שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  משרד הבריאות מזהיר משימוש במוצרי "בוקי סטייל"

  משרד הבריאות מזהיר כי השימוש במוצרים של חברת "בוקי סטייל" עלולים לגרום לאדמימות, נפיחות או צריבה, תגובות אלרגיות ודלקת בעור. "בוקי סטייל": "אין כל בסיס לטענה כי מוצרים אלו עלולים להיות מסוכנים"

  משרד הבריאות מזהיר את הציבור מפני שימוש בחומרי אלחוש תרופתיים ומוצרים קוסמטיים לא מאושרים בעסק "בוקי סטייל", בתל אביב.

   

  המאלחש (צילום: משרד הבריאות) (צילום: משרד הבריאות)
  המאלחש(צילום: משרד הבריאות)

   

  כתבות נוספות בערוץ הצרכנות

   

  במסגרת פעילות האכיפה שהתבצעה על ידי אגף לאכיפה ופיקוח של משרד הבריאות, נמצא כי בעסק "בוקי סטייל" (Buki Style), נמכר חומר מאלחש שעליו התוויות: "מאלחש מרדים", לא מאושר וממקור לא ידוע, המכיל חומרים תרופתיים העלולים להזיק לבריאות הציבור.

   

  על פי המוצהר על האריזה, "מאלחש מרדים" מכיל שלושה חומרים תרופתיים: lidocaine, tetracaine ו־epinephrine, ללא אזהרות וללא פרטים נוספים הנדרשים על פי חוק.

   

  חומרים אלו מותרים למכירה בבתי מרקחת בלבד ועלולים לגרום לאדמימות, נפיחות או צריבה במקום מריחה, תגובות אלרגיות ודלקת בעור. בשימוש לא זהיר עלולות להופיע תופעות לוואי חמורות יותר.

   

  כמו כן, בעסק נמצאה כמות גדולה של מוצרים קוסמטיים לא מאושרים, ללא רישיון תמרוקים, כגון מייבש לק מהיר - יבואן בוקי סטייל על בע"מ, פרנץ' מניקור, פיגמנט לבן צחור, .Nail Tek II intensive therapy – Prima Technologies Inc, דבק מקצועי Buki style - יבואן בוקי סטיל בן־יהודה 1 תל אביב.

   

  עוד מוצרים שנתפסו (צילום: משרד הבריאות) (צילום: משרד הבריאות)
  עוד מוצרים שנתפסו(צילום: משרד הבריאות)

   

  כנגד בעלת החנות נפתחו הליכים. משרד הבריאות הורה לבעלת העסק להפסיק במיידי ייצור ושיווק של המוצרים הללו, והציבור מתבקש שלא להשתמש בהם.

   

  החומרים החשודים כתרופתיים נשלחו לבדיקת המעבדה ומשרד הבריאות ינקוט בכל באמצעים הנדרשים והעומדים לרשותו, כנגד המשווק והיצרן.

   

  תגובת ברוריה אלעז, בעלת החנות בוקי סטייל: "המוצרים מייבש לק ופיגמנט לבן אינם טעונים אישור משרד הבריאות כי אינם מהווים תמרוקים ואין כל בסיס לטענה כי מוצרים אלו עלולים להיות מסוכנים. חברת בוקי סטייל משווקת מעל 30 שנה מוצרים איכותיים לציבור, ונשמח להמשיך בכך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים