שתף קטע נבחר

ראש לשכת רה"מ הבטיח "לעשות הכול" להרחיב את הר ברכה

יואב הורוביץ ניחם את משפחת הנרצח איתמר בן גל ז"ל ואמר שתוכניות הבנייה "מול עיני ראש הממשלה כל הזמן". ראש מועצת שומרון: "שיהיה ברור שהטרור לא משתלם, שבסמוך לפיגוע היישוב הוכפל"

אנשי השומרון יחלו השבוע במסע לחצים על שרי הממשלה ועל ראש הממשלה בנימין נתניהו על מנת לקדם אישור תב"ע (תוכנית בניין עיר) ליישוב הר ברכה שבו התגורר הרב איתמר בן גל, הנרצח בפיגוע הדקירה הקטלני בתחילת השבוע שעבר. ביום חמישי האחרון הגיע ראש לשכת נתניהו יואב הורוביץ לבית משפחת בן גל, ושם הקריא מכתב שכתב ראש הממשלה למשפחה השכולה. הוא אף אמר ש"נעשה הכול" כדי לממש את התוכנית.


איתמר בן גל ז"ל ומשפחתו ()
איתמר בן גל ז"ל ומשפחתו

ההלוויה בהר ברכה בשבוע שעבר (צילום: משה מבורך) (צילום: משה מבורך)
ההלוויה בהר ברכה בשבוע שעבר(צילום: משה מבורך)
 

"לדאבון הלב ידו של המרצח קטעה את פתיל חייו של אתמר. שנאתם של אויבינו לא תוכל לנו נמשיך לבנות את המדינה ונבטיח בעזרת ה' את נצח ישראל", כך כתב נתניהו למשפחה. הורוביץ הקריא את המכתב בהתרגשות, ובסיום ביקשה האלמנה מרים בן גל מהורוביץ: "אנחנו רוצים נחמה בצורה של בניה". היא גם ביקשה כי ראש הממשלה עצמו יגיע לניחום אבלים בהר ברכה.

 

הורביץ אמר כי ימסור את הבקשה באופן אישי לראש הממשלה. הוא הבטיח לקדם את הבנייה ביישוב בהקדם. "את התב"ע של הר ברכה אני מכיר היטב, אני מכיר את התוכניות ואני מכיר את ההיסטוריה של התהליכים שהיו. אנחנו נעשה הכל כדי לממש אותה בהקדם האפשרי. אנחנו יושבים ובוחנים מתי נוכל להרחיב את היישוב הזה, זה מול עינינו, מול עיניו של ראש הממשלה כל הזמן".

 

בהר ברכה כיום כ-5,000 תושבים. תב"ע להתנחלות אושרה בעבר אך לא במלואה. כ-800 יחידות דיור ממתינות לאישור והוקפאו בתקופת הנשיא האמריקני אובמה. הפשרה של התוכנית וקידום תוכניות הבנייה יאפשרו, כך מאמינים בשומרון, אף להכפיל את מספר התושבים.

 

בפגישה בבית משפחת בן גל נכח גם ראש מועצת שומרון יוסי דגן, שמפעיל לחץ על שרי הממשלה ועל נתניהו, בדומה למקרה חוות גלעד - שם בעקבות פיגוע (שבו נרצח הרב רזיאל שבח) ניתן אישור ממשלתי להסדרת היישוב.

 

"המשפחה הזו חזקה מאוד, מלאת אמונה", אמר דגן, שנועץ גם עם זאב חבר (זמביש), ממובילי קידום הבנייה ביהודה ושומרון. "האמירה שלהם כל כך ערכית. תמיד צריך לבנות, אבל פה צריך פה אמירה ערכית ואמירה ציונית חזקה, צריך שיהיה ברור שהטרור לא משתלם. צריך שבסמוך לפיגוע, שיהיה ברור שבגלל הפיגוע היישוב הזה הוכפל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איתמר בן גל ז"ל עם אלמנתו יעל
מומלצים