שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חנה בת ה-7 הותקפה ע"י כלבים: "הייתה גיבורה ונאבקה"
  השוטרת, רס"ל יעל אדרי, ראתה את הילדה שרועה על הרצפה כשהכלבים נושכים אותה ורצה לעברה. "נאבקנו עם הכלבים כדי להוציא אותה, הכלבים ניסו לתקוף גם אותי". האמא הודתה לה: "הייתה לי הזכות להציל חיי אדם"

  האזור שבו הותקפה הילדה ע"י הכלבים (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  האזור שבו הותקפה הילדה ע"י הכלבים(צילום: רועי עידן)

  "אם לא הייתי מגיעה בדקות הראשונות היא לא הייתה איתנו עכשיו", כך סיפרה השוטרת שהצילה את הילדה שהותקפה על ידי עשרה כלבים אתמול (יום ב') אחר הצהריים סמוך ליער אופקים. "פתחתי בריצה לעבר הילדה, היא הייתה שרועה על הרצפה ולא יכלה לזוז. נאבקנו עם הכלבים כדי להוציא אותה, הכלבים ניסו לתקוף גם אותי", הוסיפה השוטרת, רס"ל יעל אדרי.

   

  "הרמתי אותה ורצתי למד"א, זרקתי לעברם אבנים ונחלצנו שתינו מהאירוע", סיפרה רס"ל אדרי, שליוותה את הילדה לבית החולים עד שאמא שלה הגיע. "הילדה הייתה גיבורה ואלופה ונאבקה על חייה, אני מאחלת לה החלמה מהירה. הייתה לי הזכות להציל חיי אדם. הילדה הייתה בהלם. כשהגעתי לבית החולים, האימא לא הפסיקה לחבק אותי ולהודות לי".

   

  אימה של הילדה הייתה בדרכה הביתה כשהסבתא התקשרה וסיפרה לה על מה שקרה: "את יודעת שנשכו את חנה שלנו?". האמא סיפרה בבית החולים כי לא הבינה בתחילה כי מדובר באירוע רציני. "חשבתי נשכו, אולי לא חזק. ואז הבנתי שזה רציני. רצתי הביתה, מצאתי מונית. הם לקחו אותה לבית החולים".

   

  עשרה כלבים תקפו את חנה בת ה-7 ונשכו אותה ברגליה ובראשה. היא פונתה באמבולנס של מד"א לבית החולים סורוקה בבאר שבע. בתחילה הוגדר מצבה בינוני, אך מאוחר יותר נמסר מבית החולים כי מצבה השתפר וכעת הוא מוגדר קל-בינוני.

   

  האם הוסיפה: "הבנתי מהשוטרת שהיא מצאה אותה ממש בשטח פתוח לבד עם הכלבים. היא הייתה עם ילדים, הם ברחו והיא נשארה לבד. כנראה שהתקרבה אליהם, אולי הציקה. אני לא יודעת למה הם רצו אחריה ותקפו אותה. כנראה שאחת השכנות ראתה את התקיפה מהחלון. הזמינו אמבולנס".

   

  אזרחית שעברה במקרה במקום הזעיקה את המשטרה לזירה ברחוב כליל החורש. שוטרי תחנת אופקים ופקחים הצליחו להפריד בידיהם בין הכלבים התוקפים לילדה, ונאלצו להיאבק בהם. שוטרת שהייתה במקום נשאה את הילדה לניידת משטרה.

   

  כוח האכיפה המשולב זיהה את הילדה שוכבת על הארץ תוך כדי שהכלבים תוקפים אותה. כשהתברר לכוח שאין גישה למקום בכלי רכב, פתחו השוטרים והפקחים בריצה, והניסו מהזירה את הכלבים. המשטרה מסייעת בניסיון לאתר את הכלבים.

   

  ד"ר דימיטרי רודנב, כירורג ילדים בסורוקה, סיפר כי "בשעות הערב התקבלה לחדר הטראומה ילדה שננשכה על ידי כמה כלבים. היא הגיעה מפוחדת כשהיא סובלת מנשיכות מרובות בכל הגוף, כולל בראש, בגב ובגפיים. הפצעים לשמחתינו שטחיים והיא טופלה במיון באמצעות הטריית הפצעים. היא תאושפז בהמשך ותקבל טיפול אנטיביוטי וחיסונים נגד כלבת".

   

  תושבי השכונה שבה ננשכה הילדה סיפרו כי הם התלוננו בפני העירייה על הכלבים המסתובבים חופשי ובניגוד לחוק. על מנת לטפל בתופעה התאגדו הרשויות המקומיות באשכולות. ד"ר מיקי בר קמה, ראש אשכול נגב-מערבי, הסביר כי "בעלי הכלבים לא דאגו לנקוט אמצעי זהירות בהחזקה שלהם. בנסיבות מצערות כאלה אני קורא לכל בעלי הכלבים לשמור על כלביהם בחוק. אנחנו כרשות נאבקים בתופעה הזו במבצעי לכידות ועם יחידת הפיצו"ח כדי לצמצם את התופעה הזו. צריך שתהיה תמיכה בתשתיות הסגר ולכידה, אך יש לנו מחסור חמור בכלביות".

   

  המועצות המקומיות התאחדו על מנת ליצור את אשכול נגב מערבי, המונה תשע רשויות על מנת לטפל בתופעה. בימים אלה מקימים את המערך כדי לאגד את המשאבים הקשורים לשירותי הווטרינריה. "עניין הכלבים המשוטטים הוא דינמי. הכלבים בעצם משוטטים ואם נמצאים היום באופקים מחר יהיו במועצה איזורית מרחבים או שדרות. אז יש צורך בטיפול בבעיות האלה".

   

  עוד אמר כי "אחת הבעיות הקשות זה תמיכה בתשתיות לכידה. יש מחסור בכלביות. אתה תופס כלבים משוטטים ויש סף לקיבולת שלך. יש 23 תאים בכלביה בארבעה רשויות. התפוסה שלהם היא מלאה פלוס. הבקשות לתקציב נעשים באמצעות קול קורא. קיבלנו תקצוב להרחבת הכלביה בשדרות ל-40 תאים נוספים. אבל עדיין ישנו צורך בכמויות גדולות יותר".


  פורסם לראשונה 12/02/2018 23:03

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים