שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ירידה של 14% ברכישת דירות ב-2017
  סקירת משרד האוצר מעלה כי הקיפאון בשוק הנדל"ן נמשך, עם 94 אלף דירות שנמכרו במחירי שוק אשתקד - הרמה הנמוכה ביותר מאז המחאה החברתית. משקל המשקיעים בסך הדירות שנרכשו בדצמבר נותר על 16% בלבד

  הקיפאון בשוק הנדל"ן נמשך: בשנת 2017 בוצעו 94 אלף עסקאות במחירי שוק, ירידה של 14% בהשוואה לשנת 2016 והרמה הנמוכה ביותר מאז ימי המחאה החברתית בשנת 2011. כך עולה מסקירה שפרסם היום (א') אגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר, המתמקדת בענף הנדל"ן למגורים.

  לכתבות נוספות בערוץ נדל"ן

   

  בחודש דצמבר 2017 נרכשו 8,800 דירות בסך הכל, מהן רמת שיא של אלף דירות שנמכרו במסגרת "מחיר למשתכן".

  ירידה של 13% ברכישת דירות חדשות בדצמבר (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  ירידה של 13% ברכישת דירות חדשות בדצמבר(צילום: Shutterstock)

  סך הדירות שנרכשו במחירי שוק עמד בדצמבר 2017 על 7,750 דירות, ירידה חדה של 20% בסך העסקאות במחירי שוק לעומת דצמבר בשנה שלפניה. נמספר הדירות החדשות שנרכשו במחירי שוק עמד על 1,900 דירות - ירידה של 13% בהשוואה לדצמבר 2016.  

   

  עולה מהנתונים, כי המשקיעים ממשיכים להדיר את רגליהם משוק הנדל"ן, כאשר משקלם בסך הדירות שנרכשו נותר על רמה נמוכה של 16% בדצמבר 2017. בשנת 2017 כולה רכשו המשקיעים 17.4 אלף דירות, ירידה חדה של 22% בהשוואה ל-2016 והרמה הנמוכה ביותר מאז שנת 2003, שעמדה בצל המיתון במשק.

   

  שר האוצר בסיור בפרויקטים של מחיר למשתכן

  שר האוצר בסיור בפרויקטים של מחיר למשתכן

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

      
   
  לוי יצחק עורך מחירון הדירות מסר בתגובה לנתונים, כי "לא מדובר בירידה ברמת הביקושים. הזוגות הצעירים הוסטו מהשוק, והם ממתינים לפרויקטים של מחיר למשתכן. המשקיעים ברובם נמנעים מלרכוש דירות להשקעה משום שהוטל עליהם מיסוי כבד, ועדיין לא ברור מה יהיה גורל מס ריבוי דירות.
   
  "משפרי הדיור מעוניינים מאוד לשפר את איכות חייהם ולהתגורר בדירה שתתן מענה לצרכיהם, אך אינם מוצאים קונים משום שהזוגות הצעירים והמשקיעים הוצאו מהשוק", הוסיף. "עובדה ברורה אחת מזדקרת לעין: מספר העסקאות בירידה אך מחירי הדירות אינם משנים כיוון. המחירים עדיין בעלייה".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים