שתף קטע נבחר

"ביקור המשלחת הרוסית נועד למנוע תקיפה ישראלית"

למחרת ביקורו של רה"מ במוסקבה ופגישתו עם הנשיא פוטין, הגיעה משלחת ביטחונית מרוסיה לישראל. לפי דיווח ערבי, אנשי המשלחת ערכו שיחות עם גורמים ישראלים כדי למנוע תקיפה ישראלית נגד מפעלי הטילים האיראניים בדרום לבנון ובסוריה

 

למנוע תקיפה ישראלית. זו הייתה מטרת ביקור המשלחת הרוסית הביטחונית שהגיעה לישראל מוקדם יותר השבוע. כך דיווחו גורמים לעיתון "א-שרק אל-אווסט" שפרסם את הדברים היום (שבת). לפי הדיווח, אנשי המשלחת ערכו שיחות עם גורמים ישראלים בניסיון למנוע תקיפה ישראלית נגד מפעלי הטילים האיראניים שחפורים בעומקי האדמה בדרום לבנון ובסוריה.

 

הגורמים סיפרו כי במהלך הפגישה שלהם השבוע במוסקבה אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין כי ישראל תתקוף את מפעלי האמל"ח האיראניים ויעדי חיזבאללה בסוריה ובלבנון על רקע המשך העברת אמצעי הלחימה לארגון השיעי.

נתניהו בפגישה עם פוטין (צילום: AFP) (צילום: AFP)
נתניהו בפגישה עם פוטין(צילום: AFP)

בהמשך לפגישת האישים, הגיעה משלחת רוסית בכירה לישראל. בעיתון הערבי נטען כי המשלחת הגיעה "כדי לבחון באופן מעמיק את החששות של ישראל מהחלק שלוקחים חיזבאללה ואיראן בסוריה, בעיקר לאחר שאיראן סירבה לבקשת רוסיה להוציא את אנשיה מדרום סוריה". גורמים אירופים אמרו לעיתון "אל-חיאת" כי בישראל אמרו למשלחת הרוסית כי ישש חשש שנשיא סוריה בשאר אסד יעביר נשק כימי לידי חיזבאללה.

 

בנוסף נכתב ב"אל-חיאת" כי המאפיינים של כמה תקיפות שבוצעו לאחרונה בסוריה, מצביעים על כך שהיא ככל הנראה פיתחה נשק חדש ודרכים נוספות לשימוש בחומרים כימיים רעילים באופן שהופך את ההתחקות אחר המקור המקורי למשימה קשה מאוד. הבכירים הללו סירבו להזכיר את שמם או לתת דוגמאות ספציפיות.

 

ביום שני נפגש נתניהו עם פוטין ובסיומה ערך תדרוך לכתבים. "ישראל לא תקבל נוכחות של טילים מדויקים. אם נצטרך לפעול בלבנון - נפעל", אמר נתניהו שהתייחס גם להתבססות האיראנית בסוריה, ואמר כי "אנחנו נמצאים בקו פרשת המים: האם איראן תתבסס שם או שהתהליך ייבלם. אמרתי לפוטין שאם הדבר לא ייבלם מעצמו - אנחנו נפעל לבלום אותו. למעשה, אנחנו כבר פועלים".

 

נתניהו התייחס עוד לפרסומים השונים שלפיהם סוריה איימה לתקוף את נמל התעופה בן גוריון אם תבוצע בשטחה פעולה ישראלית נוספת. "אנחנו תמיד לוקחים בחשבון את כל הגורמים והשיקולים בסביבה", הדגיש. "מי שמנסה כרגע לשנות את הסטטוס-קוו בסוריה ובלבנון זה גורם אחד - איראן. מדובר בגורם שמנסה באופן אקטיבי להבעיר את הזירה ולהפוך את סוריה לקולוניה צבאית".

 

ראש הממשלה סיפר כי שוחח עם נשיא רוסיה על הסכם הגרעין עם איראן. "העליתי בפניו את ההשגות שלנו, שבמידה רבה הן השגות ששמעתי מטראמפ. אני לא יכול להתחייב מה תהיה עמדת רוסיה בנושא, אבל הם הבינו מה יקרה אם התיקונים לא יוכנסו".

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים