שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock

  התחדשות עירונית בקרית אונו: כ-1,000 דירות חדשות

  אושרה התוכנית הגדולה ביותר להתחדשות עירונית במרכז העיר, הכוללת הריסת 15 מבנים עם 328 דירות ובניית 982 יחידות דיור ב-9 מגדלים של 20 קומות

  הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב שבמינהל התכנון, אישרה היום (א') למתן תוקף את התוכנית הגדולה ביותר להתחדשות עירונית בקרת אונו, הכוללת הקמת 9 מבנים מגורים חדשים בני 20 קומות עם 982 יחידות דיור.

   

  עוד על התחדשות עירונית - בערוץ נדל"ן

   

  מדובר בתוכנית שתעשה במסגרת פינוי בינוי בשטח של כ-43 דונם, במרכז העיר בין הרחובות לוי אשכול ממערב, יחזקאל מדרום, ש"י עגנון ממזרח ובסמוך לרחוב יהודה הלוי מצפון. מבני המגורים החדשים ייבנו במקום 15 מבני מגורים ותיקים בני 4 קומות עם 328 יחידות דיור. 

   (הדמיה: בוני התיכון) (הדמיה: בוני התיכון)
  (הדמיה: בוני התיכון)

  מתוך סך יחידות הדיור החדשות, 20% יהיו דירות קטנות. בקומת הקרקע מתוכננת חזית מסחרית לכיוון רחוב לוי אשכול וכן שטחים למבני ציבור. בנוסף התוכנית מספקת שטחים למבני ציבור ושטחים ירוקים פתוחים בהיקף כולל של יותר מ-7 דונם.

   

  במסגרת התקופה של שמיעת ההתנגדויות, הוחלט לכלול בתחום התוכנית ארבעה מבני מגורים נוספים בני 8 קומות, המצויים בחלק הצפוני הממשיך את רצף הבנייה החדשה. הדבר יאפשר תוספת של 52 יחידות דיור נוספות למבני המגורים החדשים. 
   (הדמיה: בוני התיכון) (הדמיה: בוני התיכון)
  (הדמיה: בוני התיכון)

  התוכנית היא ביוזמת חברת 'בוני התיכון' שגם תבצע את הפרויקט. משרד משה צור אדריכלים בוני ערים בע"מ הופקד על עריכת התוכנית. יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב, דניאלה פוסק מסרה, כי "מדובר בתוכנית שמשלבת בנוסף לבנייה החדשה, גם מבני מגורים קיימים שיעברו חיזוק וחידוש, כך שכל המתחם עובר התחדשות.

   

  "התוכנית ממשיכה את המגמה של פיתוח רחוב לוי אשכול, המהווה את אחד מרחובותיה המרכזיים של קרית אונו" הוסיפה. "הרחוב מתוכנן כשדרה מוצלת לרווחת הולכי הרגל ורוכבי האופניים, עם כיכרות ציבוריות בחזית מבני המגורים. תכנון איכותי זה, בשילוב עם החזית המסחרית לאורכו, יוצר רחוב שוקק חיים, נטוע ומוצל לרווחת תושבי העיר".

   

  עו''ד רן מלאך, סמנכ"ל פיתוח עסקי בחברת בוני התיכון אמר כי "מדובר בתוכנית ראשונה מסוגה המיישמת צמצום משמעותי למגבלת הגובה שמטיל נתב"ג על ישובי בקעת אונו, מגבלה שהעיבה במשך שנים רבות על היכולת של שכונות ותיקות להוסיף זכויות בניה וגובה על מנת לבצע התחדשות עירונית. התוכנית צפויה לשנות לא רק את קו הרקיע אלא גם את פני מרכז העיר של קרית אונו, כהמשך ישיר לפרויקטים שאושרו לאורך רחוב לוי אשכול מדרום". 

   

  תחילת עבודות פינוי בינוי בקריית אונו - פרויקט של חברת אאורה (ארכיון)    (צילום: יוגב אטיאס)

  תחילת עבודות פינוי בינוי בקריית אונו - פרויקט של חברת אאורה (ארכיון)    (צילום: יוגב אטיאס)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לצד זאת, הוועדה המחוזית החליטה להפקיד לאחרונה תוכנית להתחדשות עירונית ברחוב הרימון במרכז העיר. התוכנית, בשטח של 2.5 דונם, ממוקמת במרכז העיר ברחוב הרימון דרומית לקניון. מדובר בתוכנית פינוי-בינוי במסגרתה יוקמו שני מבנים חדשים בני 15 קומות בהם 100 יחידות דיור, במקום שני מבני מגורים ותיקים בני 4 קומות בהם 32 יחידות דיור הנמצאים כיום במתחם. מתוך כלל יחידות הדיור, 20% יוקצו עבור דיור קטנות של 75 מ"ר.

   

  בקומות הקרקע של מבני המגורים החדשים יוקצו שטחים לשימוש ציבורי בהיקף של 240 מ"ר. כמו כן, התוכנית מייצרת שביל בין שני מבני המוגרים בכיוון צפון - דרום, אשר יחבר בין הקניון מצפון לשטחי הציבור מדרום. התוכנית הינה ביוזמת 'מצלאוי' חברה לבנין בע"מ והוועדה המקומית. אדריכל יואב השמשוני מחברת ד.ס בנין ערים אדריכלים ותכנון בע"מ הופקד על עריכת התוכנית.

   

  לצד תוכניות אלו, הוועדה המחוזית מקדמת בימים אלו תוכניות נוספות של התחדשות עירונית בעיר, בהן בר יהודה, אחאב, לוי, מתחם הברוש ומתחם השקד.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיה: בוני התיכון
  הדמיה של הפרויקט בקרית אונו
  הדמיה: בוני התיכון
  מומלצים