שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  כך ייראו המטבעות שיונפקו לרגל חגיגות ה-70 לישראל

  לרגל חגיגות ה-70 למדינת ישראל יוכרזו שלושה מטבעות זיכרון מיוחדים בערך של 1 שקל, 2 שקלים חדשים ו-10 שקלים חדשים. המטבעות יימכרו לאספנים בארץ ובעולם ולציבור הרחב. כך הם ייראו

   

   

   

  לקראת יום הולדתה ה-70 של מדינת ישראל ינפיק בנק ישראל שלושה מטבעות זיכרון מיוחדים.

   

  מי הצליח לזהות את הדמויות על השטרות החדשים? צפו

  המשבר שלא היה: באג 2000 והשיאים המוזרים של השקל

  היכנסו והצביעו: מהו השטר האהוב עליכם?

   

  בהמשך להחלטת ועדת השרים לסמלים וטקסים בראשותה של שרת התרבות מירי רגב, החליטה באחרונה הוועדה המוניטרית של בנק ישראל והמועצה המנהלית של הבנק לאשר את החלטת נגידת בנק ישראל קרנית פלוג להכריז על שלושה מטבעות זיכרון מיוחדים לרגל חגיגות ה-70 למדינה, בערך של 1 שקל, 2 שקלים חדשים ו-10 שקלים חדשים.

   

  במרכזם של 3 המטבעות מופיע הסמליל הרשמי שנבחר לרגל חגיגות 70 שנה למדינת ישראל. עיצובו כולל מגן דוד ובתוכו המספר 70, מהם נמשך קו המתפרק לאיורי פיקסלים המסמלים עתיד, קדמה וטכנולוגיה. בתוך המגן דוד מופיעה גם המילה "ישראל" בכתב סת"ם והמילים "מורשת של חדשנות". בשולי המטבע יופיע גם הכיתוב "70 שנה למדינת ישראל" בעברית, ערבית ובאנגלית.

   

  בצידו השני של המטבע יופיעו שני פסיו של דגל ישראל וביניהם ספרת הערך הנקוב וכן סמל המדינה ומגן דוד זעיר והכיתוב "יום העצמאות "התשע"ח" בעברית ובאנגלית וכן המילה "ישראל" בעברית, ערבית ואנגלית.

   

  המטבע בערך של 1 שקל יורכב מכסף ונחושת, המטבע בערך נקוב של 2 שקל יורכב מכסף בלבד, והמטבע בערך נקוב של 10 שקלים יורכבו מזהב, כסף ונחושת.

   

  ההחלטה תובא לאישור סופי של ועדת השרים לסמלים וטקסים. מדובר במטבעות זכרון המונפקים מדי שנה ולרגל אירועים מיוחדים. נגיד בנק ישראל הוא זה שקובע את צורתם של המטבעות באישור המועצה המנהלית והממשלה (או ועדת השרים לסמלים וטקסים). המטבעות משווקים לאספנים בארץ ובעולם ולציבור באמצעות חברת שיווק שהיא גם זו שתקבע את תימחורם.

   

  יש לציין כי מטבעות הזיכרון הללו יהיו "הילך חוקי", כלומר יכולים לשמש כאמצעי תשלום לכל דבר, שחובה לקבלו. עם זאת מי שיחזיק מטבע של 10 שקלים העשוי מזהב, כסף ונחושת, בוודאי לא ירצה להשתמש בו בערכו הנקוב, כיוון שערכו יהיה גבוה פי כמה. כך למשל מטבעות לציון 50 שנה לאיחוד ירושלים, שהונפקו בשנה שעברה ליום העצמאות ה-69 של מדינת ישראל, כפי שהם מופיעים באתר החברה הישראלית למדליות ולמטבעות מוצעים למכירה תמורת 269 שקלים למטבע כסף ו-6,499 שקלים למטבע זהב. 

   

   

      

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים