שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  ראש העיר אשדוד: אבנים הושלכו על בניין העירייה בגלל הקנסות

  יחיאל לסרי פרסם בעמוד הפייסבוק שלו תמונות של שמשות שבורות בבניין העירייה לאחר שאבנים הושלכו על רקע חלוקתם לראשונה של קנסות במתחם ביג הפועל בשבת: "לא אגרר להסתה שהובילה לוונדליזם". מובילי המחאה: מגנים אלימות. הערכת המשטרה: מדובר במעשה קונדס של ילדים

   


  חלונות מנופצים בבניין העירייה באשדוד, הבוקר ()
  חלונות מנופצים בבניין העירייה באשדוד, הבוקר

  הקרב על השבת באשדוד: ראש העיר יחיאל לסרי פרסם הבוקר (א') בעמוד הפייסבוק שלו תמונות של שמשות שבורות בחלון אחד החדרים בבניין העירייה, שניזוקו מהשלכת אבנים. בתמונות נראות גם האבנים שהושלכו. העירייה תגיש תלונה במשטרה, שם אמרו כי האירוע נבדק, אך ההערכה היא שמדובר במעשה קונדס של ילדים. גורמים במשטרה אמרו: "לא צריך להיות נמהר. בשלב זה מסתמן כי אין קשר בין מעשה הנזק למחאה כלל".

   

  הרס בעיריית אשדוד. ראש העיר לסרי: "הסתה מובילה לאלימות" ()
  הרס בעיריית אשדוד. ראש העיר לסרי: "הסתה מובילה לאלימות"

  לסרי טוען כי מקרה הוונדליזם התרחש בגלל חלוקת הקנסות אתמול במתחם ביג באשדוד, לראשונה מאז החל העימות על פתיחת עסקים בשבת. "ההתראות והקנסות הם שלב הכרחי במתווה המתגבש לאחדות באשדוד, בעיקר בשל הצורך שיעמוד בסופו של יום במבחן בית המשפט", כתב לסרי.

   

  הוא הוסיף כי "כולנו מחויבים לחוק. לא אגרר לפופוליסטיות ולהסתה, שפוגעות בתדמיתה של אשדוד ולצערי כבר הובילו למעשים ולמקרה ונדליזם. הבטחתי פתרון ואנחנו בדרך אליו. הסתה מובילה לאלימות וצריך להבין שמתווה השבת מתגבש". 

   

  דו"חות לעסקים פתוחים במתחם ביג באשדוד    (שידור חי ynet)

  דו"חות לעסקים פתוחים במתחם ביג באשדוד    (שידור חי ynet)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "לצערי, פתחנו את הבוקר בעיריית אשדוד עם תמונות הוונדליזם האלה. וזה עצוב מאוד", הוסיף לסרי. "מתווה השבת המתגבש דורש סבלנות! כן! סבלנות! אשדוד תצא מהמשבר חזקה יותר, סמל ומופת, ובעיקר מקור לחיקוי. הכול תלוי בנו, בי ובכם". 

   

  מובילי המחאה מסרו בתגובה לפוסט שפרסם ראש העיר לסרי: "אנחנו מגנים כל אלימות והתנהגות לא מכבדת. הדרך שלנו היא דרך ארץ. שום דרך אחרת לא באה בחשבון. אנחנו עושים הכול בצורה חוקית וברישיון. לא הייתה הפגנה אחת ללא רישיון. אנחנו מגנים כל הסתה לאלימות ואלימות. ביחד ננצח ורק בדרך ארץ".

   

  קנס שקיבל בית עסק במתחם ביג באשדוד, אתמול ()
  קנס שקיבל בית עסק במתחם ביג באשדוד, אתמול

  איתן בר זאב, מנכ"ל ביג מרכזי קניות, חזר אתמול על התחייבותו כי החברה תשלם את הקנסות: "כפי שכבר אמרנו והתחייבנו, ביג תשלם את הקנסות במידת הצורך ותנהל על חשבונה את ההתנהלות המשפטית מול העירייה. אין לנו אלא להשתומם בפעם המי-יודע-כמה על התנהלות העירייה. יוצאים בהצהרות ובאמירות פיוס ומעלים באותו זמן את רף הכפייה הדתית הבלתי נסבלת הזו. אחד בפה, אחד בפקח".

   

  במטה המאבק "מחזירים את אשדוד לאשדודים", שמתנגד לכפייה דתית, זעמו על חלוקת הדו"חות. "חרף הצהרותיו של ראש העיר בדבר ניסיונות להרגעת הרוחות, היום נחצה קו אדום נוסף. במקום התראות החלו לחלק קנסות בסך 320 שקלים. דיבורים לחוד ומעשים לחוד. אנו רואים בכך הפרה של האיזון והסטטוס-קוו. לא ננוח ולא נשקוט עד שיתוקן חוק העזר העירוני", נמסר ממטה המאבק.

   

  שיירת הרכבים נגד הכפייה הדתית באשדוד    (צילום: אבי רוקח ושחר אשרת בוטיק סטודיו)

  שיירת הרכבים נגד הכפייה הדתית באשדוד    (צילום: אבי רוקח ושחר אשרת בוטיק סטודיו)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  שלשום יצאה שיירה של מאות כלי רכב מחוף ט"ו באשדוד במחאה על מה שהגדירו המארגנים "הכפייה הדתית בעיר". השיירה יצאה עם פרסום פוסט שכתב לסרי - שעד כה לא התראיין פומבית - שכתב כי יציג בתקופה הקרובה את הדרכים האפשריות לפתרון: "אני קורא לזה 'לחיות ביחד'", כתב.

   

  לסרי צירף סרטון ואפילו האשטג #לחיות_ביחד וכתב: "בשבועות האחרונים החלטתי לנהוג באיפוק. לא נגררתי להשמצות, לא הגבתי להסתה הפרועה נגדי, לא הסכמתי לתת יד לפילוג העיר ולפגיעה הקשה בתדמיתה, ועיקר מאמציי התרכזו והושקעו בבניית פתרון שיעמוד במבחן הציבורי והמשפטי. היום אני כבר יכול לומר באופטימיות זהירה, שמתגבש כיוון לפתרון כזה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים