שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הנטייה של עופר עיני: לא להמשיך לקדנציה נוספת
  יו"ר ההתאחדות לכדורגל דחה את ההצהרה על ההחלטה האם להתמודד לאיזור מאי ונוטה לעזוב. ניסיון לבניית פורמט שיזם מרכז הפועל: שטרן חלובה יו"ר, עיני ישמש כיועץ. אבי לוזון אחד ממתנגדיו, אלונה ברקת תומכת

  יו"ר ההתאחדות לכדורגל, עופר עיני, החליט לדחות במספר חודשים את ההצהרה על החלטתו הרשמית אם להמשיך בתפקידו קדנציה נוספת, כשהנטייה שלו היא לעזוב את הכדורגל הישראלי כבר באוגוסט הקרוב.

   

  עיני הבהיר בעבר כי יודיע על האם יתמודד לקדנציה נוספת לקראת הבחירות ב-31 ביולי כבר בשלהי דצמבר האחרון, אולם מתברר כי היו"ר החליט לדחות את החלטתו לאיזור חודש מאי, כשלושה חודשים לפני הבחירות, ולסביבתו הקרובה הסביר כי עדיין לא קיבל החלטה סופית. הנטייה היא כאמור לעזוב, אולם ישנם גורמים בכירים בכדורגל שמנסים לשכנעו להישאר.

   

  נוטה לסיים את תפקידו. עיני (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  נוטה לסיים את תפקידו. עיני(צילום: עוז מועלם)

  בקדנציה הבאה הפוקוס יהיה על השיקום המקצועי של הנבחרות, תחום בו עיני פחות מתמחה באופן טבעי, ולכך ניתן להוסיף את הגידול בעסקיו הפרטיים שיגזלו ממנו זמן רב. עיני מבין כי יצטרך להתמודד גם במגעים לא פשוטים מול משרדי ממשלתיים בנוגע לתקציבים, כמו תשתיות, בניית מגרשים ועוד, מה שיעמיס עליו עוד יותר.

   

  מתברר כי מאחורי הקלעים במרכז הפועל מנסים לתפור פורמט. אחת האפשרויות שמנסים להריץ כוללת שלושה חלקים: מינויו של חבר הנהלת ההתאחדות, שטרן חלובה כיו"ר, עיני ישמש מעין יועץ בהתנדבות שיהיה אחראי על גזרת קשרי החוץ והפוליטיקה, מו"מ מול משרד הספורט, האוצר ורוה"מ. לפורמט הזה עשוי להתווסף מנכ"ל מקצועי שיגיע מעולם הכדורגל בשל הדרישות המקצועיות הנדרשות.

   

  מאחורי הקלעים ישנה סערה של ממש עם מחנות מאוד ברורים בעניינו של עיני, שאחת הסיבות לנטייה שלו שלא להמשיך היא גם היעדר הקונצנזוס הפוליטי סביבו. התומכת המרכזית בו היא אלונה ברקת (שסירבה לבקשתו של עיני לשחרר את ברק בכר לאימון הנבחרת בקיץ), שבעלה אלי נחשב למקורב אליו מאוד. גם אשר אלון תומך ביו"ר המכהן, בעוד אחד ממוקדי ההתנגדות המרכזיים שלו הוא היו"ר לשעבר אבי לוזון, שעדיין נחשב לאחת משתי הדמויות המשמעותיות בהתאחדות לכדורגל. כמו כן נודע כי בשבועות האחרונים היה נסיון סולחה בין עיני ללוזון, שביניהם ניסה לתווך גורם מרכזי מאוד מבין בעלי הקבוצות בארץ, אך זה לא צלח.

   

  ניסיון סולחה עם עיני לא צלח. לוזון (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
  ניסיון סולחה עם עיני לא צלח. לוזון(צילום: יאיר שגיא)

   

  בניגוד לקדנציות האחרונות בהן מרכזי מכבי והפועל הגיעו עם מועמד מוסכם ביניהם,

  בעקבות המאבקים בין המרכזים באיגודי ההתעמלות והכדוריד ההערכה היא כי הפעם המרכזים יספקו מועמד משל עצמם. מאחורי הקלעים החלו גורמים שונים להעלות שמות, כמו בן ציון סלמן, שהסיכוי לבחירתו קלוש, או חזי מגן וצביקה רוזן שהציעו עצמם. ממרכז מכבי המטרה להציב מועמד בעל אוריינטציה מקצועית מהכדורגל.

   

  בימים הקרובים אמורה הוועדה לשיפור הכדורגל להגיש את המסקנות שלה לעיני, כשעיקריה מינוי מנהל מקצועי והורדת סמכויותיו של המאמן הלאומי. אחת הסוגיות המדוברות בהתאחדות היא האם עיני יהיה זה שימנה את המאמן הלאומי הבא גם אם הוא לא ימשיך בסופו של דבר. כידוע המאמן הבא ימונה רק אחרי משחק הידידות מול רומניה (24 במארס בנתניה) באיזור אפריל. ההתלבטות עדיין קיימת בין מאמן זר לישראלי (אבוקסיס, רוני לוי וקלינגר).

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים