שתף קטע נבחר

שלמה מעוז לא נבהל מהטלטלה בבורסות: "טוב שנפטרנו מ'הידיים החלשות'"

פרופ' שלמה מעוז על התנודתיות בשווקי העולם: "הבורסות עלו בעשרות אחוזים בשנה האחרונה וברור שיש קצת מימוש". ומה באשר לחשש מהעלאת הריבית? "זה אכן ה'איום' על שוק המניות, אבל אני לא רואה את הריבית עולה בשיעור כזה שיגרום לזעזוע ארוך טווח. זה לא משבר 2008"

 

 

בימים אחרונים נרשמת תנודתיות קיצונית  בשווקים העולמיים. מה שהחל בשני ימי מסחר רצופים של צלילה רבתי בוול סטריט, המשיך להתפשט ולהכות גלים בבורסות של אסיה ושל אירופה. היום (ד') באירופה, באסיה ובתל אביב, ואמש בארה"ב, חזר הצבע הירוק למסכים.

 

הכלכלן פרופ' שלמה מעוז, לא ממש מתרגש: "טוב שנפטרנו מ'הידיים החלשות', הבורסה לא נועדה לאנשים בעלי לב חלש", אמר בראיון לאולפן ynet. "הבורסות עלו ב-25%-40% בשנה האחרונה, והיה ברור שיהיה קצת מימוש - אבל הכלכלות בעולם חזקות מאוד ומצבן טוב, כולל זו הישראלית".

 

המלצתו של פרופ' מעוז היא "לא להתלהם, אנשים אומרים 'המניות עלו' אז נמשיך להחזיק בהן ובגידול שלהן כי חלקן עלה בתיק ההקשעות שלי - ואז הם נופלים. לא צריך. תממש, תעבור לאגרות חוב. צריך לדעת לבדוק איזה שוק הולך קדימה ואיזה לא". באשר לחשש בשווקים מהעלאת הריבית בארה"ב, אומר מעוז ש"זה אכן ה'איום' על שוק המניות, אבל אני לא רואה את הריבית עולה בשיעור כזה שיגרום לזעזוע ארוך טווח. זה לא מה שהיה במשבר 2008".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים