שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  באה עם שטף דם מוחי ל"טרם" - הרופא שלח אותה לישון

  במהלך בילוי אצל חברה נפלה בר וספגה חבטה עזה בראשה. רופא מרפאת החירום "טרם" נתן לה משככי כאבים, שחרר אותה לביתה ואמר לה שמחר היא תקום כמו חדשה. למחרת היא הובהלה בדחיפות לאיכילוב בשל דימום מוחי, והיא מאושפזת שם כבר שבוע

  בר סיני (22), סטודנטית מחולון, בילתה בערב שלישי שעבר בבית חברה במודיעין. כששהתה אצל חברתה נפלה בר וספגה חבטה עזה בראשה. בשל עוצמת החבטה, מתארת בר, היא התקשתה לזהות את חברתה, וזאת הבהילה אותה בדחיפות למרפאת "טרם" בעיר. הצעירה מפרטת כי הרופא במרפאת החירום בדק אותה באופן שטחי. לאחר הבדיקה רשם הרופא לבר כדורים לשיכוך הכאבים ושחרר אותה לביתה.

   

  למחרת בבוקר, כשהכאבים האדירים שמהם סבלה הלכו והחריפו, היא הגיעה לחדר המיון של בית החולים "וולפסון" בחולון, ושם אובחן כי היא סובלת משני שברים בגולגולתה ומדימום מוחי. היא פונתה על ידי ניידת טיפול נמרץ לבית החולים "איכילוב" ומאושפזת שם כבר שבוע ימים.

   

  "זה היה כאב שאני מתקשה להסביר במילים". בר באשפוז באיכילוב (צילום: באדיבות המצולמת) (צילום: באדיבות המצולמת)
  "זה היה כאב שאני מתקשה להסביר במילים". בר באשפוז באיכילוב(צילום: באדיבות המצולמת)

   

  "הרופא אמר שמחר אקום כמו חדשה"

  "הרופא אמר לחברות שהיו איתי במרפאה שאני בחורה היסטרית ודרמטית ושמחר בבוקר אני אקום כמו חדשה", מתארת הצעירה ומוסיפה: "הוא רק רצה לשחרר אותי הביתה ולא העניק לי שום טיפול. אני לא מאחלת לשונאים הכי גדולים שלי לחוות את הכאב האדיר שחוויתי בעקבות החבלה".

   

  בר מפרטת כי היא לא הצליחה להירדם בשל הכאבים המייסרים. "זה כאב שאני מתקשה לתאר אפילו במילים. זה היה סבל אדיר. התפתלתי כל הלילה ורק חיכיתי שיגיע הבוקר".

   

  למחרת בבוקר הגיעה הצעירה לחדר המיון של בית החולים וולפסון בחולון. בבדיקת סי-טי התגלה כי היא סובלת משני שברים בגולגולת ומדימום מוחי. "הרופאים בוולפסון היו מאוד מוטרדים מהדימום. הם אמרו שהם לא יכולים לטפל בי והטיסו אותי בניידת טיפול נמרץ לבית החולים איכילוב".

   

  "רופאים אמרו שלדימום היו יכולות להיות השלכות חמורות"

  באיכילוב עברה בר בדיקת סי-טי נוספת והיא הושארה להשגחה ביחידה לטיפול נמרץ. "הדימום היה בקו העין, והרופאים הסבירו לי שהלחץ שהדימום יצר היה יכול להיות בעל השלכות חמורות", מפרטת הצעירה, "אני כבר שבוע באשפוז בבית החולים ואמורה להשתחרר רק בימים הקרובים, אחרי שיעשו לי עוד מספר בדיקות".

   

  את טענותיה מסכמת בר באומרה כי "אני רוצה שהמקרה שלי יגיע לכמה שיותר אנשים כדי שאף אחד לא יצטרך לחוות את מה שאני חוויתי. אסור שעוד אנשים יחוו כזה זלזול, שעלול היה להסתיים בצורה חמורה הרבה יותר".

   

  מרשת מרפאות "טרם" נמסר בתגובה: "הטיפול שניתן לגב' סיני היה ללא כל דופי ועל פי הסטנדרטים הרפואיים הבינלאומיים המקובלים במקרים אלו כמו גם חוזר משרד הבריאות לחבלות ראש, ועל פיהם פעלנו. כידוע, תופעות רפואיות הינן מתפתחות ואין אפשרות למנוע כליל החמרה, ואין הדבר מעיד על כשל רפואי. עוד יצוין כי הרופא המליץ בכל מקרה של החמרה לפנות להמשך בירור. אנו נמשיך לפעול במקצועיות ולהעניק שירות למיליון מטופלינו מדי שנה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות המצולמת
  בר במהלך האשפוז באיכילוב
  צילום: באדיבות המצולמת
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים