שתף קטע נבחר

יורוקום סלולר ויורוקום דיגיטל מבקשות הקפאת הליכים

היבואניות המשמשות בין השאר כזכייניות פנסוניק ונוקיה מבקשות הקפאת הליכים בשל חובות של 620 מיליון שקל. שתי החברות מעסיקות כ-70 עובדים. בבקשה נטען כי המשבר אליו נקלעה קבוצת יורוקום של שאול אלוביץ' פגע בפעילותן

הצרות בקבוצת יורוקום של שאול אלוביץ' נמשכות. החברות יורוקום תקשורת סלולרית ויורוקום תקשורת דיגיטלית מבקשות מבית המשפט צו הקפאת הליכים, לאחר שצברו חובות בסך כולל של כ-620 מיליון שקל. מדובר בחברות התפעוליות העיקריות של קבוצת יורוקום, העוסקות בייבוא מוצרי תקשורת, סלולר, מדיה ומוצרי חשמל, ובין היתר משמשות זכייניות של חברות בינלאומיות כפנסוניק ונוקיה.

 

החברות מבקשות למנות להן שלושה נאמנים: עורך הדין ירון אלכאוי, יניב אזרן ואיל אייכל. יש לציין כי בקשת הקפאת ההליכים הוגשה בהסכמת הבנקים הנושים והמשקיפים שמונו לחברת יורוקום תקשורת.

 

מהבקשה עולה כי החובות של יורוקום תקשורת דיגיטלית נאמדים בכ-318 מיליון שקל. מתוכם, 293 מיליון שקל הינו חוב למערכת הבנקאית, חוב של כ-7 מיליון שקל לעובדים וכ-18 מיליון שקל לספקים. החובות של יורוקום תקשורת סלולרית נאמדים בכ-300 מיליון שקל. שתי החברות מעסיקות כ-70 עובדים.

שאול אלוביץ' (צילום: אלי דסה) (צילום: אלי דסה)
שאול אלוביץ'(צילום: אלי דסה)
 

על פי הנטען בבקשה, המשבר אליו נקלעה קבוצת יורוקום כולה פגע בשתי החברות והן מצויות בפיגורים לנושים השונים. במסגרת הבקשה מבקשות החברות, באמצעות משרד עו"ד ליפא מאיר, כי בית המשפט יסמיך את הנאמנים לבחון המשך הפעלת החברות כעסק חי.

 

בבקשת הקפאת ההליכים נכתב: "המשבר אליו נקלעה קבוצת יורוקום בחודשים האחרונים תואר בהרחבה. אין צורך לומר כי משבר זה שחלש על הקבוצה כולה - פגע גם בפעילותן של החברות התפעוליות, הן החברות המבקשות. חברות אלה – שבשונה מהחברות מעליהן הינן חברות תפעוליות של ממש, המקיימות פעילות עסקית ענפה ויומיומית ומעסיקות עשרות עובדים - מצויות זה זמן בהתמודדות יומיומית מול הצורך לשמר את מסגרות האשראי הבנקאי ולאזן את פעילותן ומוצאות עצמן בקשיים תזרמיים של ממש.  

 

"מצוקה זו מאיימת על יכולתן של החברות להמשיך ולעמוד בהתחייבויותן כלפי נושיהן ולהמשיך את פעילותן כעסק חי... כיום מצויות החברות במחנק תזרימי שאינו מאפשר להן לעמוד בהתחייבויותיהן השוטפים. יחד עם זאת על אף תוואי הפעילות ההפסדי אליו נקלעו החברות, החברות הינן מהמובילות בתחומן ונהנות ממוניטין רב שנים", נטען בבקשה.

 

חובותיה של קבוצת יורוקום כולה עומדים על כ-1.6 מיליארד שקל, וכמה גורמים מתחרים כיום על רכישת השליטה בה, במקום אלוביץ'.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי דסה
שאול אלוביץ'
צילום: אלי דסה
מומלצים