שתף קטע נבחר

ראש מועצת מטה יהודה חשוד באיומים על עדים נגדו

הותר לפרסום: משה דדון ואחיו אבי הם החשודים שנעצרו לאחר שלכאורה איימו על עדים בתיק שבגינו המליצה המשטרה להעמיד לדין את ראש המועצה משה בעבירות מין ושוחד. עורכי דינם: רוב העדים ש"הוטרדו" שייכים למטה של יריב פוליטי

 

ראש מועצת מטה יהודה משה דדון ואחיו אבי חשודים באיומים על עדים בתיק. כך הותר היום (ג') לפרסום. השופט גיא אבנון מבית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרם של השניים בחמישה ימים.

 

על פי נציג המשטרה בדיון, רפ"ק לירן וקסברגר, נגד החשודים התנהלה חקירה והם לפני שימוע לקראת הגשת כתב אישום במסגרת פרשה שנחקרה ביאח"ה בין היתר על שוחד ועבירות מין. באוקטובר הודיעה פרקליטות מחוז ירושלים לדדון כי נשקלת העמדתו לדין בכפוף לשימוע בגין עבירות מין, שוחד, מרמה, הלבנת הון, העלמת מס, שיבוש מהלכי משפט והדחת עדים.

 

"החשודים מאז שחרורם הילכו אימים על מעורבים בפרשה, לרבות על עדים מרכזיים שנאסר עליהם ליצור קשר", אמר נציג המשטרה. "מטרתם של האחים דדון לאחר שנחשפו לעדויות - מטרתם אחת לפגוע בתשתית הראייתית איומים, הפחדת עדים והטרדת עדים".

דדון בהארכת המעצר, היום ()
דדון בהארכת המעצר, היום

השופט גיא אבנון קבע: "קיים חשד סביר הקושר את החשודים לעבירות המיוחסים להם למעט עבירה. מדובר בעבירות היורדות לשורשי עבודת המשטרה". עורכי הדין ציון אמיר וגיא שמר המייצגים את השניים טענו כי רוב העדים שטענו כי הוטרדו שייכים למטה הבחירות של יריב פוליטי של משה דדון.

 

בהודעה שהעבירה הפרקליטות באוקטובר האחרון לבאי כוחו של דדון נטען כי מהראיות שאספה המשטרה עולה שראש המועצה קיים יחסי מין עם כמה עובדות מועצה, ובהמשך התערב בתנאי העסקתן של עובדות אלה תוך ניגוד עניינים. לפי הפרקליטות, בשתיים מן העובדות הוא ביצע לכאורה עבירות מין במספר רב של הזדמנויות, תוך התעמרות מתמשכת מצדו באחת מהן.

 

עוד נטען כי דדון דרש לפי החשד מאנשי עסקים ויזמים שפעלו בתחומי המועצה כספי שוחד בהיקף של מיליוני שקלים, ואף לקח כספי שוחד בהיקף של מאות אלפי שקלים במסגרת תפקידו. הוא גם חשוד שניצל את מעמדו ותפקידו ופעל לקדם אינטרסים כלכליים של אנשי עסקים ויזמים אלה במועצה.

 

בהודעת הפרקליטות צוין כי לפי הראיות שנאספו, דדון פעל בשנים 2015-2010 תוך משוא פנים, העדפה וסטייה מן השורה, בשיטתיות ובעקביות למן יחס מועדף ל"קבלן הבית" של המועצה, שבמהלך התקופה זכה במכרזים במועצה האזורית מטה יהודה וביצע עבודות בשווי של כ-170 מיליון שקל. כך, לפי החשד, פעל דדון לזכיית אותו קבלן במכרזים ולקידום אינטרסים כלכליים של הקבלן במועצה.

 

בנוסף נטען כי בכמה מקרים לקח דדון לפי החשד מהקבלן כספי שוחד בסך מאות אלפי שקלים. הכספים הועברו לכאורה לדדון באמצעות שליח בכמה אירועים כשהם מוסתרים באריזת יין כ"שי לחג", ונמסרו בחניון המועצה בשעת לילה. כמו כן הועברו הכספים גם ב"תיק מסמכים" שנמסר במהלך מפגש במסעדת יוקרה. מאז מעצרו הושעה דדון מתפקידו במועצה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים