שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סקר: יותר נוער מזדהה על הרצף הטרנסג'נדרי
  81 אלף בני ובנות נוער (ומה שביניהם) מאמריקה השיבו על סקר שבחן הגדרות עצמיות, ומצא כי זהויות מגדר מגוונות נפוצות יותר משאנשים היו מצפים, כאשר יותר בני נוער מעדיפים להשתמש במגדרים ניטרליים שאינם "את" או "אתה"

  רבים מבני הנוער דוחים את הגדרת המין הבינארית אליה נולדו (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  רבים מבני הנוער דוחים את הגדרת המין הבינארית אליה נולדו(צילום: Shutterstock)

  מחקר אמריקני חדש מראה כי יותר ויותר בני ובנות נוער מזדהים ומזדהות על רצף הזהויות הטרנסג'נדרי, רבים מהם אף דוחים את ההגדרות הבינאריות - בן או בת. המחקר, שבחן תלמידים בכיתות ט' ו-י"א, העריך כי כמעט שלושה אחוזים מהנוער הוא טרנסג'נדרי או מזדהה בזהויות שאינן קונפורמיות מבחינה מגדרית. כלומר שבני ובנות נוער אלו אינם מזדהים תמיד עם המין בו סומנו בלידתם. בין השאר, זהויות אלו כוללות בני נוער המשתמשים במגדרים ניטרליים שאינם "את" או "אתה", וכינויי גוף ברבים.

   

  עוד על זהויות שאינן בינאריות:

  למה אמריקה צריכה 31 מגדרים?

  סליחה, אתה גבר או אישה? חיי כג'נדר קוויר

   

  "זהויות מגדר מגוונות נפוצות יותר משאנשים היו מצפים", אומר הסופר ניק ריידר, פוסט-דוקטורנט באוניברסיטת מינסוטה, החוקר את תחום הבריאות בקהילה הטרנסג'נדרית. המחקר הוא ניתוח של סקר משנת 2016, אשר בחן מעל 81,000 בני ובנות נוער (ומי שביניהם) בכל מדינת מינסוטה. מתוך כלל הנשאלים כ-2,200 הזדהו כטרנסג'נדרים, טרנסג'נדריות ובזהויות שאינן קונפורמיות מגדרית. עוד מצא המחקר כי נוער על הרצף הטרנסי מדווח על בריאות פיזית ונפשית טובה פחות מנוער סיסג'נדרי (בעל זהות מגדרית התואמת את סימון המין בלידה), ובכך מגבה מחקרים נוספים בנושא.

   

  ריידר מציין כי חוויות של בריונות ואפליה יכולות להיות בין הגורמים לפער זה, אך אלו אינן שאלות שהועלו במחקרו. לדבריו, מכיוון שהמחקר בחן נוער בכל מדינת מיניסוטה בכיתות ט' ו-י"א, ניתן להסיק ממנו מסקנות לגבי כלל הנוער האמריקני בגילאים הללו. ואף על פי שהמחקר בחן תלמידים משתי שכבות גיל בלבד, אחוז הנוער הטרנסג'נדרי שהתגלה גבוה יותר ממחקר מקדים שנערך שנה לפני כן באוניברסיטת UCLA, בו נמצא כי 0.7 אחוז מהנוער בגילאי 13 עד 17 נמצא על הרצף הטרנסי, משמע כ-150,000 ילדים. מחקר זה השתמש במידע ממשלתי על בגירים, להערכת מספר בני הנוער. לפי מחקר זה, 0.6 אחוז מהבגירים בארצות הברית מזדהים כטרנסג'נדרים, כלומר כ-1.4 מיליון אזרחים בגירים.

   

  לא עוד צעצועים לבנים וצעצועים לבנות

  לא עוד צעצועים לבנים וצעצועים לבנות

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מומחים טוענים כי המודעות הגוברת בנושא טרנסג'נדריות מובילה לעלייה ביציאה מהארון הטרנסי כמו גם בהתנסות מגדרית בקרב הנוער. "עם העלייה בנראות הטרנסית ברחבי ארצות הברית, נראה כי חלק מהנוער מרגיש בטוח יותר לצאת מהארון או לדבר על חקירת הזהות המגדרית", אומר ריידר. "עם זאת", מציין ריידר, "יתכן כי ההבדלים בין המחקרים נעוצים בהבדלים בניסוח השאלות שנשאלו הנבדקים".

   

  הסקר שניתח ריידר שאל באיזה מין סומנו בני הנוער בלידתם, והאם הם מגדירים את עצמם כ"טרנסג'נדרים", "ג'נדרקוויר", "נזילים מגדרית" או ש"אינם בטוחים בזהותם המגדרית". הילדים לא נשאלו אם עברו כל ניתוח או טיפול רפואי עבור המעבר המגדרי. דוקטור דניאל שומר, מומחה לרפואה טרנסג'נדרית באוניברסיטת מישיגן, כתב במאמר דעה מלווה כי המחקר של ריידר תומך במחקרים אחרים הטוענים כי נתונים סטטיסטיים קודמים בנוגע לאוכלוסייה הטרנסית "העריכו לא נכון ובמספרים נמוכים מהקיים במציאות, את סדר הגודל של האוכלוסייה הטרנסית".

   

  לדבריו, המסקנה הנובעת מהמספרים הגבוהים שהתגלו במחקר היא שמערכות חינוך ורפואה צריכות להיפטר מהחשיבה הבינארית המגבילה על מגדר. "הנוער דוחה את החשיבה הבינארית על מגדר ומבקש מהמבוגרים לעמוד בקצב", סיכם ד"ר שומר.

   

  עוד טוען ריידר, כי בכדי לגשר על הפערים במצב הבריאותי של הנוער הטרנסי, על הרופאים והרופאות לשאול את בני ובנות הנוער כיצד הם מזדהים מגדרים והאם הם חוו בריונות, אפליה או צורות אחרות של קורבנות. "שאלות אלו חשובות", אומר ריידר "כי הן מעידות על מסוגלות, הכלה ואכפתיות". עצה זו של ריידר מגבה את מדיניות האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים, אשר מציינת כי על רופאים ורופאות להשתמש בשפה מגדרית ניטרלית ולעודד נוער "להרגיש בנוח לדבר על זהותו המגדרית המתפתחת".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  "לא אכפת לנו". שירותים לא ממוגדרים
  צילום: רויטרס
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים