שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יצא קירח מכאן ומכאן. השבוע מסמר השיער של טראמפ
  הרוח החזקה חשפה את הקרחת שניסה להסתיר, החוקר המיוחד אמר שיזמין אותו להעיד בפרשת "רוסיה גייט", ראש הסגל שלו הסתבך בלשונו, ועוזרו הבכיר התפטר אחרי ששתי גרושותיו האשימו אותו בהתעללות: גם במונחים של נשיא ארה"ב, השבוע האחרון היה סוער יתר על המידה

   

   

  מנקודת ראותו של דונלד טראמפ, קרה לו הנורא מכול: השיער שלו התפרע לחלוטין ברוח, ומול המצלמות נחשף מה שהוא מנסה להסתיר, בקפדנות, בתעלולים של מעצב שיער - שמתחת לקונסטרוקציה הכתומה מסתתרת קרחת.

   

  עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

   

  היה זה יום שמש חורפי בוושינגטון ורוחות חזקות נשבו כשנשיא ארצות הברית התקרב למטוס אייר פורס 1. הוא ידע שזה עומד לקרות. בצעדים מהירים הוא התקדם לעבר כבש המטוס, ידו האחת תומכת בשערות הסוררות, ידו השנייה מחזיקה במעקה. הוא הלך כל כך מהר שרעייתו מלניה נותרה הרחק מאחור. הוא אפילו לא סובב את ראשו לראות היכן היא. כשהוא כבר היה קרוב לדלת המטוס, היא רק החלה לטפס במדרגות. לא ברור אם מפאת הרוח, או הרוגז על שהותיר אותה מאחור, אבל ברגע שהיא הגיעה לדלת, היא נכנסה במהירות לתוך המטוס, מבלי לעמוד לצדו ולנופף למלווים למטה כמקובל. היא השאירה אותו להניף את ידיו לבד, הוא והרוח.

   

  הרגע שממנו חשש קרה. טראמפ ושיער ראשו הפרוע שחשף קרחת ()
  הרגע שממנו חשש קרה. טראמפ ושיער ראשו הפרוע שחשף קרחת

  כשהסרטון שתיעד את הרגע מסמר השיער הופץ ברשת הוא הפך מיד לוויראלי. אמריקה נקרעה מצחוק. סביר להניח כי הנשיא לא היה משועשע מהתקרית. הבטן הרכה של טראמפ נמצאת מעל המוח - בתסרוקת שלו. במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות ב-2016 לגלג טראמפ על קרחים ואמר שהם לא יכולים להיות מנכ"לים או מנהיגים מובילים כי זה לא מכובד ולא משדר כוח.

   

  לא נותן לאף אחד לגעת לו בשיער

  מלניה סיפרה בראיון נדיר שבעלה עצמו מסדר לעצמו את התסרוקת ולא נותן לאף אחד לגעת לו בראש. בספר "אש וזעם" שחיבר מייקל וולף נכתב שאיוונקה טראמפ, בתו של נשיא ארה"ב, חשפה באוזני חבריה את הסוד הכמוס מכול - שאביה עבר ניתוח להקטנת הקרקפת, כך ששטח הקרחת שעל ראשו צומצם, ושאת השיער מחזית ראשו הוא מושך לאחור כדי להסתיר את הקרחת. לדברי איוונקה, כך נכתב בספר, אז הידק טראמפ את השיער באמצעות תרסיס מיוחד שלעתים הוא צהוב ולעתים כתום. טראמפ כל כך חרד לשיער ראשו ומתעקש שהכול טבעי עד שפעם אחת בעיצומה של אסיפת בחירות, הוא בקש מאישה בקהל לעלות לבמה, למשוך לו בבלורית ולומר שהשתכנעה כי מדובר בשיער אמיתי. היא אמרה את מה שהוא רצה לשמוע. 

   

  כשטראמפ בדרך כלל עולה למטוס, הוא חושב כובע מצחייה. הפעם הוא שכח לעשות זאת או שלא אמד נכון את עוצמת הרוח. כך החל השבוע של הנשיא, עם תקרית השיער, ובכל שעה שחלפה מאז הוא הלך והסתבך.

