שתף קטע נבחר

תיק ביטן: רבע מיליון שקל על פרויקטים לבנייה וקבלה על רהיטים

פרויקט ענק לסטודנטים, הגדלת מספר יחידות דיור וביטול מקומות חניה. פרויקטים אלה עומדים במרכז החקירה שבגינה עוכב המשנה לראש העיר ת"א ארנון גלעדי, שיובא להארכת מעצר. החשד: ביטן ביקש מגלעדי לסייע ליזם דרור גלזר בקידום, ובתמורה שילם 250 אלף שקל וקיבל קבלה על רכישת רהיטים מ"הבנקאי" משה יוסף

עיכובו הבוקר (א') לחקירה בפעם השנייה של ארנון גלעדי, המשנה לראש העיר תל אביב, מגיע בעקבות העדות שמסר לחוקרי להב 433 היזם דרור גלזר שחשוד במתן שוחד בסך 250 אלף שקלים לח"כ דוד ביטן (הליכוד). יחד עם גלעדי עוכבו לחקירה גם שני קבלנים ופעילה פוליטית בליכוד. המשטרה החליטה כי גלעדי יובא להארכת מעצרו כמו גם הפעילה ואחד הקבלנים.

 

עד כה התמקדה החקירה של המשטרה בעיקר בפרויקטים שדוד ביטן טיפל באזור ראשל"צ. אולם בעקבות עדות מפורטת שהעניק גלזר, התברר שזרועותיו של ביטן הגיעו עד לעיר תל אביב. על פי החשד, את קידום הפרויקטים שם הוא ביצע באמצעות גלעדי.

החשד: דחפו את הפרויקטים (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
החשד: דחפו את הפרויקטים(צילום: אלכס קולומויסקי)
מפרטי החקירה עולה כי ביטן ביקש מגלעדי לעזור לגלזר לקדם פרויקט מגורים לסטודנטים בתל אביב, שבגינו אמור היה גלזר לגרוף כמיליון שקלים לכשיתקבל היתר הבנייה. על פי חשד החוקרים, מטרת העזרה הייתה בין היתר להגדיל את מספר יחידות הדיור.

 

גלזר כבר חתם על חוזה מול היזמים ולפיהם קיבל 150 אלף שקלים לתחילת העבודה, ועוד מיליון שקלים היה אמור לקבל עם קבלת ההיתר. פרויקט אחר בנחלת בנימין, שם על פי החשד ביקש גלזר להגדיל את מספר יחידות הדיור בבניין מ-10 ל-14 באמצעות פיצול דירות.

העביר את הכסף לפי החשד לביטן. היזם דרור גלזר (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
העביר את הכסף לפי החשד לביטן. היזם דרור גלזר(צילום: שאול גולן)

הפרויקט השלישי קשור לבקשתו של גלזר לבטל דרישה לחנייה מסתובבת גם כן בפרויקט במרכז תל אביב. הגם שבכל המקרים מדובר בתוספות שאפשר לקבל על פי חוק, הרי שעדותו של גלזר שטען כי שילם סכום של 250 אלף שקלים במצטבר עבור הטיפול של ביטן היא שהופכת את העניין לפלילי.

 

גלזר מסר לחוקרים איך אחת לכמה חודשים היה מעביר סכום של כמה עשרות אלפי שקלים למשה יוסף, מי שכונה "הבנקאי" של ביטן, והיה מקבל בתמורה קבלה בגין רכישת רהיטים. לאחר שגם יוסף מסר עדות מפורטת בעניין הייתה זו שאלה של זמן מתי ייפתח הגל השני של המעצרים.

 

יו"ר הקואליציה לשעבר ביטן התייצב בשבוע שעבר לחקירתו השישית במשרדי להב 433, אך כמו בפעמים הקודמות המשיך לשמור על שתיקה ויצא מהחקירה בתוך פחות משעתיים. לאחרונה פורסם כי התנהלו מגעים לחתימה על הסכם עד מדינה עם משה יוסף, שכונה "הבנקאי של ביטן". כמו כן התנהלו מגעים עם היזם גלזר על חתימה על הסכם עד מדינה.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
ארנון גלעדי ודוד ביטן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים