שתף קטע נבחר

הרצוג ליו"ר הכנסת: "פעל לביטול חרם חוקי האופוזיציה"

יו"ר האופוזיציה פנה ליולי אדלשטיין וליועמ"ש הכנסת בדרישה לבטל את החרמת חוקי האופוזיציה בוועדת שרים לחקיקה, שמובילים בשבועות האחרונים השרים שקד ולוין ויו"ר הקואליציה בשל הפיליבסטרים שהנהיגה האופוזיציה: "לשים קץ לשערורייה הזו"

 

דורש להפסיק את החרם נגד האופוזיציה. הרצוג (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
דורש להפסיק את החרם נגד האופוזיציה. הרצוג(צילום: יואב דודקביץ)

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, פנה היום (ב') במכתב רשמי ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין וליועץ המשפטי של הכנסת, עו"ד אייל ינון, בדרישה לבטל את החרמת חוקי האופוזיציה על ידי ועדת השרים לחקיקה.

 

בשבועות האחרונים מובילים שרת המשפטים איילת שקד, שר התיירות יריב לוין ויו"ר הקואליציה דוד אמסלם בעקבות הפיליבסטרים של האופוזיציה ב"חוק ההמלצות" ו"חוק ליצמן".  

 

במכתב מציין הרצוג: "לפני כמה שבועות הודיעו לוין, שקד ואמסלם כי לאור התעקשות האופוזיציה להפעיל את הכלים (הלגיטימיים) העומדים לרשותה בהצבעות על החוקים שנודעו כ'חוק ההמלצות' וכ'חוק ליצמן', לא תדון יותר הממשלה באמצעות ועדת השרים לחקיקה בהצעות חוק פרטיות המועלות על ידי ח"כים מן האופוזיציה. הייתה זו בעצם הכרזה רשמית של חרם כלפי האופוזיציה".

הרצוג מאשים אותם בהובלת החרם. שקד ולוין (צילום: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא) (צילום: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא)
הרצוג מאשים אותם בהובלת החרם. שקד ולוין(צילום: אלכס קולומויסקי, יאיר שגיא)

הרצוג כתב עוד: "חלפו כמה שבועות והחרם של הממשלה נמשך בצורה בוטה וגסה. ועדת השרים לחקיקה בראשותה של שרת המשפטים איילת שקד וממלא מקומה, השר יריב לוין, ממשיכה בסירובה לאפשר דיון ענייני ופרטני בהצעות החוק של האופוזיציה. כל זאת בפיקוח ותמיכה של יו"ר הקואליציה.

 

במכתב ציין יו"ר האופוזיציה כי מרכז האופוזיציה, ח"כ יואל חסון, ניסה לשכנע את ראשי הקואליציה לחזור בהם מעמדתם, אך נכון לעכשיו לא נענה.

 

הרצוג סיים את מכתבו בדרישה נחרצת לעצור את החרם שפוגע בדמוקרטיה הפרלמנטרית ובמעמדה של הכנסת וכתב: "אני פונה אליכם מתוקף תפקידכם וסמכותכם בדרישה נחרצת לשים קץ לשערורייה זו. מדובר בפגיעה קשה ועמוקה בציפור נפשה של דמוקרטיה פרלמנטרית ובפגיעה חסרת תקדים במעמדה של כנסת ישראל המורכבת מסיעות קואליציה ואופוזיציה. חמור מכך - זו הפרה ברורה של מושכלות ראשונים של החוקה הפרלמנטרית הישראלית, הכתובה והנוהגת מימים ימימה וכמובן של תקנון הכנסת בכל הקשור להתייחסות הממשלה להצעות חוק פרטיות מסוג זה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת
יצחק הרצוג
צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת
מומלצים