   

  עוזר קרוב ביותר לנשיא. פורטר מגיש מסמך לטראמפ (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  עוזר קרוב ביותר לנשיא. פורטר מגיש מסמך לטראמפ(צילום: רויטרס)
  שערו המתבדר ברוח של טראמפ נחשב להפוגה קומית בשרשרת של אירועים דרמטיים שבמרכזם עומד הנשיא. בשבוע זה שורטטו מחדש קווים לדמותו של בית לבן בהפרעה. חקירת ה-FBI בפרשת "רוסיה גייט", מתקרבת לשלב המכריע. החוקר המיוחד רוברט מולר אמר בשיחה עם צמרת משרדו כי הוא מתכוון להזמין את הנשיא בכבודו ובעצמו לחקירה. טראמפ הגיב בטון מתרברב ואמר כי הוא ממתין בציפייה לחקירה שבה יחשוף לדבריו שלא הייתה קנוניה עם רוסיה בתקופת הבחירות ושלא היה שום שיבוש חקירה מצדו.

   

  טראמפ מוכן להיחקר תחת שבועה, פרקליטיו חוששים שישקר

  טראמפ הגדיל והוסיף כי הוא יהיה מוכן להיחקר תחת שבועה. עד כאן הכול טוב ויפה, אלא שפרקליטיו של הנשיא אמרו כי לא יאפשרו לו לעשות זאת. הנימוק שלהם, כפי שפורסם ב"ניו יורק טיימס", היה יכול להיות מצחיק אם לא היה כל כך טרגי. ביודעם כי בעבר נהג הנשיא לומר חצאי אמיתות ולעתים שקרים מוגמרים, הם חוששים שטראמפ ישקר בחקירתו ויסבך את עצמו באופן שלא יוכל לצאת ממנו - מתן עדות שקר תחת שבועה זה עבירה פדרלית.

   

  אם טראמפ יסרב להופיע בפני אנשיו של מולר, הוא עדיין לא יקבל פטור מהחקירה. מולר עדיין יכול להקים חבר מושבעים גדול שיזמן את הנשיא להעיד מתוקף החוק - כפי שנעשה בזמנו לנשיא ביל קלינטון.

   

  מנהלת התקשורת של הבית הלבן ניהלה זוגיות עם העוזר שהתעלל לכאורה בשתי נשותיו לשעבר. הופ היקס (צילום: MCT) (צילום: MCT)
  מנהלת התקשורת של הבית הלבן ניהלה זוגיות עם העוזר שהתעלל לכאורה בשתי נשותיו לשעבר. הופ היקס(צילום: MCT)

  בשעה שבישראל תוקף ראש הממשלה בנימין נתניהו את המשטרה, בארה"ב עושה זאת טראמפ מול הבולשת הפדרלית. שניהם לא המציאו את השיטה. הנשיא הרפובליקני ריצ'רד ניקסון עשה זאת לפני שנים רבות, כשפיטר את צמרת משרד המשפטים בעיצומה של חקירת ווטרגייט במה שזכור כ"טבח מוצאי שבת". השיטה עבדה עד שלב מסוים. בסופו של דבר התפטר ניקסון והלך הביתה בבושת פנים. כמובן שאין זה אומר דבר על הגורל הצפוי לטראמפ ונתניהו, אלא נועד להסביר כי לעתים מפלטם של מנהיגים נחקרים הוא לתקוף את רשויות אכיפת החוק ולהמעיט בערכם ובמניעים שלהם. 

   

  הקרב הפוליטי על "החולמים"

  תחת חקירה שמעורבים בה האנשים הקרובים ביותר לטראמפ בעבר ובהווה, נאבק טראמפ פוליטית כדי להעביר את התקציב ולמנוע השבתה נוספת של הממשל האמריקני. במרכז המחלוקת נמצאים 800 אלף "חולמים" - מהגרים צעירים שהגיעו בילדותם לארה"ב עם הוריהם ונותרו חסרי מסמכים. מדובר באנשים צעירים שאינם מכירים מקום אחר. עבורם, ארה"ב היא המולדת.

