שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  העתיד מתחיל כאן
  זה אולי נשמע כמו עוד סיסמא שחוקה, ויחד עם זאת העתיד באמת מתחיל עכשיו. מה שלא תתכנו, כנראה שלא יקרה

  יום שבת, השעה 9:00 בערך, מזג האוויר החליט לעשות עימי חסד, הטמפרטורה הייתה מעל האפס, הרגשתי בר מזל שאפשר לנשום מבלי להקפיא את הריאות. כמדי שבת אני עושה את דרכי לבית הכנסת בחלק המזרחי התחתון של העיר. אני צועד ברחוב סטנטון ולפתע שומע מישהו קורא בשמי. נעצרתי והסתובבתי לכיוון ממנו הגיעה הקריאה, הבחנתי בקובי, שצעד מאחורי בצעדים מהירים.

   

  מה אתה עושה כאן? שאלתי בתמיהה, "החלטתי לבוא לנסות את בית הכנסת הזה, שמעתי עליו רק דברים טובים, חשבתי שזה יהיה מעניין, אתה בא לכאן באופן קבוע?"

  אני בא לכאן בתדירות גבוהה, כי זה מרגיש לי כמו בבית. עזוב אותי עכשיו, מה שלומך אתה? מה חדש איתך? מזמן לא ראיתי אותך, הכל בסדר?

  "אני בסדר כזה, על סוג של פרשת דרכים”.

   

  תגדיר סוג של פרשת דרכים.

  "אני לא זוכר מתי נפגשנו בפעם האחרונה, אבל מאז עברתי תאונה שמנעה ממני להמשיך לעסוק במקצוע שלי. לאחר תהליך ארוך

  ומתיש מול חברות הביטוח נקבעה לי נכות מקצועית. כתוצאה מכך, לא יכולתי להמשיך בעבודה שעבדתי קודם ובעצם כרגע לא עובד ומקבל משכורת. אני יודע שזה נשמע טוב, כל הזמן חשבתי על זה שזה יהיה נהדר לפרוש בגיל צעיר, יהיה לי זמן לעשות את כל מה שלא הצלחתי בשנים רבות של עבודה. בפועל, אני מתוסכל, לא מצליח לארגן את היום שלי, מנסה ללכת לכל מיני מקומות, כמו בתי כנסת או לפעילות של כל מיני ארגונים. אני מרגיש קצת אבוד ולא מאמין שזה קורה לי, יש לי עוד הרבה מה להציע לעולם.

   

  “כאן הדילמה. אני נהנה מהמצב שבו אני לא צריך לעבוד ומקבל משכורת. מצד שני, זה שבמהלך היום אני לא עושה שום דבר משמעותי וסתם מעביר את היום מתסכל אותי מאוד. אני בהחלט לא רוצה לראות את החיים שלי ככה. אני מוטרד מאוד וחייב לפתור את הבעייה כמה שיותר מהר”.

   

  תן לי להבין אותך, מה אתה רוצה שיקרה?

  "לא יודע, אין לי מושג, קשה לי להגדיר מה אני רוצה".

  בוא ננסה להגדיר ביחד מה אתה יודע שאתה רוצה, אולי אתה רק לא יודע לתמלל את זה. אני מניח שאת המצב שבו שאתה מקבל משכורת אתה לא רוצה לשנות, נכון?

  "נכון, אני לא רוצה לשנות את המצב הזה כי לקח לי המון זמן להגיע לזה”.

   

  מעולה, כבר אתה יודע שאת זה אתה רוצה. עכשיו נבדוק ביחד מה גורם לך סיפוק ומביא לך תחושה של משמעות ושייכות, שזה לדעתי צורך שחסר לך מאוד.

  לכל בני האדם, ללא הבדל, ישנם שישה צרכים בסיסים שחייבים לקבל מענה:

  הצורך בוודאות – לדעת לאן אנחנו הולכים, איפה נשים את הראש לישון ומהיכן מגיעה הארוחה הבאה שלנו.

  הצורך במשמעות- לדעת שלנוכחות שלנו בעולם יש איזה שהוא ערך, אנחנו לא אוויר.

  הצורך בגיוון –להיות מופתעים בכדי לא למות משעמום, הרפתקנות ואקשןבחיים.

  הצורך באהבה וחיבור – אנשים הם ייצורים חברתים, הם חייבים עוד אינטרקציה עם אחרים. הצורך בצמיחה- להתחדש בידע ובלמידה של תוכן חדש ולא מוכר שמגרה את החשיבה שלנו. כאשר לא צומחים מתחיל תהליך של גסיסה ומוות.

  הצורך בתרומה- לתת ולסייע לאחרים, דרך הנתינה אנו מעניקים לעצמנו הרבה יותר.

  רוב האנשים מסדרים את הצרכים הללו בסדר שהצגתי. האם אתה מבין שהאופן שבו שמים את הצרכים הללו בעצם קובע את האופן אדם מתנהל ופועל? עכשיו אתה יכול להבין שזאת הסיבה שחלק מאיתנו נוסעים במכונית ספורט מהירה עם גג פתוח, וחלק נוסעים עם מכונית משפחתית. בני אדם ימצאו את הדרכים לתת מענה לצרכים הללו והשונות נובעת כאמור מהסדר שבו האדם מתעדף את הצרכים הללו.

  אם נחזור אליך, בוא נחשוב ביחד מה יכול לקרות אם תבחר לסדר את העולם הערכי שלך באופן שונה. איזה צורך תבחר לשים כצורך ראשוני ומה יכול לקרות לך כתוצאה מכך.

   

  “ואוו, אף פעם לא חשבתי על זה ככה, זה נשמע ממש מעניין, אני חושב שאם אני אשים את הצורך שלי בצמיחה כצורך ראשוני, ואת הצורך בתרומה כצורך שני, אני יכול לעשות נפלאות בתוך החיים שלי”.

   

  על מנת לעזור להוציא את זה לפועל, מה אתה חושב שאתה יכול לעשות במיידי?

  "לעבוד עם מאמן או מנחה שיעזור לי”.

   

  הנה עוד דבר שאתה יכול להגדיר כמשהו שאתה רוצה.

  "נראה לי ששיחה ממוקדת בעניין הזה יכולה לפתור לי לא מעט דילמות".

   

  אתה יודע, ואמרו זאת לפני, העתיד מתחיל כאן ועכשיו. מה שתתכנן זה מה שעשוי לקרות. אני אומר תנסה, מקסימום זה יצליח.

   

  שלמות זה מבחירה.

   

  ניסים שדהM.A מטעם אוניברסיטת תל אביב, בעל ניסיון בתחום הניהולי בסקטור הפרטי והציבורי.

  מוסמךMastery University מטעם Anthony Robbins

  מאמן בכיר למנהיגות ותקשורת בתחום האישי והעסקי מעביר הכשרת מאמנים בעיר ניו יורק יחד עם סדנאות ייחודית בתחום תקשורת והעצמה אישית.

  nissimsade@gmail.com

  www.nissimsade.con

  917-225 8549

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים