שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ארז כלפון, יו"ר המינהלת הנכנס: "החלטתי להירתם למשימה הלאומית"
  עכשיו זה רשמי: יו"ר קצא"א יחליף בתפקידו את אורן חסון. "עבורי כדורגל הוא לא רק ספורט, הוא גשר בין עולמות, הוא כלי שמחבר בין פריפריה למרכז ובין יהודים לערבים", אמר עם כניסתו לתפקיד

  ארז כלפון מונה היום (חמישי) במהלך ישיבת הדירקטוריון לתפקיד יו"ר מינהלת הליגות לכדורגל. "לבקשת ראשי הקבוצות, החלטתי להירתם למשימה הלאומית ולהוביל את מינהלת הליגות לכדורגל בישראל בשנים הבאות", אמר עם כניסתו לתפקיד.

   

  כלפון (47) המשיך: "עבורי כדורגל הוא לא רק ספורט, הוא גשר בין עולמות, הוא כלי שמחבר בין פריפריה למרכז ובין יהודים לערבים. ספורט בכלל וכדורגל בפרט הם כלים בלתי רגילים להקניית ערכים מגיל צעיר וחינוך למצוינות. כדורגל הוא מהמקומות הבודדים בהם לכולם יש הזדמנות שווה, טובי השחקנים בעולם הגיעו מהשכבות החלשות ועלו לגדולות".

   

  ארז כלפון (צילום: מינהלת הליגות לכדורגל) (צילום: מינהלת הליגות לכדורגל)
  ארז כלפון(צילום: מינהלת הליגות לכדורגל)

   

  "אני רוצה להודות ליורם באומן ואורן חסון על הקמת ובניית המוסד החשוב הזה, העבודה הטובה, הקשה והמקצועית שעשו עד היום מאפשרת להמשיך ולקדם את הכדורגל בישראל", סיכם.

   

  כלפון ייכנס לתפקידו בימים הקרובים להתחלת הליך חפיפה עם היו"ר הנוכחי, אורן חסון, שהיה המנכ"ל הראשון של המינהלת ושמכהן כיום בתפקיד יושב ראש מינהלת הליגות.

   

  היו"ר היוצא אורן חסון: "לאחר ארבע שנים במינהלת הליגות ביקשתי לסיים את תפקידי ולצאת לדרך חדשה. הייתה זו חוויה עסקית מאתגרת, מעניינת ומהנה ואני חש תחושת סיפוק על כברת הדרך שבאה לידי ביטוי בהצלחה הכלכלית, בקידום התשתיות (לרבות האצטדיונים הוותיקים), בשיפור חווית הצפייה – במגרש ובטלוויזיה – וביצירת דפוסי ניהול מוקפדים בדרך של שקיפות".

   

  עוד החליט הדירקטוריון להמשיך ולאפשר לכל קבוצה לרשום שישה שחקנים זרים, כאשר רק חמישה יוכלו להיות על המגרש ברגע נתון, בדיוק כפי שהיה נהוג העונה. קבוצה שתרשום רק חמישה זרים תזכה למענק כספי של קצת פחות מ-300 אלף שקלים.

   

  פחות זרים - בונוס לקבוצות. קואנקה (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  פחות זרים - בונוס לקבוצות. קואנקה(צילום: עוז מועלם)

   

  לגבי גביע הטוטו, החל מהעונה הבאה יחול שינוי במטרה לגרום להפחתת

  עומס מהקבוצות המשחקות באירופה ועניין רב יותר במפעל. לדעת הדירקטוריון משחקי המפעל תוך כדי הליגה גרמו לפציעות שחקנים. בנוסף, המפעל יצר עומס משחקים כבר על הקבוצות הישראליות המתמודדות במפעלים האירופים.

   

  לפיכך אושר השינוי במבנה המשחקים. עשר הקבוצות שלא משחקות באירופה יחולקו לשני בתים בעלי חמש קבוצות, כאשר שתי האלופות יעפילו לחצי הגמר. במקביל ארבע הקבוצות האחרות יפגשו באלוף האלופים ובמפגש בין שתי הקבוצות הנותרות והמנצחות יהיו העולות הנוספות לחצי הגמר.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים