שתף קטע נבחר

בהליך מזורז: בי"ח ו-15 אלף דירות בקריית אתא

הוועדה הארצית לתכנון ולבניית מתחמים מועדפים לדיור החליטה להפקיד תוכנית לעיר, הכוללת בית חולים אזורי עם כ־2,200 מיטות אשפוז וכ־15 אלף דירות חדשות

 

 

הותמ"ל (הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור) החליטה אתמול בערב (ד'), להפקיד תוכנית בקריית אתא, הכוללת בית חולים אזורי עם כ־2,200 מיטות אשפוז. בנוסף כוללת התוכנית 15.7 אלף יחידות דיור חדשות.

 

כתבות נופסות בערוץ הנדל"ן

 

התוכנית משתרעת על שטח כולל של כ־6,600 דונמים וצפויה להרחיב את העיר לכיוון צפון. מבין יחידות הדיור,  1,700 יוקצו לדירות קטנות שיוקמו במבני מגורים בני 6 עד 18 קומות ו־1,400 יחידות דיור יוקצו עבור דיור מוגן. התוכנית צפויה להיות מופקדת בפועל בעוד כ־60 יום, אז יוכל הציבור להגיש את התנגדויותיו.

 

נתיב רכבת קלה ומוסד להשכלה גבוהה

הליך עריכת התוכנית כלל מהלך של צוות הותמ"ל, רשות מקרקעי ישראל ועיריית קריית אתא מול משרד התחבורה, להפיכת דרך מהירה לרחוב עירוני, שלאורכו ישולבו נתיב רכבת קלה ושימושי מסחר, תעסוקה ומגורים.

 

הדמיה של תוכנית המתאר של קריית אתא (הדמיה: מילול קורן) (הדמיה: מילול קורן)
הדמיה של תוכנית המתאר של קריית אתא(הדמיה: מילול קורן)

התוכנית כוללת גם מתחם מסחר, אחסנה ותעסוקה, מוסד להשכלה גבוהה ואת בית החולים, שיכלול גם מיטות לבית חולים גריאטרי ומיטות לבית חולים פסיכיאטרי. חלקה המערבי של השכונה מיועד לפארק עירוני שיכלול מתקני ספורט ופנאי.

 

התוכנית קודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל בשיתוף העירייה ונערכה על ידי דב קורן אדריכלים.

"התוכנית פותחת פרק חדש בתולדות העיר", מסר ראש העיר יעקב פרץ. "הפיתוח המואץ יאפשר לנו להשקיע משאבים רבים בשכונות הוותיקות של העיר. זוהי בשורה אמיתית לתושבי קריית אתא ולעיר אשר עומדת להגשים את הפוטנציאל הגלום בה במהלך השנים הקרובות".

 

שר האוצר משה כחלון אמר כי "התוכנית שאושרה נותנת מענה לכלל הצרכים הציבוריים הנדרשים בכדי להזניק את קריית אתא ולאפשר לה להמשיך לצמוח ולהתפתח גם בשנים הבאות. יו"ר הותמ"ל, אריאל יוצר מסר כי "לצד התוספת המשמעותית של היצע יחידות דיור איכותי, תוכנית זו צפויה להזניק את העיר שכן היא כוללת תשתיות שייתנו מענה לצרכנים של תושביה".

 

רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל, אמר כי "מדובר בתוכנית רחבת היקף, המסדירה בינוי איכותי לצד תשתיות מרחביות ועירוניות בעלות חשיבות גבוהה לעיר ולמרחב המטרופולין כולו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים