שתף קטע נבחר

כוחות הביטחון חיסלו את ראש החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח

בתום מאמץ מודיעיני ומבצע מורכב של שב"כ, צה"ל והימ"מ, נורה למוות אחמד ג'ראר, שהיה מעורב בפיגוע שבו נרצח הרב רזיאל שבח מחוות גלעד. ג'ראר, שהשתתף אישית בפיגוע והסתתר בכפר יאמון, יצא לעבר הכוחות חמוש ברובה M-16 ותיק עם מטענים, ונורה למוות

 

פעילות צה"ל בכפר יאמון הלילה ()
פעילות צה"ל בכפר יאמון הלילה
כוחות הביטחון חיסלו לפנות בוקר (יום ג') את אחמד ג'ראר, ראש החולייה שרצחה את הרב רזיאל שבח מחוות גלעד. ג'ראר, תושב ג'נין שהשתתף באופן אישי ברצח ב-9 בינואר, הסתתר בכפר יאמון ונורה על-ידי הכוחות כשיצא לעברם חמוש ברובה M-16 ובתיק עם מטענים. חיסולו מגיע בתום מאמץ מודיעיני ומבצעי מורכב שבו לקחו חלק שב"כ, צה"ל והימ"מ של משטרת ישראל.

המחבל אחמד ג'ראר. חוסל בכפר יאמון ()
המחבל אחמד ג'ראר. חוסל בכפר יאמון

 הרב רזיאל שבח. נרצח בפיגוע ירי ()
הרב רזיאל שבח. נרצח בפיגוע ירי
 

בסביבות 3:00 לפנות בוקר התקבל בשב"כ מידע מודיעיני נוסף על קומפלקס של כמה מבנים ביאמון, שבהם ככל הנראה ג'ראר מסתתר. לוחמי הימ"מ קראו לו לצאת ואז הוא נצפה יוצא באופן חשוד מאחת מכניסות המבנה, חמוש. הוא נורה למוות. אין נפגעים בקרב הלוחמים. מלבד ג'ראר שחוסל הלילה נעצרו במתחם פלסטינים נוספים בחשד שסייעו לו להסתתר.

 

ג'ראר היה פעיל מרכזי בתשתית הטרור האחראית לפיגוע הירי הרצחני וכאמור, השתתף אישית בפיגוע. מחקירות שב"כ עולה כי התשתית מעורבת בניסיונות נוספים לבצע פיגועים ובתכנון פיגועים נוספים. חקירת העצורים מקרב חברי התשתית נמשכת ועל יתר הפרטים מוטל צו איסור פרסום. נסר, אביו של ג'ראר, היה מבכירי הזרוע הצבאית של חמאס ביהודה ושומרון בתקופת האינתיפאדה השנייה. האב חוסל לפני 16 שנה.

 

הרב שבח נרצח בפיגוע בצומת חוות גלעד שבשומרון, ונהרג מירי שבוצע מרכב חולף. מאותו ערב לפני כחודש ערכו כוחות צה"ל סריקות נרחבות אחר המחבל ועוזריו, ואף נכנסו כמה פעמים לכפרים בסביבה. כלל לוחמי הימ"מ השתתפו בשבוע האחרון בפעולות לאיתור ג'ראר. ממפקד הימ"מ ניצב משנה נ' ועד לאחרון הלוחמים. היום הייתה זו למעשה הפעם הרביעית שבה סגרו הלוחמים על בית שבו חשדו כי ג'ראר נמצא.

 

בפשיטה הלילה על בית המסתור השתתפו לוחמי גדס"ר גבעתי שהעניקו מעטפת לכוח הימ"מ, ולוחמי הנדסה קרבית שהגיעו עם דחפורים.

 

המחבל מהר ברכה נמלט מהזירה

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בעקבות החיסול: "אני מברך את כוחות הביטחון על הפעולה הנחושה והמורכבת שביצעו הלילה לתפיסת המחבל שבסופה חוסל. לפני כמה ימים אמרתי לאלמנתו של הרב רזיאל שבח ז"ל שנגיע אל המרצחים והלילה המשימה הושלמה. כוחות הביטחון יגיעו אל כל מי שינסה לפגוע באזרחי ישראל ונמצה עמם את הדין. כך גם יהיה עם המרצחים של הרב איתמר בן גל".

 

שר הביטחון אביגדור ליברמן צייץ בטוויטר: "החשבון נסגר. אני מברך את צה"ל, השב"כ והימ"מ על פעולה מוצלחת. היה ברור שזה רק עניין של זמן, עד שנפגע בראש החולייה שרצחה את הרב רזיאל שבח ז"ל. אני מקווה ומאמין שבקרוב נשים את היד גם על רוצחו של הרב איתמר בן גל הי"ד".

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיב אף הוא: "הערכתנו והצדעתנו לכוחות הביטחון כולם - צה"ל, שב"כ והימ"מ - שבמבצע מורכב ובתעוזה ראויה נלחמו גם הבוקר על ביטחוננו. אין לי ספק שגם רוצח איתמר בן גל ז"ל ומסייעיו יירדפו עד נשיגם. מדינת ישראל לעולם לא תיכנע לטרור ותגיע עד אחרון המסייעים לו, למען ביטחון אזרחינו". 

 

אמש נמשך המצוד גם אחרי המחבל שדקר למוות את הרב איתמר בן גל מהר ברכה. המחבל, עבד אל-כרים עאדל עאסי מיפו, הגיע לצומת אריאל ודקר את הרב למוות. לאחר מכן ברח מהזירה ועל פי החשד הוא מסתתר באחד הכפרים ברשות.

 

בן גל, בן 29 היה מחנך בישיבת בני עקיבא בגבעת שמואל והותיר אחריו אישה וארבעה ילדים. הלווייתו תיערך הבוקר. הוא נרצח כשעמד בטרמפיאדה בצומת אריאל. לאחר שנדקר הוא רץ לעבר אוטובוס שהמתין במקום, דפק על שמשת הדלת - והתמוטט מיד. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים בילינסון ושם נקבע מותו.

 

המחבל נמלט מהמקום והשליך את הסכין מידו. קצין צה"ל בחופשה שזיהה את הסיטואציה רדף אחריו ופגע בו ברכבו, אך המחבל הצליח לקום וברח משם בעזרת רכב שאסף אותו לתוך אחד הכפרים הפלסטיניים באזור.

 

בזירת הפיגוע אותר תיקו של המחבל שבו היו כמה בגדים וכן תעודת הזהות שלו. כמו כן היו בתיק מסרק, ג'ל לשיער, מצת ומטען. לפי דיווחים פלסטיניים, כוחות גדולים של צה"ל נכנסו לכפר כיפל חארס בחיפוש אחר המחבל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחמד ג'ראר. חוסל בכפר יאמון
מומלצים