שתף קטע נבחר

ריבלין: "כנראה שנתניהו לא חבר שלי"

הנשיא נשאל אם הוא תומך בהתפטרות ראש ממשלה אחרי הגשת כתב אישום וענה, כשהוא מרמז לדברי נתניהו על אולמרט בעבר: "שמעתי רבים שאמרו את הדברים בצורה הטובה ביותר והשפיעו". מקורבי נתניהו: "לא ניגרר לשיח כזה"

 

 

נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס הבוקר (יום ב') ליחסים הקרים בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך כנס ירושלים של עיתון "בשבע". "נתניהו הוא ראש הממשלה ואני נשיא המדינה. הוא ממלא את תפקידו ואני את תפקידי. כנראה שהוא לא חבר שלי", אמר הנשיא. בתגובה לכך מסרו מקורבי נתניהו: "מתוך כבוד למוסד הנשיאות ומתוך רצון לשמר את סמלי המדינה מחוץ למשחק הפוליטי, לא ניגרר לשיח מסוג זה".

 

הנשיא ריבלין, היום בכנס (צילום: הלל מאיר / TPS) (צילום: הלל מאיר / TPS)
הנשיא ריבלין, היום בכנס(צילום: הלל מאיר / TPS)

ריבלין נשאל אם הוא תומך בהתפטרות ראש ממשלה אחרי הגשת כתב אישום וענה, כשהוא מרמז לדברי נתניהו על אולמרט בעבר: "אני יודע רק ששמעתי הרבה דברים. יש לי דעה משלי ואומר אותה עוד 3 וחצי שנים. אני רק רוצה לומר ששמעתי רבים בפרשות אחרות שאיני זוכר מתי קרו שאמרו את הדברים בצורה טובה ביותר והשפיעו". כשנשאל מדוע הוא לא נפגש עם נתניהו, השיב ריבלין: "בכל מקרה, לפני שאסע לאיזה שהוא מקום בעולם, לרוסיה או לכל מדינה אחרת, תמיד אתייעץ עמו".

 

כמו כן, ריבלין נתן את דעתו באשר לריאיון שהעניק מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך לתוכנית "עובדה" לקראת פרסום ההמלצות בחקירות נתניהו. "שלטון החוק הוא נשמת אפה של כל חברה", אמר הנשיא והוסיף: "כאשר הובאו ידיעות כאילו נפל רבב במעשיי הציבוריים, חובת המשטרה לחקור ועל זה אין ולא היו לי טענות. להערכתי כעבור עשרים דקות הבינו החוקרים שאין כל דבר בכך. אני כעסתי וביקרתי את הפרקליטות שעיכבה את ההחלטה בתיק במשך שלוש וחצי שנים".

 

ריבלין אמר כי לדעתו מינויו של אלשיך לתפקיד המפכ"ל ראוי ואף הוסיף בחיוך כי הוא יודע שראש הממשלה נתניהו הוא שאחראי לכך, ו"ראש הממשלה הוא תמיד נתניהו". 

מפכ"ל המשטרה אלשיך. ריבלין: "מינוי ראוי" (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
מפכ"ל המשטרה אלשיך. ריבלין: "מינוי ראוי"(צילום: אוהד צויגנברג)

באשר ל"אכזבת הימין ממנו", וטענות על כך ש"הפך את עורו" לאחר בחירתו לנשיא, אמר ריבלין: "בכל חיי הייתי בצד הנכון, באנגלית - רייט. תמיד עמדתי על עקרונותיי, שפעמים רבות היו נתונות בוויכוח גם בתוך הימין. אני מאמין שכנשיא, לאחר שנבחרתי, עליי להבהיר שאין סתירה בין היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית לבין היותה דמוקרטית".

 

"לא שיניתי את דעתי ואני מקפיד לחזור על זה שוב ושוב", ציין ריבלין והוסיף ביקורת נוקבת: "אנחנו הופכים להיות כאלה שמאמינים רק באמונתנו ולא יודעים בכלל מה האמונה של הצד השני.

 

"ייתכן שאנשים חושבים שאני נבחרתי כדי לספק עבורם את מה שהם רוצים. אבל אני נבחרתי על ידי הכנסת שבה יש יהודים וערבים, ימנים ושמאליים, ועליי להבטיח שכולנו נדבר ונידבר, ועלינו לדעת שיש אנשים שלא חושבים כמוני ותמיד היה לי ברור שאין הכרח שמי שלא חושב כמוני הוא נגדי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר / TPS
הנשיא ריבלין
צילום: הלל מאיר / TPS
מומלצים