שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חזרו לכבישים: הנכים חסמו את הכניסה לנתב"ג
  בוקר כאוטי בדרכים: לראשונה מאז ההסכמות עם הממשלה, ארגון נכים שתמך במתווה שב לחסום כבישים - ונוסעים מכביש 40 לא הצליחו להגיע לנתב"ג. עומסים גם בכבישים רבים אחרים, בירושלים רחובות חסומים עקב ביקור סגן נשיא ארה"ב

   

   

  בוקר כאוטי בכבישים: כ-15 פעילי מחאת הנכים חסמו במשך יותר משעות שעות הבוקר (ב') את צומת התעשייה האווירית סמוך לנמל התעופה בן גוריון. המשטרה חסמה את כביש 40 לתנועה בשני הכיוונים מצומת בדק עד שער לוד בכניסה לנתב"ג, שנותר פתוח. במקום עומסי תנועה כבדים ומרשות שדות התעופה נמסר כי נוסעים אינם מצליחים להגיע לטרמינל 1 ולטרמינל 3. בשל החסימה, לאוטובוסים שמסיעים את עובדי התעשייה האווירית לא הייתה גישה למתקן והעובדים נאלצו להגיע באופן רגלי.

   

  בחסימה השתתפו גם פעילי ארגון "מטה מאבק הנכים". זו הפעם הראשונה מאז שהושגו הסכמות מול הממשלה על העלאת קצבאות הנכות, שארגון שתמך במתווה שסוכם חוזר לפעילות חסימת הכבישים.

   

  יו"ר "מטה מאבק הנכים", נעמי מורביה, אמרה כי "אם ממשלת ישראל לא מסוגלת לחוקק חוק כפי שהתחייבה ולעמוד בהסכמים, אנחנו ב'מטה מאבק הנכים', אלה שעשו את ההסכם בהסתדרות עם היו"ר אבי ניסנקורן, יו"ר הקואליציה דאז דוד ביטן, פרופ' אבי שימחון וח"כ אילן גילאון, והתפשרנו פשרות כואבות שעלו לנו במחיר דמים ושיימינג בנוגע לגובה הקצבה ולמספר הפעימות, אנו חוזרים לדרישה המקורית - קצבת נכות בגובה שכר מינימום ובפעימה אחת". גם פעילי קבוצת "צוות לעניין" לוקחים חלק בחסימה.

   (צילום: ארגון "מטה מאבק הנכים") (צילום: ארגון
  (צילום: ארגון "מטה מאבק הנכים")

   (צילום: ארגון "מטה מאבק הנכים") (צילום: ארגון
  (צילום: ארגון "מטה מאבק הנכים")

  העובדים צועדים, עקב חסימת הכביש (צילום: עופר סופר) (צילום: עופר סופר)
  העובדים צועדים, עקב חסימת הכביש(צילום: עופר סופר)

  אף שהובטח לנכים כי החוק להעלאת קצבאות הנכות ייכנס לתוקפו בתחילת חודש ינואר, כשלושה שבועות עברו מאז ולפי שעה אין אפילו הצעת חוק בנושא. הסיבה לעיכוב היא מחלוקות בין משרדי הממשלה בנוגע לשני סעיפים עיקריים - הכללת הפעימות להעלאת הקצבאות בשנים 2021-2019 במסגרת החוק והצמדתן לשכר הממוצע. בעוד שמשרד הרווחה תומך בדרישות אלה, משרד האוצר מתנגד להן, על אף שסוכמו עם הנכים.

   

  עקב מחאת הנכים, כביש 40 נחסם כאמור לתנועה בשני הכיוונים מצומת אל על לצומת בדק. חסימה זו הובילה גם לעומסים בכביש 40 לכיוון דרום מצומת שעריה לצומת הטייסים, בכביש 40 לצפון מצומת גינתון לצומת אל על ובכביש 46 למערב מצומת ברקת לצומת אל על.

  החסימות בביקור פנס ()
  החסימות בביקור פנס

  ניב נחום מחולון שעובד ב"סוויספורט ישראל" המפעילה מסוף מטענים אווירי בנתב"ג, תקוע יותר משעתיים בפקק ולא מצליח להגיע לעבודה. הוא אמר ל-ynet: "אני תומך במאבק המוצדק אבל מדובר באזור שלא ניתן להשאיר בו את הרכב בצד ולהגיע רגלית לעבודה. אנשים בנתב"ג עובדים משמרות של 12 שעות וחייבים להחליף אותם בזמן. עברתי מקטע של 300 מטרים בשעה וחצי".

   

  גם בכבישים רבים אחרים קיימים עומסים בשעות הבוקר. בשעה 8 בבוקר נמסר כי בצפון כביש 89 למערב עמוס מצומת כברי לצומת נהריה ובכביש 79 למזרח פקוק מהמוביל לצומת משהד. במרכז נרשמו עומסים בכבישים אלו: כביש 1 למערב ממחלף גנות למחלף לה גרדיה, כביש 444 לדרום מצומת ראש העין לנבלט וכביש 20 לצפון ממחלף משה דיין למחלף דב הוז.

   

  גם בירושלים צפויים עומסים כבדים היום, עקב ביקור סגן נשיא ארצות הברית מייק פנס. במהלך היום צפויים צירים מרכזיים להיחסם לסירוגין: פלומר, ז'בוטינסקי, הנשיא, האר"י, עזה, ניות, הרצוג, שניאור זלמן, בורלא, שד' המוזיאונים, צומת המנהלה, וייז, צומת השעון, הכנסת, בלפור.


  פורסם לראשונה 22/01/2018 06:49

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ארגון "מטה מאבק הנכים"
  מפגין חוסם רכבים סמוך לנתב"ג
  צילום: ארגון "מטה מאבק הנכים"
  מומלצים