שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דירוג משרד הבריאות: מהו חדר המיון הגרוע בישראל?

  כמה זמן אתם נדרשים לחכות לרופא במיון? מה איכות הטיפול שניתנת לכם? האם יש במשמרת רופאים בכירים או רק סטאז'רים? משרד הבריאות ערך בדיקות בחדרי המיון בבתי־החולים ברחבי הארץ ונתן להם ציונים

  לרבים מאיתנו חדר המיון הוא התחנה הראשונה במפגש עם מערכת האשפוז הציבורית. כחלק מהתוכנית לחיזוק חדרי המיון ולשיפור השירות בהם ערך משרד הבריאות בדיקה בכל בתי־החולים בישראל והעניק ציונים למחלקות הרפואה הדחופה שפועלות בהם.

    

  בתי־החולים חולקו לשלוש קטגוריות, על פי מספר הפונים אליהם מדי שנה. את הציונים הגבוהים ביותר קיבלו בית־החולים סורוקה בבאר־שבע (בין בתי־החולים הגדולים), פוריה בטבריה (בתי־חולים בינוניים) והשרון בפתח־תקווה (בתי־חולים קטנים). ציונים גבוהים ניתנו גם לשיבא בתל השומר, למאיר בכפר־סבא ולזיו בצפת.

    

   ( ) ( )

  בין השאר נבדקו זמני המתנה ושהייה בשלבים השונים במיון, מספר הרופאים והאחיות ביחס למספר הפניות למיון, איכות הטיפול בחולה, נוכחות רופאים בכירים ומומחים ואחיות בעלות הכשרות ייעודיות, שיעור ביצוע הערכה גריאטרית לקשישים והפעלת מערכת ניהול תורים לטובת המטופלים. הנתונים נבדקו בבקרות וקיבלו ניקוד, ולכל חדר מיון ניתן ציון כולל, כש־100 הוא הציון הכי גבוה.

   

   ( ) ( )

  משרד הבריאות השיק ב־2015 את התוכנית הלאומית לחיזוק המחלקות לרפואה דחופה. מלבד תמריצים לבתי־החולים שמקבלים ציון גבוה, התוכנית כוללת גם תוספות כוח אדם, תוספות תקציביות, הכשרות לצוותים הרפואיים, תהליכי שיפור בתחום חוויית המטופל, פרסום הנחיות ניהוליות וקליניות לבתי־החולים ומתן תמריצים לקופות החולים מתוך כוונה שהקופות יצליחו להפחית את שיעור הפניות לחדרי המיון.

   

   

   ( ) ( )

  ממשרד הבריאות נמסר שהם מברכים את בתי־החולים על תהליכי הייעול והשיפור ועל ההשקעה המתמדת בשיפור איכות הטיפול והשירות בחדרי המיון, ומצפים להמשך מגמת השיפור בשנה הבאה.

   

  ביה"ח הדסה עין כרם נבחר לטוב ביותר בדירוג קודם:

   

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  איך מטפלים בכן בחדר המיון?
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים