שתף קטע נבחר

אל מול המצלמה: תקיפה של נערות במאה שערים

הפגנה של הפלגים החרדים הקיצוניים הפכה למרדף והתעמרות בשתי נערות דתיות תושבות מוסררה שנקלעו למקום. הצעירים החרדים השליכו עליהן קרטונים, אשפה, אבנים וחזיזים - וקראו לעברן קריאות גנאי. עדי ראייה טוענים: המשטרה לא התערבה

 

 

התמונות הללו צולמו אמש (יום ג') בשכונת מאה שערים בירושלים: עשרות צעירים חרדים רודפים אחר שתי נערות דתיות, תושבות שכונת מוסררה הסמוכה, בצעקות וכינויי גנאי, ומשליכים לעברן מכל הבא ליד: מקרטונים ועד אבנים וחזיזים.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות >>  

 

 

על פי עדי ראייה במקום, השתיים – נערות צעירות על פי מראן – נקלעו שלא בטובתן להפגנה שארגנו חרדים קיצונים מהפלג הירושלמי והעדה החרדית בגין גיוסה של נערה חוזרת בתשובה לצבא, לטענתם.

 

קראו עוד בערוץ היהדות:

 

הנערים שהפגינו מנגד פתחו בקריאות גנאי ובוז לעבר השתיים, בין היתר "שיקסע", טינופת ו"צא טמא ממחננו", ודרשו מהן לעזוב את השכונה. הנערות לא נשארו חייבות, ובמקום התפתחה תגרה מילולית. עד מהרה הפכה המריבה למרדף של עשרות צעירים אחרי השתיים.

 

 (צילום: דוד פרלמוטר) (צילום: דוד פרלמוטר)
(צילום: דוד פרלמוטר)

 

דוד פרלמוטר, שהיה במקום, מספר כי הנערות נמלטו לכיוון כיכר השבת, שם הייתה נוכחות של כוח משטרתי. "עשרות נערים רדפו אחריהן, כיתרו אותן לפרקים וזרקו לעברן חזיזים ואבנים", הוא אומר ומוסיף כי "הרקע לתקיפה הוא לבושן הלא צנוע באופן יחסי לכללי המקום וכן העובדה שהן עברו ליד מקום ההפגנה".

 

זמן קצר לאחר מכן, מספרים עדי ראייה, הנערות שבו לאותו המקום בתגבור של שתי נערות נוספות ונער רכוב על אופניים, והזירה התלקחה מחדש. כפי שניתן להתרשם מהווידאו שצולם על ידי פרלמוטר וא. כהן, עוברי אורח שנקלעו למקום ניסו לעצור בגופם את התוקפים.

 

 (צילום: א. כהן) (צילום: א. כהן)
(צילום: א. כהן)

 

לטענת עדי ראייה במקום, המשטרה סירבה להתערב ולא נחלצה להגנתן של הנערות. ואף שנוכחים במקום סיפרו כי הנערות הותקפו בתחילה מבלי שהתגרו במפגינים, בחרה המשטרה להגיב כך: "מבלי להצדיק את התנהגותם המכוערת והפסולה של ההמון, הרי שמדובר באירוע במהלכו הנערות הגיעו לליבה של הפגנת החרדים, החלו להתעמת מילולית עם המפגינים, ובשלב מסוים אף התרחקו מהמקום ושבו חזרה - מה שמעלה באופן טבעי תהיות לגבי כוונתן. השוטרים שהיו באזור פעלו על מנת להרחיק את הנערות מההמון ולמנוע חיכוך פיזי בינן לבין המפגינים ככל שהיה ניתן".

 

במשטרה יציינו עוד כי "עד כה לא הוגשה במשטרה כל תלונה באשר למקרה זה, וככל שתוגש היא תיבדק ותתברר במקצועיות וביסודיות, ככל תלונה אחרת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: א. כהן
נמלטות תחת מטח של קרטונים וטיטולים
צילום: א. כהן
מומלצים