שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הערכה: המלצת המשטרה בתיקי נתניהו - בימים הקרובים
  אחרי שבג"ץ הסיר את המכשול האחרון, צפויה המשטרה להודיע בימים הקרובים על החלטתה בנוגע לתיקי החקירה שבהם מעורב ראש הממשלה. במשטרה ממתינים שהיועץ המשפטי לממשלה יאשר את הקווים שבהחלטה

  בג"ץ דחה אמש (יום ב') את העתירה שקראה לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן להנחות את מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך שלא לצרף המלצות בתיקי חקירה ובכללם באלה המתנהלים בעניינו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. העתירה סוללת למעשה את הדרך להגשת ההמלצות על-ידי המשטרה בתיקי 1000 ו-2000, שבהם מעורב ראש הממשלה. ההערכה היא שההמלצות של המשטרה יתפרסמו בימים הקרובים - אפילו היום או מחר.

   

   
  במשטרה ממתינים שהיועץ המשפטי לממשלה יאשר את הקווים שבהחלטה

   

  שופט בית המשפט העליון אורי שהם ציין בהחלטתו כי "לאחר שעיינתי בעתירה ובתגובת המשיבים, הגעתי לכלל מסקנה כי דינה של העתירה להידחות על הסף, בהיעדר עילה להתערב בפעולות המשיבים".

   

  מוקדם יותר אתמול הגישה הפרקליטות את תגובתה לעתירה, וטענה כי דינה להידחות על הסף. המדינה אף ביקשה מבית המשפט לתת את הכרעתו בעתירה בהקדם האפשרי, על מנת שלא לעכב את העברת סיכום תיק החקירה בעניין תיק החקירה של ראש הממשלה, מהמשטרה לפרקליטות - בהתאם לתכנון המשטרה.

   

  המפכ"ל רוני אלשיך וראש הממשלה נתניהו (צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי) (צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי)
  המפכ"ל רוני אלשיך וראש הממשלה נתניהו(צילום: אוהד צויגנברג, אלכס קולומויסקי)

   

  בתגובתה ציינה המדינה כי "דין העתירה להידחות, מן הטעם שהעתירה אינה מגלה כל עילה משפטית להתערבות בית המשפט הנכבד בפעולות המשיבים. כפי שהובהר, המשטרה אינה מעבירה לגורמי התביעה 'המלצה' באשר לשאלה אם יש להעמיד חשוד פלוני לדין, קרי האם להגיש נגדו כתב אישום. כל שמעבירה המשטרה, בהתאם להנחיות היועץ המשפטי לממשלה, במקרים שבהם מועבר סיכום כאמור, הוא סיכום של תיק החקירה ועמדתה לעניין מכלול התשתית הראייתית שנוצרה במסגרתו במהלך החקירה. לשר לביטחון הפנים אין מעורבות כלשי בחקירות המשטרה, ממילא הוא אינו מצוי בפרטיהן - כך על דרך הכלל, וכך בעניין החקירה מושא העתירה".

   

   


  פורסם לראשונה 12/02/2018 23:12

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום : אמיל סלמן/ הארץ
  ראש הממשלה, בנימין נתניהו
  צילום : אמיל סלמן/ הארץ
  מומלצים