   

  ההסכם של הממשל האמריקני עם ה"חולמים" היה כזה: תוכיחו שאתם עובדים או לומדים ושאין לכם עבר פלילי ואנחנו נסדיר לכם את מסמכי ההגירה. הם עשו זאת, אלא שטראמפ החליט לגרש אותם, ואילו הדמוקרטים דורשים לקיים את ההבטחה שניתנה להם ולהכניס סעיף לתקציב המאפשר את קליטתם.

   

  ראש סגל הבית הלבן ג'ון קלי אמר השבוע בבוז על "החולמים": "הם עצלנים שלא מזיזים את התחת שלהם". דבריו של קלי, גנרל לשעבר בצבא, עוררו סערה גדולה, בעיקר בשל העובדה שהוא נחשב לאדם שקול, שהובא לבית הלבן כדי להכניס בו שיטות עבודה מסודרות, כפי שנהג לעשות בהיותו בצבא.

   

  דווקא האיש שבא לעשות סדר בבית הלבן גרם לסערה גדולה. קלי (במרכז) לצד פורטר וקושנר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  דווקא האיש שבא לעשות סדר בבית הלבן גרם לסערה גדולה. קלי (במרכז) לצד פורטר וקושנר(צילום: AFP)

   

  קלי, האיש שבא לעשות סדר בכאוס בבית הלבן, נתפס השבוע באמירה נוספת שגרמה להרמת גבות בארה"ב. "הוא איש של יושרה וכבוד", אמר ראש סגל הבית הלבן על רוב פורטר, עוזר בכיר של טראמפ. פורטר התפטר מתפקידו לאחר ששתי נשותיו לשעבר האשימו אותו שהתעלל בהן פיזית ונפשית. אחת מהן חשפה צילום שלה עם עין חבולה אחרי שלדבריה פורטר נתן לה אגרוף בפרצוף. האישה השנייה סיפרה כי הוא תפס אותה בכתפיה וגרר אותה עירומה מהאמבטיה כדי לצעוק עליה.

   

  קלי, כך מדווחים כלי תקשורת בארה"ב, ידע זה כמה חודשים על ההתעללות של פורטר בשתי הנשים. השתיים מסרו עדויות ב-FBI ומסיבה זו לא קיבל פורטר סיווג ביטחוני קבוע לעבוד בבית הלבן. פורטר ליווה את הנשיא טראמפ לכל מקום והיה כמו הצל שלו. הוא כתב לו את הנאום על מצב האומה, ליווה אותו לנסיעתו לאסיה, השתתף בדיונים בנושאים הרגישים ביותר בבית הלבן, וגם הפך לבן זוגה של הופ היקס, מנהלת מערך התקשורת של הבית הלבן.

   

  אשתו לשעבר של פורטר עם פנס בעין לאחר שתקף אותה ()
  אשתו לשעבר של פורטר עם פנס בעין לאחר שתקף אותה

  פורטר המשיך לעבוד לצדו של הנשיא, בעמדה בכירה ביותר, אף שבצמרת הבית הלבן הכירו את התמונה המזעזעת של האקסית עם הפנס בעין. פורטר עצמו אמר שהוא בעצמו צילם את התמונות הללו, לפני 15 שנים. "מה שהיה מאחורי התמונות הללו לא דומה למה שהתרחש", הוא ניסה להתגונן.

   

  קלי ידע חודשים על ההתעללות של פורטר בנשותיו בעבר. סביר להניח שגם הנשיא טראמפ ידע. יכול להיות שהם ראו בכך עניין משפחתי זניח. וכך, חודשים על גבי חודשים עבד פורטר במשרה רגישה ליד הנשיא, אבל לא קיבל סיווג ביטחוני כי ה-FBI ידע היטב כי אדם עם עבר כזה מהווה מטרה קלה לסחיטה.

   

  פורטר הלך הביתה וארה"ב מזועזעת מצילום הפנס בעין של אשתו לשעבר. אף שאיבד עוזר נאמן, טראמפ יכול להיות מרוצה מדבר אחד: תקרית השיער זזה הצדה לטובת סיפור ההתעללות של פורטר והזוגיות שהוא מנהל עם הופ היקס.


  פורסם לראשונה 08/02/2018 22:47

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים