שתף קטע נבחר

תיק 1803: ח"כ ביטן ישוב לחדר החקירות ביום ראשון

יו"ר הקואליציה לשעבר, שחשוד בקבלת שוחד במסגרת חקירת פרשת השחיתות בראשל"צ, יתייצב בתחילת השבוע במשרדי להב 433 בפעם השישית. ביטן שתק בחקירותיו האחרונות וכתב לחוקרים: "שומר על זכות השתיקה בגלל עדויות השקר נגדי". גם דורון גלזר ומשה יוסף צפויים להגיע ביום ראשון לחקירה

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

פרשת השחיתות בעיריית ראשון לציון: יותר משלושה שבועות אחרי חקירתו האחרונה, ישוב ביום ראשון ח"כ דוד ביטן למשרדי יחידת להב 433 וייחקר בפעם השישית. ביטן, שחשוד בקבלת שוחד, שמר על זכות השתיקה בחקירותיו האחרונות.

 

בפעם האחרונה שהתייצב לחקירה העביר יו"ר הקואליציה לשעבר פתק לחוקרים שבו נכתב: "אני שומר על זכות השתיקה בגלל עדויות השקר נגדי".

 

בשבוע שעבר נרשמה התפתחות נוספת ודרמטית בחקירת הפרשה, שעליה לא ניתן לפרט. מדובר בהתפתחות שנייה בפרק זמן של שבועיים בחקירה.

 

לאחרונה פורסם כי התנהלו מגעים לחתימה על הסכם עד מדינה עם משה יוסף, שכונה "הבנקאי" של ביטן, שמאז ההתפתחות הקודמת בפרשה מסר עדות מפורטת במשרדי יחידת להב 433. במקביל, התנהלו מגעים עם היזם דרור גלזר על חתימה על הסכם עד מדינה. גלזר נחשד כי נתן שוחד לביטן בסך 250 אלף שקל. גם גלזר ויוסף צפויים להגיע ביום ראשון לחקירה.

משה יוסף מחוץ ללהב 433 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
משה יוסף מחוץ ללהב 433(צילום: מוטי קמחי)

חשוד שנתן שוחד לביטן. דרור גלזר (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
חשוד שנתן שוחד לביטן. דרור גלזר(צילום: שאול גולן)

ביטן שמר על זכות השתיקה בחקירה: "זכויותיו הבסיסיות נפגעו"

לפי המשטרה, פרשת החשד לשחיתות בראשון לציון נחקרת כבר כשנה וחצי. במסגרת הפרשה נחקר ביטן כמה פעמים בחשד לעבירות שוחד ואף שמר על זכות השתיקה. 

 

אחרי אחת החקירות שבה שמר ביטן על זכות השתיקה, מסר פרקליטו: "נאלצנו לקבל החלטה על שתיקה בחקירה, לצערנו הרב עקב פרסומים רבים בשבועות האחרונים שפגעו בכבודו של ח"כ ביטן. זכויותיו הבסיסיות נפגעו, והדרך היחידה שנותרה לו להתגונן מכך זו זכות השתיקה.

 

"ח"כ ביטן אינו חושש מאף עד מדינה, אם יהיה כזה. הוא שיתף פעולה במשך שלוש חקירותיו הראשונות, אך המצב הנתון אילץ אותו לשתוק. יובהר כי איננו מאשימים את המשטרה בפרסומים שהיו בתקשורת".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ח"כ דוד ביטן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים