שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הרצליה הדיחה את נס ציונה בדירוג הערים היציבות

  דירוג היציבות הפיננסית של הרשויות לשנת 2018, שערכה חברת המידע העסקי CofaceBDI, ממקם את הרצליה במקום הראשון ואחריה רמת השרון ונס ציונה. תל אביב וירושלים הידרדרו בדירוג, העיר הכי יעילה: חולון

   

  צפו: סיור עם שר האוצר ב"מחיר למשתכן" בראשל"צ

  צפו: סיור עם שר האוצר ב"מחיר למשתכן" בראשל"צ

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  עיריית הרצליה העפילה השנה לראשונה לראש רשימת העיריות היציבות ביותר מבחינה פיננסית, והיא ניצבת כעיר שמנהלת את תקציבה בצורה הנכונה ביותר ושגובה את תשלומיה השוטפים בצורה הטובה ביותר מהתושבים ומהעסקים שבתחומה. כך עולה מדירוג היציבות הפיננסית של הערים הגדלות, שערכה חברת המידע העסקי CofaceBDI לשנת 2018.

   

  הרשימה המלאה: דירוג היציבות הפיננסית של העיריות ל-2018

   

  בדירוג הנוכחי, לשנת 2018, הדיחה הרצליה את עיריית נס ציונה, שניצבה בראש הדירוג במשך ארבע שנים ברציפות.

   

  דירוג היציבות הפיננסית של הרשויות המקומיות מתבסס על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, על הדו"חות הכספיים של הרשויות המקומיות ועל מאגרי המידע של חברת CofaceBDI עצמה.

   

  הדירוג כולל רשויות מקומיות בדירוג סוציו-אקונומי שנע בין 4 ל-10 על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בהתבסס על הכנסה ממוצעת לנפש, רמת המינוע (סך כלי הרכב הפרטיים ביחס למספר התושבים), אחוז הזכאים לתעודות בגרות, אחוז הסטודנטים, אחוז דורשי עבודה, ואחוז מקבלי גמלה להבטחת הכנסה.

   

  הדירוג משקלל בתוכו מספר מרכיבים, למשל ניהול נכון של תקציב הרשות המקומית, יכולתה לגבות תשלומים שוטפים וחובות עבר מהתושבים והעסקים שבתחומה.

   

  לוד עקפה את רמת גן

  הרצליה, שב-2017 דורגה על ידי CofaceBDI במקום השני, העפילה השנה למקום הראשון, כאמור, עם 104 אלף תושבים ורמה סוציו-אקונומית 8. נס ציונה, לעומת זאת, הידרדרה השנה למקום השלישי, עם 47 אלף תושבים ורמה סוציו-אקונומית 8.

  העיר הרצליה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  העיר הרצליה(צילום: עידו ארז)
   

  במקום השני דורגה רמת השרון, עם כ-50 אלף תושבים ורמה סוציו-אקונומית 9, שמציגה עלייה מהמקום השלישי אשתקד. במקום הרביעי פתח תקווה עם כ-260 אלף תושבים ורמה סוציו-אקונומית 7. חולון, עם כ-210 אלף תושבים, מדורגת חמישית ועם רמה סוציו-אקונומית 6.

   

  טיפוס מרשים במעלה הדירוג מציגה עיריית ראשון לציון, שנמצאת בימים אלה בלב פרשת חקירות שחיתות, ושעלתה מהמקום ה-16 בדירוג ב-2017 למקום השישי בדירוג הנוכחי.

   

  ראש העין שמרה על יציבות לעומת 2017 ודורגה השנה, כמו בשנה שעברה, במקום השביעי, עם רמה סוציו-אקונומית 7. במקום השמיני נמצאת עירייה שהרמה הסוציו-אקונומית של תושביה היא 4 - לוד, שירדה מהמקום השישי ב-2017. לעומתה, רמת גן, בעלת הדירוג הסוציו-אקונומי המרשים 8, דורגה במקום התשיעי, אליו עלתה מהמקום העשירי אשתקד.

   

  את העשירייה הראשונה בדירוג העיריות סוגרת כרמיאל, בעלת הדירוג הסוציו-אקונומי 6, שירדה למקום העשירי מהמקום השמיני אשתקד.

   

  תל אביב ממוקמת השנה במקום ה-13, אליו ירדה מהמקום ה-11 ב-2017, ואילו ירושלים מדורגת במקום ה-27, אליו ירדה מהמקום ה-21 בשנת 2017.

   

  עוד בערוץ הנדל"ן: הצצה לפרויקט יפו בשדרה 

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  רמת נגב הכי יציבה והכי יעילה במועצות

  את דירוג היציבות הפיננסית של המועצות האזוריות והמועצות המקומיות מובילה המועצה האזורית רמת נגב, ששומרת על המקום הראשון השנה כמו ב-2017, וכוללת כ-7,000 תושבים בדירוג סוציו-אקונומי 6. במקום השני המועצה המקומית כפר שמריהו, עם דירוג סוציו-אקונומי 10 וכ-2,400 תושבים. זו דורגה גם אשתקד במקום השני בקרב המועצות האזוריות והמקומיות.

   

  במקום השלישי בין המועצות מדורגת גן רוה, שגם ב-2017 דורגה במקום זה, ואילו במקום הרביעי מדורגת המועצה המקומית עומר, שעלתה מהמקום החמישי ב-2017. במקום החמישי המועצה האזורית באר טוביה, במקום השישי המועצה המקומית אבן יהודה, במקום השביעי המועצה האזורית גזר, המקום השמיני שמור למועצה האזורית חוף הכרמל, במקום התשיעי המועצה האזורית ברנר ואילו במקום העשירי המועצה המקומית שוהם.

   

  במסגרת הדירוג אף מפרסמת CofaceBDI רשימה של הרשויות היעילות, המדרגת את היכולת של הרשויות המקומיות לספק רמה גבוהה של שירותים לתושבים במינימום משאבים. מדד זה מורכב מחמישה מרכיבים המודדים אספקטים שונים של פעילות הרשות, למשל רמת ההכנסות ורמת ההוצאה לפעילות לתושב, שמהווים אינדיקציה לרמת השירות שניתנת על ידי הרשות; מספר התושבים לעובד רשות; יחס הגבייה, שמשקף את יעילות הגבייה; מדד הגירעון לתושב, המשקף את יעילות הניהול הכספי של הרשות.

   

  בדירוג היעילות של העיריות נמצאה חולון כעירייה היעילה ביותר. אחריה מדורגות רעננה במקום השני, אילת במקום השלישי, באר שבע במקום הרביעי, קרית מוצקין במקום החמישי, ראש העין במקום השישי, כפר סבא במקום השביעי, אשדוד במקום השמיני, יבנה במקום התשיעי ומודיעין במקום העשירי.

   

  בקרב המועצות האזוריות והמקומיות, רמת נגב דורגה גם במדד היעילות במקום הראשון. אחריה דורגו מגילות ים המלח במקום השני, כפר שמריהו במקום השלישי, בני שמעון במקום הרביעי וסביון במקום החמישי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  העפילה למקום הראשון. הרצליה
  צילום: עידו ארז
  מקור: יח"צ
  תהילה ינאי, מנכ"לית משותפת CofaceBDI
  מקור: יח"צ
  מומלצים