שתף קטע נבחר

צבא סוריה: השמדנו את רוב הטילים ששיגרו מטוסי חיל האוויר

צבא סוריה הודיע כי מטוסים ישראליים שהיו מעל שטח לבנון שיגרו כמה טילים לעבר מתקן צבאי בפרברי דמשק: "מערכות ההגנה שלנו השמידו את רוב הטילים ששוגרו". בפיקוד הצבא הסורי מטילים על ישראל "אחריות כוללת להשלכות ההרפתקאות הכוחניות, החוזרות ונשנות והבלתי מחושבות"

 

תקיפה בסוריה. ארכיון ()
תקיפה בסוריה. ארכיון
.

 

צבא סוריה הודיע הבוקר (יום ד') כי השמיד את רוב הטילים ששיגרו מטוסי חיל האוויר הישראלי אל יעד בפרברי דמשק. לפי ההודעה, המטוסים שהיו מעל שטח לבנון שיגרו כמה טילים לעבר מתקן צבאי בפרברי דמשק: "מערכות ההגנה שלנו השמידו את רוב הטילים ששוגרו". עוד נמסר כי בפיקוד הצבא הסורי מטילים על ישראל "אחריות כוללת להשלכות ההרפתקאות הכוחניות, החוזרות ונשנות והבלתי מחושבות".

 

קודם לכן דיווחו כלי תקשורת ממלכתיים בסוריה שישראל תקפה יעד בפרברי דמשק ושמערך ההגנה האווירי של הצבא הסורי הגיב ל"פעילות תוקפנית חדשה של ישראל". תחנת הטלוויזיה הסורית הממלכתית דיווחה כי "מערכות ההגנה האווירית של סוריה פעלו נגד תוקפנות ישראלית חדשה בפרברי דמשק". לפי דיווחים מקומיים נראה כי התקיפה הייתה באזור ג'ומראיא, שבפרברי הבירה. באזור זה נמצא "מכון מחקר" צבאי שכבר הותקף בעבר, והפעם האחרונה הייתה לפני כחודשיים.

 

ישראל מנהלת בשנים האחרונות מערכה שמטרתה למנוע העברת נשק מתקדם לחיזבאללה בלבנון ולמנוע התבססות איראנית בסוריה. עשרות פעמים תקפו כלי טיס של חיל האוויר מטרות בסוריה, לפי הדיווחים, ובחלק מהפעמים גם בישראל אישרו שפעלו. הפעם האחרונה שצבא סוריה אישר זאת הייתה לפני כחודש, וגם אז נטען שנורו טילי נ"מ. בכל הפעמים שהצבא הסורי ניסה ליירט מטוסים, הם לא נפגעו.

 

רק אתמול ביקרו שרי הקבינט ברמת הגולן והשקיפו על סוריה. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר: "פנינו לשלום, אבל אנחנו ערוכים לכל תרחיש - ואני לא מציע לאיש שינסה אותנו".

 

ביום שני שעבר התייחס ראש הממשלה להתבססות האיראנית בסוריה ואמר בתום פגישה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין כי "אנחנו נמצאים בקו פרשת המים: האם איראן תתבסס שם או שהתהליך ייבלם. אמרתי לפוטין שאם הדבר לא ייבלם מעצמו - אנחנו נפעל לבלום אותו. למעשה, אנחנו כבר פועלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים