שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפקקים בדרך: ברוב ימות השבוע הבא לא יהיו רכבות בין חיפה לתל אביב
  בגלל עבודות תשתית נרחבות ייסגר מקטע בית יהושע-תל אביב מחצות שבין ראשון לשני הבא ועד ליום שבת בחצות. בצאת השבת הבאה יורחבו העבודות עד לתחנת בת גלים בחיפה, והרכבות בצפון לא ימשיכו לתחנות שמדרום לחיפה. שירות היסעים יפעל מנתניה עד נתב"ג

   

  רכבות בתחנת השלום בתל אביב (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  רכבות בתחנת השלום בתל אביב(צילום: ירון ברנר)

  היכונו לשיבושים קשים בתחבורה בשבוע הבא: רכבת ישראל הודיעה על סגירת מקטע בית-יהושע עד תל אביב מחצות שבין יום ראשון לשני הבאים ועד ליום שבת בחצות. המשמעות: לא יהיו רכבות ישירות בקו חיפה-תל אביב. הרכבות מדרום יגיעו עד לתחנת סבידור מרכז בתל אביב. 

   

  ביום שישי הבא (23.2) יתקיים מרתון תל אביב בהשתתפות עשרות אלפים, אך נוכח השבתת קווי הרכבת - לא ברור כיצד יתמודדו באי האירוע עם עומסי התנועה הצפויים.

   

  בנוסף, בצאת השבת הבאה (24 בפברואר) יורחבו עבודות התשתית למקטע חיפה בת גלים עד תל אביב סבידור מרכז. פירושו של דבר הוא שהרכבות מצפון יסיימו את נסיעתן בתחנת חיפה בת גלים ולא ימשיכו לתחנות שמדרום לחיפה.

   

  בנוגע לעבודות רכבת בשבת, נמסר: "העבודות מתוכננות 24 שעות ביממה לאורך תקופת המבצע, בהתאם לקבלת האישורים".

   

  בתקופת השבתת קו הרכבת חיפה-תל אביב יפעלו רכבות הלילה בקו נהריה-נתב"ג עד נתניה. לרשות הנוסעים יעמדו שירותי היסעים ללא תשלום מתחנת נתניה לנמל התעופה וגם בכיוון ההפוך. בשעות הלילה תתווסף לשירות זה עצירה בתחנת תל אביב סבידור מרכז. כמו כן יתוגברו במידה ניכרת האוטובוסים לתל אביב מהערים הבאות: חיפה, בנימינה, חדרה ונתניה.

   

  עבודות תשתית בשרון, עבודות בקו לירושלים 

  ברכבת הסבירו כי אנשיה יעשו ארבעה דברים עיקריים בעבודות הקרבות: ביטול מפגש כפר שמריהו במסגרת שינוי תוואי המסילה באזור הרצליה-שפיים, חיבור הקו המהיר לירושלים, עבודות תשתית הרכבת בשרון והכנת תוואי המסילה באזור לפרויקט הכפלת מסילות החוף בין תל אביב לחיפה.

   (צילום: דוברות רכבת ישראל) (צילום: דוברות רכבת ישראל)
  (צילום: דוברות רכבת ישראל)
  עבודות תשתית במסילות - אזור הרצליה (צילום: דוברות רכבת ישראל) (צילום: דוברות רכבת ישראל)
  עבודות תשתית במסילות - אזור הרצליה(צילום: דוברות רכבת ישראל)
  מפגש הכביש-מסילה בכפר שמריהו, המפגש הגדול והחשוב ביותר באזור השרון, יבוטל מפני שהוא צוואר בקבוק למעבר כלי רכב ממזרח למערב באזור. הוא היה סגור בממוצע כשש שעות בכל יום. בנוסף יבוטלו שני מפגשי כביש מסילה המפרידים בין שטחים חקלאיים באזור, האחד בכפר שמריהו והשני ברשפון.

   

  בנוגע להשלמת תשתית המסילה לחיבור הקו המהיר לבירה תוך הסטת תוואי הרכבת באזור הרצליה לציר המרכזי, נמסר כי בכוונת הרכבת גם לפנות את תוואי המסילה הקיים באזור זה לטובת הארכת נתיבי איילון (כביש 20) וחיבורו לכביש 531 החדש. 

   

  כמו כן יכין המבצע את תוואי המסילה באזור זה לפרויקט הכפלת מסילות החוף בין תל אביב לחיפה, ובסופו תתבצע פעימת איתות רבעונית במקטע זה, לצורך בחינה בטיחותית של מערכות האיתות והתקשורת. במסגרת פעימת האיתות, בצאת השבת של 24 בחודש, יורחבו עבודות התשתית והרכבות מצפון יסיימו ויתחילו את נסיעתן בתחנת חיפה בת גלים.

   

  מהרכבת נמסר כי לקוחות בעלי כרטיס תקופתי (גמיש 7, גמיש 30) שהינם בתוקף במהלך סגירת המקטע ושאחת או יותר מהתחנות הסגורות נכללות בו - זכאים לפיצוי. "לנוסעי הרכבת מומלץ להתעדכן בפרטים המלאים באתר רכבת ישראל, בפייסבוק, באפליקציה או במוקד שירות הלקוחות 5770*".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  רכבת בתחנת השלום בתל אביב
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים