שתף קטע נבחר

מה כוללת הדרך להצטיינות בגיל צעיר?

למרות שלימודים ומבחנים לא מלחיצים אותם, גם הם מבינים שכדי להצליח צריך להשקיע ולהתמיד. בני נוער שמשתתפים בתוכנית לקידום תלמידים מחוננים ומצטיינים מסבירים מה עבד להם בדרך להישגים המרשימים

בשיתוף מרכז מדעני העתיד לקידום תלמידים מחוננים ומצטיינים

 

 

הם עדיין צעירים מאוד אבל כבר הגיעו להישגים מרשימים. לקראת סיום ההרשמה לתכניות "מרכז מדעני העתיד", מרכז המפעיל תכניות לתלמידים מחוננים ומצטיינים, בשיתוף עם משרד החינוך, האגף לתלמידים מחוננים ומצטיינים ומטה הסייבר הלאומי במשרד רה"מ נפגשנו עם התלמידים טלי שטיינגולד ונח גולן.

 

"אני מגדירה את עצמי כתלמידת תיכון רגילה", אומרת שטיינגולד, תלמידמחוננת שלומדת בימים אלו לתואר דו חוגי בכימיה-ביולוגיה. "הלימודים בבית ספר לא היו קשים לי ולא הייתי צריכה ללמוד למבחנים אז חיפשתי אתגר כלשהו כדי שאוכל לנסות ולפתח קצת את המחשבות שלי ואז הגעתי לתוכנית למחוננים".

 

מה הטיפ שלכם לבני נוער שרוצים להצטיין בתחום מסויים?

שטיינגולד: "אם זה משהו שאתם אוהבים אין שום סיבה שלא תצטיינו בו. בסופו של דבר - מה זה להצטיין? פשוט לדעת טוב את החומר. בין אם זה לשבת וללמוד עם חברים או לקרוא שוב ושוב את החומר אבל פשוט תתמידו. זו הדרך להצלחה מבחינתי".

 

איפה אתם רואים את עצמכם בעוד עשר שנים?

גולן: "אני לא בטוח. אקדמיה יכולה להיות אופציה מאוד מעניינת. אני גם מאוד רוצה בנקודה מסויימת להתעסק בחינוך כמנהל או מחנך".

שטיינגולד: "הייתי רוצה להיות מנתחת מוח אבל אני גם רוקדת ואופה עוגות כתחביב מקצועי ויכול להיות שזו דווקא תהיה הקריירה שלי".

 

בשיתוף מרכז מדעני העתיד לקידום תלמידים מחוננים ומצטיינים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים