שתף קטע נבחר

הפיגוע בחוות גלעד: מחבל במנוסה מול מצוד שמתהדק

באחד המרדפים האינטנסיביים שנרשמו אחר מחבלים ביו"ש בשנים האחרונות, ממשיכים כוחות הביטחון בניסיונות לאתר את אחמד נסר ג'ראר - מפקד החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח ז"ל. שלוש פשיטות על בתים בטווח של שבועיים לא הובילו ללכידתו, והפעילות הנרחבת תימשך בימים הקרובים. יותר מ-10 פלסטינים נעצרו בחשד למעורבות בפיגוע

 

 

 

מתהדק המצוד על ראש החוליה שביצעה את הפיגוע הרצחני ליד חוות גלעד: כחודש אחרי רציחת הרב רזיאל שבח בשומרון, במערכת הביטחון ממשיכים לפעול בניסיון לאתר את אחמד נסר ג'ראר - הפעיל הדומיננטי בחוליה שרבים מחבריה נעצרו או חוסלו, באחד המצודים האינטינסיביים אחר מחבלים שנרשמו ביהודה ושומרון בשנים האחרונות.

 

לפחות שלוש פעמים בשבועיים האחרונים פשטו כוחות הביטחון על בתים בשומרון, שלגביהם התקבל מידע מודיעיני לפיו המחבל מסתתר בתוכם - פעמיים מהן ביממה האחרונה, בכפר בורקין מערבית לג'נין. הכוחות פעלו בכפר במשך קרוב לחצי יממה לאורך השבת, אך המחבל טרם אותר, במה שנראה כמנוסה מוצלחת מבחינתו או מסתור שהוכן מראש עם מעט שותפי סוד בנוגע למיקומו.

 

 

פעילות צה"ל לאיתור ראש החוליה, היום (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
פעילות צה"ל לאיתור ראש החוליה, היום(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

יותר מ-10 פלסטינים נעצרו עד כה בחשד למעורבות ישירה או עקיפה בפיגוע, בהם כאלה שסייעו למחבלים לפני ואחרי שרצחו את הרב שבח ז"ל. פלסטינים נוספים עוכבו לחקירה בניסיון לשפוך אור על נתיב בריחתו של המחבל המרכזי בצוות. במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל סייען החשוד במעורבות ובסיוע למבצעי הפיגוע.

 

הפעילות הנרחבת צפויה להימשך בשטח, בחתימה גבוהה, גם בימים הקרובים, ולוקחים בה חלק לוחמי יחידות מיוחדות, גדס"ר גבעתי שאחראי על גזרת ג'נין, ולוחמי משמר הגבול. בצה"ל נערכים לעימותים שיחריפו בין מתפרעים פלסטינים לבין כוחות הביטחון, ככל שתימשך הפעילות בשטח - שגררה היום נפגעים בצד הפלסטיני באורחים שונים. הערב דיווח משרד הבריאות הפלסטיני על מותו של צעיר כבן 19 שנורה בעימותים מול כוחות הביטחון הישראליים בבורקין.

 

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
(צילום: דובר צה"ל)

 הנחת העבודה בצה"ל היא שהמחבל חמוש, לא ימהר להסגיר עצמו, ואף יגיב באש לעבר הלוחמים שיגיעו לעוצרו. החוליה המקומית בראשותו פעלה עם נשק תקין מסוג m16 - עדות לארגון המוקדם ויתכן שגם בשילוח או במימון חוץ, כמו חמאס עזה. כך או כך, פיענוח הפיגוע יושלם לאחר לכידתו של המחבל ובשב"כ מרכזים לצורך כך גם מאמצים טכנולוגיים מתקדמים.

 

הרב שבח נרצח בפיגוע לפני שלושה שבועות. לאחר הרצח שהו כוחות צה"ל יותר מחצי יממה בג'נין כדי למצוא את ג'ראר. באותו יום התברר כי ההרוג בחילופי הירי במהלך הפעילות לא היה בנו של נסר ג'ראר, מבכירי חמאס בתקופת האינתיפאדה השנייה, אלא אדם אחר בשם אחמד איסמעיל ג'ראר.

 

בתום חיפושים בין הריסות הבתים בג'נין הודיעו הפלסטינים כי לא נמצאה שם גופה. לפיכך התחזקה ההערכה שג'ראר, שהיה ראש החולייה שביצעה את פיגוע הירי סמוך לחוות גלעד, עדיין נמלט.


פורסם לראשונה 03/02/2018 23:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
פעילות צה"ל לאיתור המחבל
צילום: דובר צה"ל
מומלצים