שתף קטע נבחר

תביעות הדיבה של מולד ויאיר נתניהו: הצדדים נשלחו לגישור

המכון תבע את בנו של ראש הממשלה עקב פרסום פוסט בפייסבוק, "במטרה לנסות לבייש את התובעת, 'לשפוך את דמה'". ואילו נתניהו תבע את מולד בגין לשון הרע. בבית המשפט הצהירו הצדדים על נכונותם לפנות להליך גישור

 

 

בדיון שנערך היום (א') בבית משפט השלום בתל אביב, נשלחו מכון מולד ויאיר נתניהו לגישור- זאת בעקבות תביעות לשון הרע ההדדיות שהגישו זה כנגד זה.

 

נתניהו הבן לא הגיע לדיון קדם המשפט. השופטת הסבירה: "אני מבינה שלא התקדמתם, אבל טוב תעשו אם תנסו ללכת לגישור, נסו לסיים את המחלוקת בנינוחות. יש כמה מגשרים מומחים בעניין ואין לכם מה להפסיד. חבל שזה מגיע בסוף לבית משפט".

 

יאיר נתניהו (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יאיר נתניהו(צילום: מוטי קמחי)

עורך הדין יובל יועז שמייצג את מכון מולד, הביע נכונות למהלך: "אנחנו מוכנים ללכת לגישור, בהנחה שבאמת מתכוונים לעשות גישור מבלי לומר יותר מדי דברים על מה שאירע באירוע שעבר. הפגנת נכונות תהפוך את הגישור שיש טעם להשקיע בו".

 

עורך הדין יוסי כהן שמייצג את נתניהו, הסכים גם הוא: "רק אם נלך לגישור בנפש חפצה, ושלא אשמע דקה אחר כך דקה מה היה בגישור".  

 

הפוסט שכתב יאיר נתניהו בתגובה לתחקיר של ארגון מולד (באדיבות ארגון ייראה) (באדיבות ארגון ייראה)
הפוסט שכתב יאיר נתניהו בתגובה לתחקיר של ארגון מולד(באדיבות ארגון ייראה)

 מכון "מולד" הגיש באוגוסט האחרון תביעת לשון הרע בסך 140 אלף שקל נגד בנו של ראש הממשלה בעקבות פרסומים של האחרון בפייסבוק נגדו. בכתב התביעה נכתב כי "נתניהו ביצע עוולה כלפי התובעת באופן מתועב, ציני, שפל, מרושע וחסר עכבות, מתוך מטרתו לנסות לבייש את התובעת, 'לשפוך את דמה', לפגוע בתדמיתה ובשמה הטוב, לחבל בפעילותה ולהלבין את פניה ברבים באמצעות פרסום כזבים מכוערים שאין בהם שמץ של אמת".

 

עורכי הדין יובל יועז ודורון ברקת ציינו כי נתניהו פועל באופן אובססיבי לפגוע ב"מולד" ולרמוס את שמו בפומבי מתוך "זדון ורשעות לשמה, כאשר בין היתר ביצע הנתבע שימוש ציני ואכזרי במעמדו הציבורי הרם כבנו של ראש ממשלת ישראל במטרה להסית את הציבור נגד התובעת ולבזותה".

 

לאחר מכן ובתגובה לתביעה, נתניהו הבן הגיש באמצעות עורך דינו תביעת לשון הרע נגד המכון בסכום דומה, בטענה ללשון הרע, פגיעה בפרטיות ונזיקין בגין פרסומים מכפישים לטענתו.לטענת עו"ד כהן, מכון מולד פרסם דברי כזב על בנו של ראש הממשלה תחת הכותרת "5 דברים שלא ידעתם על יאיר נתניהו". בפוסט שפרסמו בעמוד הפייסבוק "61" נכתב כי נתניהו הצעיר אינו עובד לפרנסתו וחי בבית הוריו על חשבון משלם המסים, מאובטח במשך 7 ימים בשבוע ולאורך כל שעות היממה, וכי השפעתו על אביו ניכרת בעיקר בתחום המדיה.

 

כמו כן נטען כי התמונה של יאיר נתניהו בבגדי ליצן וכתר על ראשו היא בגדר פרסום לשון הרע וציין כי הפוסט היה ממומן כדי להגדיל את חשיפתו בקרב גולשים בפייסבוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יאיר נתניהו. ארכיון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים