שתף קטע נבחר

פרשת ביטן: ראש העיר דב צור ישוב לעבודתו

בעוד יומיים, כמעט חודשיים לאחר שנעצר בחשד לעבירות שוחד בפרשת השחיתות בראשל"צ, ישוב ראש העיר לעבודתו. הוסכם כי לא יוכל להשתתף בחודשיים הקרובים בדיוני ועדת תכנון ובנייה וועדת המכרזים. מקורבי צור: "הוא שמח לחזור לעבודה מלאה ומקווה שהחקירה תמוצה במהירות"

 

צור (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
צור(צילום: ירון ברנר)

חוזר לעבוד: ראש העיר ראשון לציון דב צור, שנעצר בתחילת דצמבר בחשד לעבירות שוחד במסגרת חקירת תיק 1803, ישוב לעבודתו בעוד יומיים. על צור ייאסר להשתתף בחודשיים הקרובים בדיוני ועדת תכנון ובנייה בעיריית ראשון לציון ובוועדת מכרזים. "הוא שמח לחזור לעבודתו", אמרו מקורביו של צור. גם סגנו יוסי חממי, שנחשד גם הוא בפרשה, הורשה לחזור לעירייה.

 

צור, אחד המעורבים בחשד לשחיתות בעיר, הורחק מייד לאחר מעצרו למשך כ-45 ימים מהעירייה. צור הכחיש לאורך כל הדרך את החשדות נגדו וטען כי לא ביצע עבירה.

 

ההסכם שמאפשר לצור לשוב לעירייה ()
ההסכם שמאפשר לצור לשוב לעירייה

 

עו"ד אדרת (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
עו"ד אדרת(צילום: שאול גולן)

עו"ד שפירא (צילום: יצחק גולדשטיין) (צילום: יצחק גולדשטיין)
עו"ד שפירא(צילום: יצחק גולדשטיין)

כעת, בעקבות משא ומתן שניהלו פרקליטיו, עורכי הדין גיורא אדרת וטל שפירא, הסכימו ביאח"ה כי צור ישוב לעבודתו בעירייה. הפרקליטים, בהם גם עו"ד יפעת מנור-נהרי, מסרו בתגובה כי "יש לברך על חזרתו של ראש העיר לעירייה להמשך פעילותו הציבורית החשובה. כל פעולותיו של ראש העיר נעשו כשטובת העיר ותושביה עומדת לנגד עיניו ואנו משוכנעים כי ממצאי החקירה יעלו מסקנה דומה".

 

מקורביו של צור אמרו: "הוא שמח לחזור לעבודה מלאה בתפקידו כראש העיר. יתרת ההגבלות המועטה שנותרה נעשתה בהסכמה וגם היא תבוא לסיומה בעוד שבועות ספורים. כמו שנאמר מתחילת החקירה, דב צור מקווה שחקירת המשטרה תמוצה במהירות האפשרית על מנת שתוסר כל עננה לגבי התנהלותו".

 

כאמור, גם סגן ראש העיר יוסי חממי הורשה לשוב לעבודתו בעירייה באותם תנאים. פרקליטו, עו"ד אורי בר עוז, אמר: "מרשי שם את מבטחו ברשויות החקירה והוא משכונע כי בסיום החקירה חפותו תצא לאור".

עו"ד בר עוז ()
עו"ד בר עוז

ביטן ממשיך לשמור על זכות השתיקה 

ח"כ דוד ביטן (הליכוד), שחשוד בפרשה בעבירות שוחד, הגיע אתמול לחקירה נוספת במשרדי להב 433. כמו במפעמים הקודמות המשיך ביטן לשמור על זכות השתיקה ובתוך פחות משעתיים יצא ממנה.

 

בחקירתו הקודמת העביר יו"ר הקואליציה לשעבר פתק לחוקרים שבו נכתב: "אני שומר על זכות השתיקה בגלל עדויות השקר נגדי".

 

באחרונה פורסם כי התנהלו מגעים לחתימה על הסכם עד מדינה עם משה יוסף, שכונה "הבנקאי של ביטן". כמו כן התנהלו מגעים עם היזם דרור גלזר על חתימה על הסכם עד מדינה.

 

גלזר נחשד כי נתן לביטן שוחד בסך 250 אלף שקל. בשבוע שעבר נרשמה התפתחות נוספת ודרמטית בחקירת הפרשה, שעליה לא ניתן לפרט. מדובר בהתפתחות שנייה בפרק זמן של שבועיים בחקירה.

 

בתחילת החודש נחקר גם רונן גינזבורג, מנכ"ל ענקית הבנייה דניה סיבוס. הוא חשוד גם בהלבנת הון ובעבירות מע"מ ומס הכנסה. בין היתר נחשד שדרך העסק של יוסף הועברו מדניה סיבוס 300 אלף שקל, ואלה הגיעו בסופו של דבר לידי ביטן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים