שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בתו של חיים גורי: "אבא היה צעיר בן 94"

  נועה גורי-גוברמן, בתו של חיים גורי, נזכרת בראיון לאולפן ynet ברגעיו האחרונים של אביה: "תוך שישה שבועות הוא הידרדר בצורה מאוד דרמטית, כל הזמן חיכינו שיחזור לעצמו, לצערנו זה לא קרה", ומקווה שיזכרו את המורכבות שלו, "הוא ידע שאפשר גם לאהוב וגם לבקר את הארץ"

  נועה גורי-גוברמן, בתו של חיים גורי, שהלך לעולמו במהלך הלילה (ד'), נזכרת בתקופה האחרונה בחיי אביה בריאיון לאולפן ynet: "הוא היה צעיר בן 94, הוא לא חווה זקנה עד לפני מספר שבועות". לדבריה, בשבועות האחרונים חלה הידרדרות במצבו הבריאותי. "הוא הידרדר בצורה מאוד דרמטית, כל הזמן חיכינו שהוא יחזור להיות האיש שמטפס שלוש קומות ו-54 מדרגות כל יום, אבל זה לא קרה לצערנו".

   

  חיים גורי נפרד מהנגב: "הנוף הזה מרפא הכל"

  סיפורה של "הרעות": בחזרה לשירו הקאנוני של חיים גורי

  בן שנתיים עם עיפרון ביד: חייו של חיים גורי בתמונות

  ראומה ויצמן על חיים גורי: "כשראיתי אותו בגיל 17 אמרתי 'וואו, איזה בחור'"

   

  מה שמעתם ממנו בשבועות האלה?

  "שם ספרו האחרון הוא 'אז כשרציתי עוד קצת עוד'. ושמענו ממנו שהוא רוצה עוד קצת עוד. היו לו שירים חדשים שהוא כתב והוא מאוד רצה לפרסם אותם. הוא היה משורר ויוצר עד נשמתו האחרונה כמעט. וגם היה כאב וסבל... אז אנחנו שמחים שזה היה קצר".

   

  גורי-גוברמן רוצה שיזכרו את המורכבות של אביה. "הוא היה בן אדם שהבין שאפשר גם לאהוב וגם לבקר. הוא אהב את הארץ הזאת אהבה עצומה. מבחינת האהבה שלו, חשבנו שארץ ישראל היא כמו האחות הרביעית שלנו. מצד שני הוא גם כאב אותה מאוד וביקר אותה. הוא לימד אותנו מגיל מאוד צעיר שיש אפור, זה לא שחור ולבן, זה לא שאתה כאן או שאתה שם. אתה יכול להיות ציוני בכל רמ"ח איבריך ושס"ה גידיך, ומאוד ביקורתי ולחשוב שלא הכול נפלא".

   

  "אהב את הארץ אהבה עצומה" ()
  "אהב את הארץ אהבה עצומה"

  מה הוא חשב על דמותה של המדינה בשנים האחרונות?

  "הוא אהב וכאב אותה. הוא מאוד אהב את המדינה, הוא חשב שיש דברים נפלאים, שיש נוער נפלא, הוא ראה את הנכדים שלו שהולכים לשנת שירות ומתנדבים ומשרתים בצבא וראה שיש הרבה תקווה והרבה כוח. מצד שני כאב לו מאוד לראות את השנאה ואת החד-ממדיות ואת השיח התוקפני שהתפתח. זה מאוד כאב לו, מאוד-מאוד. אבל הוא לא היה איש פסימי. הייתה לו תקווה שדברים יהיו טובים יותר, והוא גם לא ראה ברירה אחרת, הוא אהב את הארץ הזאת ולא חשב שיש מקום אחר שאפשר לגור בו".

   

  בנוסף גורי-גוברמן מספרת שהמשפחה מרגישה אהובה ומחובקת בזמנים קשים אלה. "זו מערבולת רגשית מטורפת. לאורך כל חייו ידענו שהוא שלנו, האבא והסבא שלנו, אבל גם של כולם. הייתה כלפיו אהבה עצומה שהלכה והתגברה בשנים האחרונות. אני אומרת שיש לי ותק מאוד ארוך בלהיות הבת שלו, אבל בכל פעם שהלכתי איתו במקום ציבורי בשנים האחרונות זה היה יותר מאי פעם. אנשים הגיבו אליו באהבה עצומה, הוא כאילו סימל להרבה מאוד אנשים משהו נורא טוב ויפה במדינה הזאת. והוא באמת היה אדם כל כך נקי וטוב והגיע לו".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חיים הורנשטיין
  חיים גורי
  צילום: חיים הורנשטיין
  לאתר ההטבות
  מומלצים