שתף קטע נבחר

משרד החינוך בודק: 3 עדויות חדשות נגד מורים ב"תלמה ילין"

אחרי התלונות נגד מנחם נבנהויז ובועז ארד ששם קץ לחייו, נחשפות ב"ידיעות אחרונות" עדויות מהתקופה האחרונה נגד מורים נוספים בתיכון לאמנויות. על פי הטענות, אחד מהם ניהל יחסים אסורים עם תלמידות והתבטא באופן מיני, ומורה אחר נישק תלמידה

 

בית הספר תלמה ילין. עדויות חדשות נבדקות (צילוםף שאול גולן) (צילוםף שאול גולן)
בית הספר תלמה ילין. עדויות חדשות נבדקות(צילוםף שאול גולן)

הצל מעל התיכון לאומנויות "תלמה ילין" בגבעתיים הולך ומכביד. אחרי שנחשפו הטענות להתנהלות מינית לא הולמת מצד שלושה מורים בבית הספר, ב"ידיעות אחרונות" נחשף הבוקר (יום ב') כי אתמול התקבלו במשרד החינוך שלוש תלונות חדשות על שני מורים מהתיכון בחשד שלכאורה היו מעורבים בהטרדה מינית ובקיום יחסים אסורים עם תלמידים.

 

מדובר בתלונות ראשוניות הנבדקות כעת. באחד המקרים על פי החשד מורה התבטא באמירות בעלות אופי מיני כלפי תלמיד. בנוסף נבדק חשד ליחסים אסורים עם תלמידים. לגבי המורה השני נבדק חשד להטרדה מינית לאחר שנישק תלמידה.

 

 
מנהל "תלמה ילין" משה פילוסוף מסר בתגובה לעדויות: "תלמה ילין לא שותק על הטרדות מיניות. תפקידנו כאנשי חינוך הוא להגן על התלמידים, ולכן אני קורא לכל מי שיודע - לדווח. בעקבות קריאתי, הגיע אליי מידע מצד ג' ששיתפתי כנדרש עם משרד החינוך, כדי להתחיל בבדיקתו. מאז כניסתי לתפקיד המנהל לפני שלוש שנים, אני פועל למניעה ולחשיפת מקרים, ולמרות התקופה המורכבת, אנחנו נחושים להמשיך ולהגן על הילדים שתחת אחריותנו ולספק להם מרחב מוגן".

 

הבוקר יגיע לבית הספר צוות בראשות מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך, חיה שיטאי, לישיבה ראשונה במטרה לקבל תמונת מצב ופרטים שיאפשרו להגדיר את תחומי הבדיקה וסמכויות חברי הצוות. בישיבה ייטלו חלק נציגי הפיקוח על בית הספר, אנשי השירות הפסיכולוגי ייעוצי במשרד החינוך, הלשכה המשפטית ומנכ"ל הבעלות על תלמה ילין.

 

שר החינוך נפתלי בנט הנחה אתמול את מנכ"ל משרדו שמואל אבואב למנות צוות בדיקה בעקבות התאבדותו של המורה והאמן בועז ארד. ארד התאבד ביום שישי האחרון, לאחר תחקיר שחשף כי הוא ניהל מערכות יחסים מיניות עם תלמידות. לחשיפת התנהלותו של ארד קדמו חשיפות על המורים מנחם נבנהויז ויוני לוקאס שנטען כלפיהם כי התנהלו באופן מיני פוגעני כלפי תלמידיהם.

 

"הנחתי את מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב לערוך בדיקה מקיפה ועמוקה של האירועים בתלמה ילין כדי שנוכל להפיק לקחים לגבי בית הספר וגם לגבי מערכת החינוך כולה", אמר אתמול בנט, "הורים צריכים להרגיש בטוחים כשהם שולחים את ילדיהם לבית הספר. ילדים צריכים להרגיש בטוחים עת הם באים בשערי בית הספר. בית הספר צריך להיות מקום שבו מתחזקים בערכים ובהישגים. בראש ובראשונה הוא צריך להיות מקום בטוח לכולם".

בועז ארד. התאבד בעקבות חשיפת העדויות (צילום: יותם בלום) (צילום: יותם בלום)
בועז ארד. התאבד בעקבות חשיפת העדויות(צילום: יותם בלום)
 

מנחם נבנהויז (צילום: איתן טל) (צילום: איתן טל)
מנחם נבנהויז(צילום: איתן טל)

בעקבות הנחיית בנט יגיע היום הצוות לביקור ראשוני בו ייבחנו בין היתר השאלות בנוגע לזהותם של המורים המעורבים לכאורה בתקיפות המיניות, ייבדק אם מי מהם עדיין עובדים בבית הספר ומי כבר לא מלמדים בו, האם המשטרה מעורבת וחוקרת והיבטים נוספים. בתום הישיבה יחליט מנכ"ל משרד החינוך בהתאם לדיווח שיקבל על הגדרת סמכויות הצוות ועל מינוי חברים קבועים. ל"ידיעות אחרונות" נודע כי הצוות לא יטפל במקרים שיתברר שהם בחקירת משטרה.

 

גורמים במשרד החינוך הדגישו, כי מדובר בבית ספר מכובד עם מסורת ועצם קיום הבדיקה אינו מבטל את ההישגים המרשימים של בית הספר ואינו מטיל דופי בכל צוות המורים שאינו מעורב באירועים החמורים ומבצע מלאכתו נאמנה. הם ציינו כי מטרת הבדיקה היא להפיק לקחים ולמצות את הדין עם המעורבים. "מצופה מבית ספר להיות מקום בטוח ומוגן עבור התלמידים", סיכמו הגורמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילוםף שאול גולן
תלמה ילין
צילוםף שאול גולן
מומלצים