שתף קטע נבחר

מחאה מפוצלת: מני נפתלי בפ"ת, אלדד יניב בת"א

בעקבות העימות בין ראשי המחאה השניים הפגינו הערב במקומות שונים. לצד נפתלי מחו כ-250 איש, עם יניב הפגינו כ-2,000 בכיכר הבימה. נפתלי: "מפתח תקווה תצא הבשורה". יניב: "אנחנו נלחמים על המדינה ואנחנו ננצח"

 

 

המחאה נגד השחיתות השלטונית התפצלה הערב. בכיכר גורן בפתח תקווה, ליד ביתו של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, הפגינו כ-250 איש בראשותו של מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה. במקביל, בכיכר הבימה בתל אביב התקיימה באותה עת הפגנת מחאה גדולה יותר בראשות אלדד יניב, שם מפגינים כ-2,000 איש.

 

מני נפתלי אמר בהפגנה הערב: "אין מנהלי מחאות, היא של כולכם. אם יצאו חצי מיליון איש לרחוב נוכל לשנות את חוקי היועמ"ש. מנדלבליט חייב להחליט אם הוא שומר עלינו או על ראש הממשלה. הוא עוצר את זה למרות שהמשטרה עושה עבודתה. אני שמח שבאתם, זו לא הכמות אלא האיכות, נשנה את העוולות ונאמר לנתניהו לעזוב את התפקיד. אני לא רוצה לשמוע פה קריאות בוגד, זה לא מתאים לנו. אומרים שהוא ייחקר באזהרה וזה חמור מאוד".

 

פרופסור ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי במשרד האוצר, נאם בהפגנה בפתח תקווה: "אני קורא את החלטותיו של מנדלבליט וההדלפות ממקורביו בעניין הצוללות ומשתומם. טרם החלה חקירה והוא ממהר לקבוע שנתניהו לא חשוד בפרשת הצוללות. הבה נרענן את הזכרון ונבחן עדויות שמעלות חשד כבד לשחיתות בפרשה: האם אתם מכירים הרבה אנשי עסקים שזכו בשדות גז ללא מכרז וללא תמורה, שלא היו מפתחים את השדות? נתניהו, שיעשה את הכל כדי לא לעשות כלום, מדוע לראשונה בחייו הוא מזדרז לחתום על מתווה שאין בו כל צורך? הדיונים התקיימו ללא חוות דעת, ללא דיון וללא היוועצות ושקיפות. את נאמנו שר הביטחון יעלון הוא נחפז לפטר אחרי שזה הודיע לו שמערכת הביטחון מתנגדת לרכוש את הצוללות". 

 

יניב ונפתלי. הפרדת כוחות במחאה (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
יניב ונפתלי. הפרדת כוחות במחאה(צילום: אלכס קולומויסקי)

ההפגנה בכיכר הבימה, הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ההפגנה בכיכר הבימה, הערב(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

נפתלי פרסם היום סרטון בפייסבוק שבו הסביר: "אנחנו הולכים למנדלבליט להזכיר לו כמה דברים. אם לא היינו מתחילים אצלו אף אחד לא היה יודע מה תפקידו של היועץ המשפטי לממשלה. אז פתחנו גוגל ומצאנו חמישה דברים שמנדלבליט אחראי עליהם, ותגידו אם אין ניגוד עניינים: 1. הוא מייצג את רשויות המדינה. 2. מייעץ לממשלה בעניינים משפטיים. 3. ראש התביעה הכללית מטעם המדינה. 4. מייעץ להכנת תזכירי חוק של הממשלה. 5. ייצוג האינטרס הציבורי ושמירה על שלטון החוק - שזה מה שאנחנו רוצים ובשביל זה יצאנו להפגין. שומרי הסף, ובראשם מנדלבליט, לא עושים את העבודה. תגיעו לפתח תקווה. אם תגיעו לתל אביב או למקום אחר לא אכעס עליכם, אבל מפתח תקווה תצא הבשורה".

 

בהפגנה הערב בתל אביב אמר אלדד יניב: "כל הכבוד שבאתם. זה לא סתם שיש לנו ראש ממשלה מעופף שמסתכל על הגלובוס ומחפש לאן לברוח, חוזר מדאבוס ונוסע שוב. מפחדים מאיתנו, הם מפחדים. יש 20 מוקדים ברחבי הארץ של הפגנות ותמונת הניצחון כאן היום חשובה. למרות הגשם והלחץ נשארנו ממוקדים. אל תתבלבלו, שומעים את הקולות שנתניהו ייחקר ובעוד כמה שבועות יהיו המלצות. צריך להתמיד ולבוא כל שבת. אנחנו רוצים חוזה חדש עם הפוליטיקאים. שיהיו שתי קדנציות והביתה. רוצים מנהיגים אמיצים. צדק צדק תרדוף. אנחנו מתקרבים לסוף אבל זה לוקח זמן". 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

מני נפתלי בהפגנה בפתח תקווה, הערב (צילום: גלעד מורג) (צילום: גלעד מורג)
מני נפתלי בהפגנה בפתח תקווה, הערב(צילום: גלעד מורג)

 (צילום: גלעד מורג) (צילום: גלעד מורג)
(צילום: גלעד מורג)

 

ההפגנה בשבוע שעבר ליד בית הכנסת שבו התפלל מנדלבליט (צילום: אריאל שנבל, מקור ראשון) (צילום: אריאל שנבל, מקור ראשון)
ההפגנה בשבוע שעבר ליד בית הכנסת שבו התפלל מנדלבליט(צילום: אריאל שנבל, מקור ראשון)

נפתלי ויניב הפגינו יחד במשך שבועות רבים אלא שלאחרונה דווח כי השניים החליטו לפצל כוחות. נפתלי הביע כעס אחרי שיניב התראיין לתוכנית של אופירה אסייג ואייל ברקוביץ', כמה שבועות לאחר שבאותה תוכנית נפתלי הותקף מילולית על ידי ברקוביץ' ויצא בזעם מהאולפן. נפתלי ציין השבוע כי המחאה "היא של כולם, לא שלי ולא של אלדד", ואמר גם שאין מלחמה בין אף אחד.

 

בשבוע שעבר התחוללה סערה לאחר שקומץ מפגינים מעמותת "זכות הצעקה" מחו ליד בית הכנסת שבו מתפלל מנדלבליט. תחילה דווח כי המפגינים הפריעו לו להתפלל והוא נאלץ לעזוב את המקום עקב כך. אלא שסרטון שפורסם בערוץ 2 הראה כי לא חל כל עימות בין המפגינים ליועץ המשפטי לממשלה, ולמעשה הוא נכנס באין מפריע לבית הכנסת. עם זאת, דובר משרד המשפטים טען כי מדובר בצעד מביש לדבריו מכיוון שכתוצאה מהפרובוקציה של המפגינים יצא היועמ"ש מבית הכנסת ולא אמר קדיש על אמו שהלכה לעולמה לאחרונה.

 

אלדד יניב אמר עוד לפי ההפגנה הערב: "אנחנו מעודדים מההחלטה לחקור את נתניהו ואנחנו ממשיכים בכל הכח, שבוע 62 ברציפות. תכף יהיו המלצות המשטרה והאדמה תרעד. אנחנו נלחמים פה על המדינה, לא פחות, ואנחנו ננצח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ההפגנה בתל אביב הערב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים