שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לפני יום השואה הבינ"ל: ניאו-נאצים חיללו אנדרטה ביוון
  על אנדרטת השואה, שהוקמה לזכר היהודים שנשלחו אל מחנות ההשמדה, רוסס שמה של מפלגת הימין הקיצונית ביוון - "השחר המוזהב". כמה ימים קודם לכן נכתב עליה "תשוחרר פלסטין". גם ראש העיר ספג מתקפות מניאו-נאצים

   

  האנדרטה שהושחתה בסלוניקי ()
  האנדרטה שהושחתה בסלוניקי

  ימים ספורים לפני יום השואה הבינלאומי, שיצוין ב-27 בינואר, הושחתה אנדרטת השואה בסלוניקי שביוון, שהוקמה לזכרם של יהודי העיר שנשלחו אל מחנות ההשמדה, בידי ניאו-נאצים מקומיים, שריססו את הכתובת "השחר המוזהב" - שמה של מפלגת הימין הקיצונית במדינה.

   

  האירוע התרחש בהפגנה נגד הפשרה שהושגה בין יוון לבין מקדוניה על שמה של הרפובליקה, שבה השתתפו עשרות אלפי בני אדם. במהלך ההפגנה, ריססו פעילים של "השחר המוזהב" את הכתובת על האנדרטה. ימים ספורים קודם לכן ריססו אלמונים את הכתובת "Free Palestine (תשוחרר פלסטין)" על מצבת הזיכרון.

   

  ואם זה לא מספיק: במהלך היום חילקו פעילים ניאו-נאצים כרוזים אנטישמיים בכיכר "המגדל הלבן" - סמלה של העיר - המכוונים כלפי ראש העיר סלוניקי, יאניס בוטאריס, שזכה לכינוי "עבד היהודים".

   

  סאבי מיוניס, יהודי-יווני שעלה לארץ לפני 12 שנה ומשמש גם כיו"ר המשותף של כוח המשימה למאבק באנטישמיות של הסוכנות היהודית, אמר כי "למרות העמדה הנחרצת של הממשלה הזאת ושל ראש הממשלה ציפראס נגד האנטישמיות, פעילים אנטישמים עדיין מזהמים מוסדות יווניים רבים.

   

  "כולם יודעים שהשחר הזהוב היא מפלגה ניאו-נאצית, אבל מה שיותר מסוכן הם האנטישמים שמונעים משנאתם כלפי יהודים ועובדים מאחורי הקלעים כדי לחבל ביחסים בין שתי המדינות. בהתאם למחקר של הליגה נגד השמצה (ADL), יוון היא עדיין הכי אנטישמית בעולם הלא-מוסלמי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים