שתף קטע נבחר

גלזר הקליט את ביטן: "אדאג לעזור לך בעיריית ת"א"

בזמן שיו"ר הקואליציה שמר על זכות השתיקה, השמיעו לו החוקרים תיעוד שלו משוחח עם היזם והלוביסטית החשודים בפרשת השחיתות. גלזר שמר על ההקלטות 7 שנים למקרה שמעשיו ייחשפו

 

דרור גלזר ודוד ביטן (צילום: שאול גולן, צביקה טישלר) (צילום: שאול גולן, צביקה טישלר)
דרור גלזר ודוד ביטן(צילום: שאול גולן, צביקה טישלר)

פרשת השחיתות סביב יו"ר הקואליציה לשעבר: ח"כ דוד ביטן אמנם שתק היום (א') בחקירתו השביעית במסגרת תיק 1803, אבל חוקרי להב 433 של המשטרה הפתיעו אותו כשהציגו לו הקלטות שערך היזם דרור גלזר ובהן תיעד במהלך השנים את שניהם עם הלוביסטית מירב שמולי.

 

אחת ההקלטות נוגעת על פי החשד לשיחה שבה דנו לכאורה בסיוע שיעניק ביטן לגלזר להגדלת יחידות דיור נדל"ן בפרויקט בדרום תל אביב. ביטן נשמע אומר לגלזר: "אדאג לעזור לך בעיריית תל אביב עם ארנון גלעדי". שמולי הוקלטה כמי שאומרת לגלזר: "אני אמורה להתחלק בכסף".

 

עדותו של גלזר מסבכת את ח"כ ביטן ואת יתר המעורבים בפרשה. היזם התכונן מבעוד מועד ליום שבו ייעצר על ידי המשטרה, ושמר במשך שבע שנים את הקלטות שעשויות לעזור לו להציג את גרסתו. הלוביסטית מירב שמולי הייתה על פי החשד אשת הקשר של גלזר מול ביטן וארנון גלעדי.

 

פרקליטו של ח"כ ביטן, עו"ד אפרים דימרי: "הוא המשיך לשמור על זכות השתיקה ומוכן להתעמת עם כל אחד".

 

 

עו"ד אפרים דימרי ()
עו"ד אפרים דימרי

בשבוע שעבר פורסם ב-ynet כי המשטרה החלה בסדרת עימותים של משה יוסף, מקורבו של ח"כ ביטן ומי שהוגדר בעבר כ"בנקאי" שלו, עם חשודים נוספים בפרשה.

 

זו תקופה ארוכה מוסר משה יוסף עדות מפורטת בפני חוקרי המשטרה בדבר מעורבותו לכאורה בפרשת השחיתות שבה נחקר ח"כ ביטן. בעימות שנערך לו בשבוע שעבר עם הקבלן בני סולימני שנשלח למעצר בית של תשעה ימים, הוא הטיח כי תמורת עזרה בעבודות עפר, העביר לו עשרות אלפי שקלים: ''העברת לי עשרות אלפי שקלים להעביר לדוד ביטן''.

 

התמורה מהקבלן השני הייתה אמורה להגיע - לדבריו - בדמות דירות במגדל בראשון לציון. בסופו של דבר הפרויקט לא יצא לפועל והעסקה לא התממשה. ''היית אמור להעביר יחידות דיור לי ולדוד (ביטן)'', הטיח יוסף בקבלן.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן, צביקה טישלר
דרור גלזר ודוד ביטן
צילום: שאול גולן, צביקה טישלר
מומלצים