבל את ידיו של להוכיח את מה שכתב בפוסטים.

 

השופטת בתיק סרנה נתניהו, אביגיל כהן, כתבה: "משלא הוכח שהפרסום היה אמת, הרי החזקה היא כי הפרסום נעשה שלא בתום לב והמערער היה צריך להוכיח כי פעל בתום לב. קיימת בעניינו כוונה לפגוע כמשמעותה בחוק איסור לשון הרע. אין מקום להתערב בהוצאות".

 

על הפגיעה בנתניהו כתב שופט השלום עזריה אלקלעי: "לאור היותו דמות ציבורית מן המעלה הראשונה, ייחוס מקרה כזה הינו פוגע, מעליב ובלתי נעים ויוצר לו דימוי של אדם חלש, רפוי ונשלט על-ידי רעייתו. אין המדובר בפגיעה ברף גבוה של חומרה".

 

לגבי הגברת נתניהו נאמר: "הפרסום מייחס לה חוסר התחשבות במערכת הביטחונית תוך שהיא לכאורה עוצרת את שיירת ראש הממשלה בשל גחמותיה. אכן מדובר בפרסום שלא הוכח כאמת לפניי, אך מעבר לכך הדברים אינם נמצאים ברף העליון של לשון הרע".

 

סרנה הבהיר כי הוא עומד מאחורי פרסומו ואמר בעדותו: "אני בטוח שזה קרה, הרבה יותר מאשר אז". סרנה, אז עיתונאי "ידיעות אחרונות" לשעבר, פרסם את הדברים בעמוד הפייסבוק הפרטי שלו.

 

עורכי הדין אביגדור פלדמן וליאור אפשטיין, המייצגים את סרנה, מסרו: "אין דיון עם הכרעה שיפוטית על גבי המדיה. טעות שיפוטית היא טעות אנושית ולא אישית. להבנתנו הצנועה, הדין מעמיד זכות לבחון הטעות ובנימוס רב כך נעשה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, EPA
סרנה ומשפחת נתניהו
צילום: AFP, EPA
מומלצים