שתף קטע נבחר

ח"כ זוהר: "איך יגישו המלצות אם הופעל לחץ על החוקרים?"

הח"כ מהליכוד התייחס באולפן ynet לאמירת מפכ"ל המשטרה לפיה חוקרי נתניהו היו נתונים למעקב ע"י "גורמים בעלי השפעה". עם זאת, הוא ציין: "אלשיך מפכ"ל מצוין ודיבר באובייקטיביות". יו"ר הקואליציה אמסלם: "אלשיך מדושן עונג. אנשים נרצחים ברחובות והוא מתעסק בסיגרים"

 

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) התייחס באולפן ynet לטענות שהשמיע מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך בריאיון לתוכנית "עובדה", לפיהן "גורמים בעלי השפעה" אספו חומרים על חוקרים המעורבים בתיקי ראש הממשלה נתניהו. "אם אכן קרו דברים מהסוג הזה, מוטב לנו לעצור הכול ולעשות חקירה ממלכתית שתבדוק מי פוגע ברשויות האכיפה ומי מנסה לשבש את עבודתן", אמר זוהר.

 

לדבריו, אמירתו של אלשיך, רגע לפני ההכרעה הצפויה במשטרה על ההמלצות בחקירות נתניהו, "לא הייתה סתמית, אלא אמירה מאוד בעייתית שבסופו דבר פוגעת ברצון ראש הממשלה לקבל חקירה הוגנת ואובייקטיבית".

 

ראש הממשלה נתניהו ומפכ"ל המשטרה אלשיך (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
ראש הממשלה נתניהו ומפכ"ל המשטרה אלשיך(צילום: גיל יוחנן)

 

ח"כ זוהר הוסיף: "אנחנו מאוד מוטרדים מאמירה מהסוג הזה, כי איך יגיעו עכשיו להמלצות אם אנחנו יודעים שהופעל על החוקרים לחץ? איך הם יוכלו להגיש את ההמלצות בצורה אובייקטיבית? ואולי הלחץ יעשה את הפעולה ההפוכה ויכריח את החוקרים כן להגיש המלצות - ובלבד כדי לספק את כל מי שרק רוצה?".

 

כשנשאל האם אלשיך חרג מסמכותו בדברים שאמר, השיב: "מפכ"ל המשטרה רשאי לומר את כל אשר על לבו, זו זכותו המלאה. הוא אדם שעומד בראש משטרת ישראל וחשוב שיאמר את הדברים שהוא חושב. אלא שרק אם נאמרת אמירה כזאת, חשוב לנו לברר אותה לעומק".

 

בניגוד לכמה מחבריו לסיעה, ח"כ זוהר סירב להשתלח במפכ"ל והבהיר: "הוא אמר דברים מאוד אובייקטיביים. הוא לא דיבר נגד ראש הממשלה והתבטא בצורה רצינית, כמו שהייתי מצפה מכל מפכ"ל. הוא אמר 'אני מכבד את ראש הממשלה, אבל אני עושה את עבודתי - ואעשה אותה בלי שום איפה ואיפה' - וטוב שכך. אני מרוצה ובאופן אישי חושב שאלשיך הוא איש מקצוע מצוין, שעושה במשטרת ישראל דברים טובים. המשטרה באמת משנה את פניה בשנים האחרונות, גם בזכות השר לביטחון פנים גלעד ארדן וגם בזכות אלשיך".

יו"ר הקואליציה אמסלם: "לא זוכר מפכ"ל משטרה שנתן ריאיון כזה" (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
יו"ר הקואליציה אמסלם: "לא זוכר מפכ"ל משטרה שנתן ריאיון כזה"(צילום: אלכס קולומויסקי)

ראש הממשלה לא כל כך מסכים עם מה שאתה אומר. הוא פנה לציבור ואמר שאלו רמיזות שקריות.

"לא שמעתי את ראש הממשלה אומר משהו נגד התנהלות משטרת ישראל בכלל רבדיה. ספציפית לגבי העניין האישי שלו, ואמר את זה גם המפכ"ל, הגיוני שנתניהו ידרוש את החקירה  הכי אובייקטיבית והכי רצינית ולא יהיה מרוצה מדבר כזה או אחר. הרי הוא זה שנחקר, הוא זה שעומד על הגריל והוא זה שגם יכול לשלם את המחיר אם וכאשר הוא לא יקבל את היחס האובייקטיבי וההוגן שכל אזרח צריך לקבל".

 

אמסלם: "חשבתי שאלשיך רץ בפריימריז"

מי שפחות אהב את הדברים שהשמיע מפכ"ל המשטרה אלשיך הוא יו"ר הקואליציה ויוזם חוק ההמלצות, דודי אמסלם. "אני לא זוכר מפכ"ל משטרה ולא רמטכ"ל שנתנו ריאיון כזה ומהסוג הזה. בהתחלה חשבתי שהוא רץ בפריימריז וזה הדהים אותי", אמר הבוקר לגל"צ.

 

 

"תראו במה אלשיך מתעסק", הוסיף ח"כ אמסלם. "יש פרופורציות בחיים - אנשים נרצחים ברחובות וזה יותר חשוב מהשאלה אם ראש הממשלה קיבל סיגר מחבר. בחקירה על סיגר הושקעו לדעתי אלפי חוקרים שהיו צריכים למצוא את אותם רוצחים. אני רואה מפכ"ל משטרה מדושן עונג, מחייך".

 

אמסלם הוסיף: "כשראש להב 433 רוני ריטמן טוען שסביבתו של ראש הממשלה שלחה קצינה כדי שתתלונן עליו, זה אומר שבצמרת של המשטרה רואים בראש הממשלה אויב אישי שלהם. אז איך עוצרים אויב אישי? מגבירים את החקירות. הרי אי אפשר להפיל את ראש הממשלה באמצעות הקלפי, אז עושים זאת באמצעות משטרת ישראל".

 

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, הגיבה גם כן לדברי המפכ"ל ומסרה: "אני קוראת ליועמ"ש לפתוח בחקירה של הנושא הזה. אם זה נכון וראש הממשלה שלח חוקרים פרטיים, זה חמור ביותר ויש לנקוט כל אמצעי נגד זה. אם זה לא נכון - יש כאן עננה כבדה בהתנהלות החקירה נגד ראש הממשלה ונגד אמירת המפכ"ל, שמנסה להטעות ציבור שלם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ מיקי זוהר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים