שתף קטע נבחר

היועמ"ש למשטרה: המתינו עם פרסום ההמלצות בתיקי נתניהו

בדיון במעמד בכירי משרד המשפטים וחוקרי המשטרה ביקש אביחי מנדלבליט לעכב בשלב זה את הגשת ההמלצות בתיקים 1000 ו-2000 - זאת בשל עתירה שהוגשה לבג"ץ. גורמים המעורים בנושא טוענים: המשטרה לא ערוכה לפרסם את המלצותיה עד ליום שלישי

 

ארכיון. מנדלבליט ונתניהו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
ארכיון. מנדלבליט ונתניהו(צילום: רויטרס)

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ביקש היום (א') מהמשטרה שלא לפרסם לעת עתה את המלצותיה בתיקי החקירה של ראש הממשלה בנימין נתניהו - 1000 (המתנות( ו-2000 (שיחות נתניהו-מוזס). מנדלבליט אמר את הדברים במסגרת דיון של צמרת משרד המשפטים וחוקרי המשטרה שנערך בלשכתו ובעקבות עתירה שהוגשה לאחרונה לבג"ץ בנושא.

 

היועמ"ש ביקש מהחוקרים להמתין להגשת עמדת המדינה בעתירה שהגיש עו"ד יוסי פוקס לפני כחודש וחצי ועל רקע חוק ההמלצות, ובה דרישה להימנע מהמלצות המשטרה בחקירות נתניהו. בפרקליטות המדינה ביקשו להגיש את תגובתם לעתירה ולבקשה לצו ביניים כבר ביום שישי, אולם במשטרה לא גיבשו את ההתייחסות לעתירה - ולכן המדינה התעכבה בהגשת התשובה עד למחר בבוקר.

 

 

גורמים המעורים בנושא העירו כי המשטרה ממילא לא ערוכה להעביר ביומיים הקרובים את ההמלצות, אך כדי למנוע מצב שבו הועברו המלצות בעוד המדינה לא הגיבה לעתירה, מנדלבליט הורה למשטרה להמתין.

 

מטעמו של ראש הממשלה נתניהו נמסר בתגובה: "איננו מכירים את העתירה הזאת, שמסתבר שהוגשה לפני זמן רב. כמובן שהיא לא מטעמנו ואינה בידיעתנו. ממילא איננו מייחסים חשיבות להמלצות שכולם מבינים היום מה ערכן".

 

מדובר בדיון נוסף בנושא עיכוב פרסום ההמלצות נגד נתניהו. במהלך סוף השבוע שקלו במשטרה לחכות עם הפרסום בעקבות ההסלמה בצפון. בשבוע שעבר קיים מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך דיון מכריע עם בכירי המשטרה לקראת ההמלצות. בצמרת המשטרה תמימי דעים כי בתיק המתנות ההמלצה תהיה להגיש כתב אישום נגד נתניהו עקב ביסוס תשתית ראייתית לקבלת שוחד.

 

בראיון לתוכנית "עובדה", ששודרה בשבוע שעבר, טען המפכ"ל אלשיך שגורמים "רבי כוח" המעורבים בחקירות נתניהו ניסו לאסוף מידע על קציני משטרה העוסקים בנושא. בימים האחרונים שקלו בסביבת נתניהו להגיש עתירה שתמנע את פרסום המלצות המשטרה עד אשר ייחקרו טענות המפכ"ל. מאז יום חמישי התלבטו יועציו בשאלה איך לנהוג נוכח דברי המפכ"ל, ויועציו המשפטיים ניסו לחבר דו"ח עם הטענות בעד ונגד המהלך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ארכיון. מנדלבליט ונתניהו
צילום: רויטרס
מומלצים